گوشی‌هایی با ۳۲ گیگابایت رم در دست ساخت قرار دارند

این میزان حافظه‌ی رم برای چیست؟

گوشی‌ها رم

اینطور که از شواهد پیداست، ظاهرا اگر به زودی ببینیم گوشی‌های هوشمند به ۳۲ گیگابایت رم مجهز شده‌اند نباید تعجب کنیم.

۳۲ گیگابایت رم، آنقدر زیاد است که حتی سنگین‌ترین بازی‌های کامپیوتری هم به آن نیازی ندارند. داشتن این میزان رم برای انجام کاری با پیشرفت کنونی اپلیکیشن‌ها و بازی‌ها مثل خرید گرافیک RTX 4090 برای اجرای بازی سوپر ماریو است، در حالی که با گرافیک مجتمع پردازنده هم می‌توان این بازی را به بهترین شکل ممکن تجربه کرد. اما با این حال این روزها می‌بینیم که شرکت‌ها حتی گوشی‌های خود را با ۲۴ گیگابایت رم هم عرضه می‌کنند.

برای یک گوشی هوشمند که در نهایت بازی‌هایی مثل کال آو دیوتی موبایل، پابجی موبایل و… را باید اجرا کند یا اپلیکیشن‌های سنگینی مثل پریکوئل و…، ۸ گیگابایت رم هم فراتر از کافی است اما اینطور که به نظر می‌رسد، ظاهرا قیمت رم ارزان‌تر از چیزی است که فکرش را می‌کردیم چون شرکت‌ها با افزایش آن، قصد دارند ذهن کاربران را تحت تأثیر قرار دهند.

چه درست چه غلط، شرکت‌ها به این مسیر قدم گذاشته‌اند و حالا به گفته‌ی Digital Chat Station که معروف‌ترین افشاگر چینی حوزه‌ی فناوری محسوب می‌شود، برخی از شرکت‌ها واقعاً تصمیم گرفته‌اند ۳۲ گیگابایت رم در گوشی هوشمند بعدی خود تعبیه کنند چون گوشی‌هایی با این میزان رم در حال تست و بررسی هستند. اگر این اتفاق رخ دهد، گوشی‌هایی مثل وان‌پلاس ایس ۲ پرو، ردمجیک ۸ اس پرو، ردمی K60 اولترا و ریلمی جی‌تی ۵ با ۲۴ گیگابایت رم شبیه به یک شوخی خواهند بود.

اینطور که به نظر می‌رسد، در آینده قرار است گوشی‌های هوشمند از لحاظ هوش مصنوعی پیشرفت چشمگیری داشته باشند و فعالیت‌های این‌چنینی هم بخش بزرگی از رم را اشغال می‌کنند. همچنین توجیه این شرکت‌ها این است که بسیاری از افراد از گوشی به عنوان کامپیوتر دسکتاپ خود استفاده می‌کنند (مثل سامسونگ دکس) و در نتیجه داشتن رم زیاد به آن‌ها کمک خواهد کرد. اما ۳۲ گیگابایت رم با این حال آنقدر زیاد است که نمی‌توان تصور کرد اصلا به نیمی از آن نیاز خواهد شد یا خیر. حتی اگر سنگین‌ترین کارها را با آن انجام دهید.

هنوز مشخص نیست کدام شرکت می‌خواهد نخستین گوشی با ۳۲ گیگابایت رم را راهی بازار کند اما به نظر می‌رسد این شرکت باید یک گوشی گیمینگ را با این مشخصات راهی بازار کند چون گوشی‌های معمولی اگر این میزان رم داشته باشند، واقعاً گران خواهند بود. همچنین به نظر می‌رسد محصولی با ۳۲ گیگابایت رم به زودی وارد بازار جهانی هم نخواهد شد؛ همانطور که ۲۴ گیگابایتی‌ها هنوز در دسترس عموم کاربران قرار نگرفته‌اند.

0 0 آراء
امتیاز مطلب


اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا