تصاویر جدیدی از بازی Prince of Persia: The Dagger of Time منتشر شد

واقعیت مجازی اتاق فرار!

بازی Prince of Persia: The Dagger of Time

بازی Prince of Persia: The Dagger of Time در واقع نسخه‌ی جدید مجموعه‌ی پرطرفدار شاهزاده‌ی ایرانی در سبک اتاق فرار است که بازیکنان به کمک هدست‌های واقعیت مجازی به حل معماها و پازل‌های گوناگون می‌پردازند.

بدون هیچ شک و تردیدی، شاهزاده ایرانی یا همان Prince of Persia یکی از محبوب‌ترین مجموعه‌های شرکت یوبی‌سافت به شمار می‌رود که در طول چند سال اخیر، خبری از ساخت نسخه‌ی جدید آن نبود و بسیاری از هواداران بی‌صبرانه منتظر انتشار بازی بعدی آن هستند. این کمپانی فرانسوی در آستانه‌ی شروع نسل نهم روی توسعه‌ی شماری از فرنچایزها و بازی‌های جدید خود مشغول به کار بوده که یکی از آن‌ها، نسخه‌ی بعدی سری شاهزاده ایرانی به نام Prince of Persia: The Dagger of Time است! البته، این عنوان با نسخه‌های پیشین کمی متفاوت بوده، چرا که بازی در واقع یک اثر واقعیت مجازی در سبک اتاق فرار است که در دنیای مجموعه‌ی شاهزاده ایرانی شما را به خروج از محیط‌های گوناگون و حل معماهای متنوع وادار می‌کند.

این بازی در حال حاضر توسط شعبه‌ی آلمان شرکت یوبی‌سافت یعنی استودیوی Ubisoft Düsseldorf در دست ساخت قرار دارد. تیمی که پیش‌تر بازی مشابهی را در دنیای مجموعه‌ی پرطرفدار Assassin’s Creed روانه بازار کرده بود. بر اساس گفته‌های تیم توسعه‌دهندگان، این عنوان واقعیت مجازی در دنیای سه گانه‌ی شاهزاده ایرانی جریان دارد و تعدادی از محیط‌های هر سه نسخه‌ی Sands of Time و Warrior Within و The Two Thrones در بازی به چشم می‌خوردند. در این میان، سازندگان چندی پیش تصاویری از بازی به اشتراک گذاشته‌اند که بخش‌هایی از جهان این اثر را نشان می‌دهد.

بخش چندنفره یا همان Co-op بازی در مجموع از چهار بازیکن پشتیبانی می‌کند. در حالی که هنوز اطلاعات زیادی در خصوص این بازی در دسترس نیست، اما تجربه‌ی واقعیت مجازی در دنیای شاهزاده ایرانی بسیار مفرح و سرگرم‌کننده به نظر می‌رسد.

در پایان این خبر، لازم به ذکر است که بازی اتاق فرار Prince of Persia: The Dagger of Time برای عرضه روی هدست‌های واقعیت مجازی آکیولس ریفت، HTC Vive Pro و HTC Vive برنامه ریزی شده است. البته، خبری از انتشار این عنوان در خرده‌فروشان و فروشگاه‌های کوچک و بزرگ سراسر جهان نیست و بازیکنان برخلاف سایر عناوین، قادر به تجربه‌ی آن در خانه‌های خود نیستند. در واقع، شرکت یوبی‌سافت چیزی در حدود ۳۰۰ مرکز تفریحی برای تجربه‌ی این اثر در نظر گرفته که علاقه‌مندان با حضور در این مکان‌ها می‌توانند از بازی واقعیت مجازی شاهزاده ایرانی لذت ببرند. گفتنی است که هنوز تاریخ انتشار بازی از سوی تیم سازنده تعیین نشده، اما یوبی‌سافت مدعی است که این عنوان به‌زودی از طریق مراکز منتخب در اختیار بازیکنان قرار خواهد گرفت.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا