اندازه‌ی نمایشگر، ابعاد و وزن سری آیفون ۱۶ لو رفت

بزرگ‌تر و سنگین‌تر

آیفون ۱۶ وزن

در حالی که سری آیفون ۱۶ در بهترین حالت ۱ سال تا عرضه به بازار فاصله دارد، به تازگی شاهد لو رفتن اطلاعات مربوط به وزن و ابعاد آن‌ها بوده‌ایم.

از زمانی که شایعات مربوط به سری آیفون ۱۶ به بیرون درز کرده تاکنون گفته می‌شود اپل می‌خواهد اندازه‌ی نمایشگر این گوشی‌ها را افزایش دهد. البته خبرهایی که در این رابطه منتشر می‌شده فقط به آیفون ۱۶ پرو و پرو مکس اشاره داشتند مبنی بر اینکه این دو گوشی به ترتیب ۶٫۲ و ۶٬۹ اینچی خواهند بود. این در حالی است که آیفون ۱۵ پرو و پرو مکس به ترتیب ۶٫۱ و ۶٫۷ اینچی هستند.

علاوه بر این‌ها، مدل‌های جدید به خاطر افزایش اندازه‌ی نمایشگر، به احتمال زیاد سنگین‌تر هم خواهند بود. طبق اطلاعات منتشر شده پیرامون وزن سری آیفون ۱۶، به نظر می‌رسد مدل پرو ۱۹۴ گرم و مدل پرو مکس هم ۲۲۵ گرم خواهند بود که این، در مقایسه با ۱۸۷ گرم در آیفون ۱۵ پرو و ۲۲۱ گرم در آیفون ۱۵ پرو مکس، افزایش وزن چشمگیری را نشان نمی‌دهد.

یک نکته‌ی دیگر سوا از اندازه و وزن سری آیفون ۱۶ پرو، دوربین تتراپریزم پریسکوپی است که گفته می‌شود سال آینده برخلاف امسال نه فقط مدل پرو مکس بلکه مدل پرو هم به آن مجهز خواهد شد و این خبر بسیار خوبی برای علاقه‌مندان به گوشی‌های اپل است. این لنز جدید که در آیفون ۱۵ پرو مکس تعبیه شده قادر است تا ۵ برابر بدون افت کیفیت روی سوژه‌ها زوم کند. همچنین آیفون ۱۶ پرو و پرو مکس یک کلید خازنی هم روی فریم خود خواهند داشت که مشخص نیست دقیقا چه کاری انجام می‌دهد.

آیفون ۱۶ وزن
مقایسه‌ی اندازه‌ی آیفون ۱۵ پرو مکس در مقابل آیفون ۱۶ پرو مکس

طبق اطلاعات منتشر شده، آیفون ۱۶ پرو قرار است با ابعاد ۱۴۹٫۶ × ۷۱٫۴۵ × ۸٫۲۵ میلی‌متر و آیفون ۱۶ پرو مکس هم با ابعاد ۱۶۳ × ۷۷٫۵۸ × ۸٫۲۵ میلی‌متر رونمایی و راهی بازار شوند. این در حالی است که آیفون ۱۵ پرو و پرو مکس به ترتیب ۱۴۹۶٫۶ × ۷۰٫۶۰ × ۸٫۲۵ میلی‌متر و ۱۵۹٫۹ × ۷۶٫۷۰ × ۸٫۲۵ میلی‌متر اندازه دارند. این یعنی آیفون‌های جدید کمی عریض‌تر، سنگین‌تر و بلندتر از قبل خواهند بود.

با این حال همانطور که گفته شده، تا رونمایی از سری آیفون ۱۶ زمان زیادی باقی مانده و باید این اطلاعات را هم در حد یک شایعه در نظر بگیریم.

0 0 آراء
امتیاز مطلب


اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا