#مهسا_امینی

میزان فروش پلی‌استیشن 5 از ایکس‌باکس سری ایکس و سوییچ پیشی گرفت

رقابت ادامه دارد

میزان فروش ایکس‌باکس سری ایکس و پلی‌استیشن 5

به تازگی آمار جدیدی از میزان فروش ایکس‌باکس سری ایکس و پلی‌استیشن 5 در انگلیس به‎دست آمده است.

کمتر از یک ماه است که دو کنسول نسل نهمی مایکروسافت و سونی به بازار جهانی عرضه شده و همان‌طور که پیش‌بینی می‌شد، استقبال زیاد مردم همچنان ادامه دارد. با این حال، به‌نظر می‌رسد سونی در برخی کشورها بهتر عمل کرده و توانسته واحدهای بیشتری از پلی‌استیشن 5 بفروشد و از ایکس‌باکس سری ایکس پیشی بگیرد. به تازگی آمار جالبی از انگلیس منتشر شده که توجه کارشناسان را به‌خود جلب کرده است.

طبق اطلاعات منتشر شده، به‌طور کلی ۹۰۰ هزار کنسول در بازه‌ی ۱ تا ۲۸ نوامبر (۱۱ آبان تا ۸ آذر) در انگلیس به فروش رسیده است. جالب است بدانید بخش زیادی از این آمار، متعلق به پلی‌استیشن 5 بوده و این واقعیت در شرایطی است که موجودی این کنسول نتوانسته میزان تقاضای مردم را برطرف کند. نه تنها کنسول پلی‌استیشن 5 نسبت به ایکس‌باکس جدید فروش بهتری داشته، بلکه لوازم جانبی آن از جمله کنترلر دوال‌سنس هم تقاضای بالایی در بازار داشته است. از سوی دیگر، هدست The Pulse 3D سونی توانسته جایگاه دوم را در میزان فروش لوازم جانبی به‌دست بیاورد.

جالب است بدانید موجودی پلی‌استیشن 5 و ایکس‌باکس سری ایکس و سری اس مدتی پس از انتشار، تمام شد و شرکت‌های تولید کننده باید به فکر چاره باشند تا میزان تقاضای مردم را تامین کنند. طبق گفته‌ی مدیر ارشد مالی ایکس‌باکس، تا اواخر سه ماهه‌ی نخست سال آینده‌ی میلادی (مصادف با ۱۱ فروردین سال ۱۴۰۰) کنسول‌ نسل جدید ردموندی‎‌ها به بازار تزریق خواهد شد. این درحالی است که میزان تقاضای مردم برای پلی‌استیشن 5 هم زیاد بوده و سونی باید واحد‌های بیشتری از این کنسول محبوب را به بازار عرضه کند. به گفته‌ی کارشناسان، مقایسه‌ی اصلی در میزان موفقیت سونی و مایکروسافت زمانی صورت می‌گیرد که به مقدار کافی از هر دو دستگاه در بازار موجود باشد.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا