ساخت فیلم Predator 5 در چه مرحله‌ای قرار دارد؟

تاریخ انتشار همچنان مشخص نیست

ساخت فیلم Predator 5 در چه مرحله‌ای قرار دارد؟ سورنا رضایی ۰ ۲۲ شهریور ۱۴۰۰ سینمای جهان
ساخت فیلم Predator 5

جف کاتر فیلمبرداری آمریکایی با انتشار یک پست در صفحه اینستاگرام خود اطلاعات تازه‌ای را از روند ساخت فیلم Predator 5 به اشتراک گذاشته است.

غارتگر مانند بسیاری از مجموعه‌های علمی-تخیلی یا ترسناکی که در دهه‌های پایانی قرن بیستم شکل گرفتند، فراز و نشیب‌های متعددی را پشت سر گذاشته است. با وجود این، هالیوود قصد ندارد Predator را رها کرده و می‌خواهد هر چند وقت یکبار از نامش برای دستیابی به درآمد بیشتر بهره ببرد. آخرین تلاش به The Predator و سال ۲۰۱۸ میلادی مربوط می‌شود. شین بلک (Shane Black) که آثار موفقی از جمله Lethal Weapon و Iron Man 3 را در پرونده هنری خود دارد، فیلم مزبور را جلوی دوربین برد. از همین رو، گروهی از طرفداران نسبت به موفقیت پروژه امیدوار بودند؛ امیدی که در نهایت رنگ باخت.

The Predator بازخوردهای منفی‌ای را از سوی منتقدان دریافت کرد و در مقابل بودجه ۸۰ میلیون دلار خود، بیش از ۱۶۰ میلیون دلار فروخت. فیلم مزبور حالا پرفروش‌ترین عضو مجموعه غارتگر به شمار می‌رود اما رقم ثبت شده توسط آن پایین‌تر از انتظارات سرمایه‌گذاران بوده است. به همین دلیل، ساخت دو دنباله احتمالی به صورت کامل متنفی شد و مدیران استودیو تصمیم گرفتند تمرکز خود را روی محصولی بگذارند که یک پیش درآمد است. تولید چنین اثری نخستین بار در دسامبر سال ۲۰۱۹ میلادی تایید شد.

دن تراختنبرگ (Dan Trachtenberg) از سوی استودیو قرن بیستم به عنوان کارگردان Predator 5 انتخاب شده است. او به هیچ وجه با آثار علمی-تخیلی غریبه نیست و Ten Cloverfield Lane را در سال ۲۰۱۶ میلادی ساخت. تراختنبرگ همچنین دو سریال Black Mirror و The Boys را در پرونده هنری خود دارد. وظیفه نوشتن فیلمنامه هم روی دوش‌های پاتریک ایزان (Patrick Aison) قرار داشت که قبلا روی سریال Tom Clancy’s Jack Ryan کار کرده بود. در ضمن، جدیدترین فیلم مجموعه غارتگر در سکوت خبری و در ژوئن سال جاری میلادی جلوی دوربین رفت.

جف کاتر (Jeff Cutter) یک فیلمبردار آمریکایی بوده و طی سال‌های گذشته در ساخت Non-Stop و Ten Cloverfield Lane مشارکت داشته است. او با انتشار یک پست در حساب اینستاگرامی خود اطلاعات تازه‌ای را از روند ساخت فیلم Predator 5 به اشتراک گذاشت. طبق آنچه در کپشن نوشته شده، فاز فیلمبرداری به انتها رسیده و پروژه حالا مراحل پس‌تولید را پشت سر می‌گذارد تا برای اکران آماده شود. کاتر همچنین مشارکت در تولید جدیدترین فیلم غارتگر را یک «سفر حماسی» توصیف کرد. در ادامه می‌توانید تصویر مربوط به پست را مشاهده کنید که از صحنه فیلمبرداری تهیه شد:

Predator 5 به صورت رسمی Skulls نام داشته و در خلال جنگ داخلی ایالات متحده آمریکا (۱۸۶۱ الی ۱۸۶۵ میلادی) روایت می‌شود. شخصیت اصلی یکی از زنان جوان قبیله کومانچی است که تمایلی ندارد به سنت‌ها پایبند بماند و ترجیح می‌دهد یک مبارز باشد. با توجه به گمانه‌زنی‌ها، او حین تلاش برای رسیدن به خواسته خود با یک غارتگر مواجه شده و باید تمام تلاشش را برای توقف آن به کار بگیرد. البته تقابل سرخپوستان و غارتگر ایده جدیدی نیست و قبلا در کمیک بوک Predator: Big Game مورد استفاده قرار گرفت.

در حال حاضر اطلاعاتی از Predator 5 موجود نیست جز اینکه امبر میدتاندر (Amber Midthunder) نقش اصلی فیلم را ایفا می‌کند و قطعا با رده‌سنی R (نامناسب برای افراد زیر ۱۷ سال) اکران خواهد شد.

2 1 رأی
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا