سونی تا کنون بیش از ۱۱۰ میلیون واحد کنسول پلی‌استیشن 4 فروخته است

تعداد مشترکین پلی‌استیشن پلاس در زمان شیوع کرونا افزایش پیدا کرده است

سونی تا کنون بیش از ۱۱۰ میلیون واحد کنسول پلی‌استیشن 4 فروخته است مهسا سپاهی ۰ ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۹
پلی‌استیشن 4

روز چهارشنبه شرکت سونی با انتشار بخشی از گزارش عملکرد خود اعلام کرد از زمان عرضه‌ی پلی‌استیشن 4 تاکنون، بیش از ۱۱۰ میلیون دستگاه از این کنسول فروخته است.

روز ۱۲ فروردین ۱۳۹۹ (مصادف با ۳۱ مارس ۲۰۲۰ میلادی) پایان سال مالی برای سونی شمرده می‌شود و اخیرا این شرکت ژاپنی به همین مناسبت گزارشی از عملکرد و میزان فروش خود از سال‌های مالی پیشین، منتشر کرده است. طبق این آمار، از زمان عرضه‌ی پلی‌استیشن 4 تا کنون، ۱۱۰.۴ میلیون واحد از این کنسول توسط سونی در سراسر دنیا عرضه شده است. همچنین، این کنسول خانگی تا تاریخ ۱۰ دی ۱۳۹۸ (مصادف با ۳۱ دسامبر ۲۰۱۹) توانست به تعداد ۱۰۸.۹ میلیون نسخه فروخته شود.

به طور معمول، شرکت‌های موفق از ابتدای تولید محصولات خود میزان فروش خود را تا زمان مشخصی پیش‌بینی می‌کنند و آن مقدار فروش را هدف اصلی خود قرار می‌دهند و برای آن برنامه‌ریزی و بازاریابی می‌کنند. سونی در مورد کنسول نسل هشتم خود می‌گوید این میزان فروش از هدفی که این شرکت در ابتدا برای خود مشخص کرده، فراتر رفته و توانسته به میزان بیش‌تر از حد انتظار این کمپانی، پلی‌استیشن 4 را در سراسر جهان عرضه کند.

جالب است بدانید در حال حاضر تعداد مشترکین سرویس پلی‌استیشن پلاس ۴۱.۵ میلیون نفر هستند که این میزان نسبت به ماه ژانویه که به ۳۸.۸ میلیون کاربر می‌رسید، افزایش داشته است. همچنین در سال جاری میلادی میزان درآمد سونی از سرویس‌های شبکه و بازی، نسبت به سال گذشته، با ۱۴ درصد کاهش همراه بوده است. به‌علاوه، این شرکت می‌گوید از زمان شیوع ویروس کرونا، فروش سرویس‌های پلی‌استیشن پلاس و PlayStation Now افزایش چشم‌گیری داشته و توانسته گیمرهای زیادی را در دوران قرنطینه به خود جذب کند.

لازم به ذکر است که هنوز تاریخ دقیق عرضه‌ی کنسول بعدی سونی یعنی پلی‌استیشن 5 مشخص نشده، اما این شرکت اعلام کرده کنسول نسل نهم خود را در تعطیلات سال ۲۰۲۰ منتشر می‌کند.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا