سونی رسما قابلیت Backward Compatibility را برای پلی‌استیشن 5 تایید کرد

خبری از پشتیبانی از بازی‌های پلی‌استیشن 3 و 2 روی PS5 نیست!

سونی رسما قابلیت Backward Compatibility را برای پلی‌استیشن 5 تایید کرد علیرضا نیک‌اندیش ۰ ۲۸ اسفند ۱۳۹۸

شرکت سونی رسما قابلیت Backward Compatibility را برای کنسول نسل نهمی خود، پلی‌استیشن 5 تایید کرد.

در جریان کنفرانس رونمایی از پلی‌استیشن 5، مارک سرنی رسما از وجود قابلیت Backward Compatibility (پشتیبانی از بازی‌های نسل قبل) روی این کنسول نسل نهمی خبر داد. هر چند که بر خلاف اکثر شایعات، این کنسول در زمان عرضه فقط از برخی از بازی‌های پلی‌استیشن 4 پشتیبانی خواهد کرد اما شاهد اجرای بازی‌های کنسول‌های قدیمی‌تر مثل پلی‌استیشن 3 و پلی‌استیشن 2 روی این پلتفرم نخواهیم بود.

مطابق اعلام مارک سرنی، معمار و طراح ارشد کنسول‌های پلی‌اسیتشن 4 و پلی‌استیشن 5، کنسول نسل نهمی سونی در زمان عرضه از ۱۰۰ بازی محبوب پلتفرم نسل قبلی این شرکت پشتیبانی خواهد کرد. معیار انتخاب این بازی‌ها بر اساس مدت زمان تجربه‌ی آنها بوده است.

هنوز مشخص نیست که دقیقا چه بازی‌هایی از پلی‌اسیتشن 4 در زمان لانچ و عرضه‌ی پلی‌استیشن 5 در دسترس کاربران این کنسول خواهد بود، اما با توجه به صحبت‌های مارک سرنی می‌توان انتظار داشت که گیمرها بتوانند به تجربه‌ی محبوب‌ترین بازی‌های کنسول نسل هشتمی سونی روی پلی‌استیشن 5 بپردازند. همچنین، سرنی به طرفداران اطمینان داد که این قابلیت به هیچ وجه از روی PS5 حذف نخواهد شد؛ چرا که پیش از این در زمان عرضه‌ی کنسول پلی‌استیشن 3 شاهد پشتیبانی از بازی‌های پلی‌استیشن 2 بودیم که چندی بعد این قابلیت به طور کلی از روی کنسول نسل هفتمی سونی حذف شد.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا