استودیو جدید پلی‌استیشن در مالزی تاسیس خواهد شد

نسل نهم و تلاش‌های سونی برای آمادگی هر چه بیشتر

استودیو جدید پلی‌استیشن در مالزی

طبق بیانیه‌ای که وزارت ارتباطات و محتوای چندرسانه‌ای مالزی به اشتراک گذاشته است، استودیو جدید پلی‌استیشن در این کشور تاسیس خواهد شد.

به گزارش وبسایت Gamesindustry، واحد پلی‌استیشن شرکت سونی قصد دارد تا استودیو جدیدی را در کشور مالزی تاسیس کند. این استودیو، نخستین واحد بازی‌سازی Sony در جنوب شرق آسیا بوده و قرار است در بحث طراحی و تولید انیمیشن‌ به دیگر استودیوهای فرست پارتی این شرکت کمک کند. اگرچه هیچ اشاره‌ای به این موضوع نشده اما بدون شک این اقدام سونی در راستای آمادگی هر چه بیشتر برای آغاز نسل نهم بوده است.

گوبیند سین دیو (Gobind Singh Deo)، وزیر ارتباطات و محتوای چند رسانه‌ای مالزی، درباره تاسیس استودیو جدید پلی‌استیشن در این کشور گفت:

با تاسیس این استودیو، مالزی می‌تواند همکاری نزدیکی با بخش‌ سرگرمی‌های تعاملی سونی داشته باشد تا فرصت‌های بیشتری در اختیار صنعت بازی‌سازی محلی و منطقه‌ای قرار بگیرد. با کمک همدیگر، قادر خواهیم بود تا استعدادهای خلاقانه در مالزی را تقویت کرده و حتی یک رابطه همکاری با شرکای آموزشی و بومی خود ایجاد کنیم. این اقدام در راستای اطمینان از رشد سریع صنعت بازی‌سازی در مالزی انجام می‌گیرد.

داتوک دارل لیکینگ (Datuk Darrel Leiking)، وزیر تجارت و صنایع بین المللی مالزی نیز درباره تاسیس استودیو جدید پلی‌استیشن اظهار نظر کرد. دارل لیکینگ در بخشی از صحبت‌های خود گفت این این اتفاق در نتیجه اقدامات دولت برای جذب سرمایه‌های خارجی رخ داده است:

مالزی تمامی معیارهای مورد نیاز برای تبدیل شدن به مکان مورد علاقه بازی‌سازان بین‌المللی برای سرمایه‌گذاری را دارا است. اکوسیستم در حال رشد و استعدادهایی در سطح جهانی باعث جذب بیش از ۶۰ استودیو بازی‌سازی از سرتاسر جهان شده است و امیدوار هستیم این رقم در آینده افزایش یابد.

جیم رایان (Jim Ryan)، مدیرعامل واحد پلی استیشن هم به صحبت درباره تاسیس استودیو جدید در کشور مالزی پرداخت. طبق صحبت‌های رایان استعداد‌های تحسین‌برانگیز، اکوسیستم پویا و پشتیبانی دولت عواملی مهمی بودند که در تصمیم سونی برای افزایش میزان فعالیت‌های خود در مالزی نقش بسزا و تعیین‌کننده‌ای داشته‌اند.

خبر تاسیس استودیو جدید پلی‌استیشن در مالزی در شرایطی منتشر شد که تنها چند روز از انتصاب هرمن هالست (Herman Hulst) به‌عنوان رئیس جدید استودیو‌های جهانی سونی می‌گذرد. شاید جالب باشد بدانید که هالست از موسسان استودیو گوریلا گیمز بوده است. شوهی یوشیدا (Shuhei Yoshida)، رئیس سابق استودیوهای جهانی سونی هم قصد دارد تا مدیریت یک استودیو بازی‌سازی مستقل را برعهده بگیرد.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا