سرویس پلی‌استیشن پلاس بیش از ۴۱ میلیون کاربر دارد

تعداد مشترکان PlayStation Now از مرز ۲.۲ میلیون نفر عبور کرد

سرویس پلی‌استیشن پلاس بیش از ۴۱ میلیون کاربر دارد حمید توحیدلو ۰ ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ اخبار بازی
تعداد کاربران پلی‌استیشن پلاس

شرکت سرگرمی‌های تعاملی سونی چندی پیش در گزارشی رسما اعلام کرد که تعداد کاربران سرویس پلی‌استیشن پلاس و پلی‌استیشن Now به ترتیب به بیش از ۴۱ و ۲.۲ میلیون نفر رسیده است.

پلی‌استیشن پلاس از جمله سرویس‌های پولی و اشتراکی شبکه پرمخاطب پلی‌استیشن نتورک به شمار می‌رود که در کنار ارائه‌ی عناوین رایگان به صورت ماهانه، امکان تجربه‌ی بخش چندنفره آنلاین بازی‌ها را برای کاربران کنسول‌های پلی‌استیشن فراهم می‌کند. حال بر اساس تازه‌ترین گزارش مالی شرکت سونی، به نظر می‌رسد که تعداد مشترکان این سرویس چندی پیش به ۴۱.۵ میلیون نفر در سرتاسر جهان رسیده که صرفا در آخرین سه ماهه اخیر، نزدیک به ۲.۷ میلیون نفر در آن عضو شده‌اند. این در حالی است که PS Plus در بازه مشابه سال گذشته میلادی تنها ۳۶ میلیون کاربر داشت. بدین ترتیب، هرچند که زمان چندان زیادی به پایان چرخه‌ی عمر نسل هشتم باقی نمانده، اما این سرویس در طول ماه‌های اخیر رشد بسیار خوبی را تجربه کرده و دارندگان کنسول‌های پلی‌استیشن بیش از پیش به عضویت در آن پرداخته‌اند.

از طرفی، دیگر سرویس آنلاین سونی به نام PlayStation Now نیز رکورد جدیدی را به ثبت رسانده است! این سرویس گیمینگ ابری پولی که امکان تجربه‌ی برخی از بازی‌های پلی‌استیشن را برای بازیکنان فراهم می‌کند، در طول یک سال اخیر موفق به گسترش چشم‌گیر جامعه خود شده و تعداد مشترکان آن بیشتر از دو برابر شده است. به عبارت دقیق‌تر، سال گذشته بود که سونی تعداد کاربران این سرویس را نزدیک به یک میلیون نفر اعلام کرده بود و حال، این سرویس اشتراکی جامعه کاربری خود را به ۲.۲ میلیون نفر گسترش داده است. از مهم‌ترین دلایل افزایش کاربران PS Now می‌توان به کاهش هزینه اشتراک، افزایش محسوس تعداد بازی‌ها و تنوع نسبتا بالای آن‌ها و همچنین امکان تجربه بازی‌ها به صورت آفلاین اشاره کرد.

البته، به نظر می‌رسد که افزایش تعداد مشترکان سرویس‌های شبکه پلی‌استیشن ارتباط تقریبا مستقیمی با همه‌گیری ویروس کرونا در دنیا دارد. به گفته سونی، خانه نشینی مردم باعث شده تا افراد بیشتری به خرید و تجربه بازی‌ها روی بیاورند و جامعه پلی‌استیشن نیز به طبع این موضوع، رشد قابل توجهی را تجربه کرده است. سخنگوی شرکت سونی در این خصوص توضیح می‌دهد:

در چنین شرایطی که مردم به طور داوطلبانه از خانه‌های خود خارج نمی‌شوند و در واقع خود را قرنطینه کرده‌اند، تقاضا برای سرگرمی‌های دیجیتالی از جمله بازی‌های ویدیویی در سراسر جهان در حال افزایش است. در این میان، تعداد کاربران شبکه پلی‌استیشن نیز به طور قابل توجهی افزایش یافته است.

در این میان، بد نیست اشاره کنم که کنسول نسل بعدی چشم‌بادامی‌ها به نام پلی‌استیشن 5 علی‌رغم مشکلات ناشی از فراگیری ویروس کرونا در سراسر جهان، برای عرضه در تعطیلات کریسمس سال جاری میلادی برنامه‌ ریزی شده و شرکت سونی بارها و بارها هرگونه احتمال تاخیر در عرضه دستگاه را رد کرده است. با این حال، این کمپانی هنوز از طراحی کنسول جدید خود پرده برنداشته و جزئیات زیادی از بازی‌های روز عرضه و همچنین عناوین انحصاری و جدید پلی‌استیشن در دسترس نیست. البته، بسیاری از گمانه‌زنی‌ها و گزارش‌ها نشان می‌دهد که سونی در ماه ژوئن (خرداد) با برگزاری یک رویداد دیجیتالی، ضمن نمایش PS5، از اولین بازی‌های انحصاری این کنسول نیز رونمایی خواهد کرد.

در پایان این خبر، دیدگاه شما در رابطه با رشد چشم‌گیر تعداد کاربران سرویس‌های اشتراکی شبکه پلی‌استیشن نتورک چیست؟ آیا شما نیز در این روزهای سخت قرنطینه به جمع مشترکان این سرویس‌ها پیوسته‌اید؟ فراموش نکنید که نظرات شخصی خود را با ما و دیگر کاربران رسانه سرگرمی به اشتراک بگذارید.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا