سامسونگ پردازنده‌های اگزینوس با گرافیک AMD را به گوشی‌های میان‌رده می‌آورد

سامسونگ AMD

سامسونگ ظاهرا در نظر دارد از پردازنده‌های اگزینوس با گرافیک AMD در گوشی‌های میان‌رده‌ی خود هم استفاده کند.

سامسونگ معمولا در بسیاری از گوشی‌های میان‌رده‌اش، از پردازنده‌های اگزینوس استفاده می‌کند. اگرچه این تراشه‌ها در رده‌ی پرچم‌دار اصلا عملکرد خوبی ندارند اما در بخش اقتصادی و میان‌رده وضعیت بهتری دارند. حالا ظاهرا سامسونگ می‌خواهد به کمک AMD، وضعیت را اندکی برای میان‌رده‌ها بهتر کند.

اگر خبرهای مربوط به تراشه‌های موبایل را دنبال کرده باشید، احتمالا می‌دانید که تراشه‌های پرچم‌دار جدید سامسونگ یعنی اگزینوس‌های سری ۲۰۰۰ از پردازنده‌های گرافیکی ساخت AMD بهره می‌برند. اگرچه تلاش قبلی سامسونگ در راستای تولید پردازنده‌ای قدرتمند با این گرافیک با شکست مواجه شد اما این شرکت کره‌ای در تلاش است تا وضعیت را تغییر دهد.

اینطور که پیداست، ظاهرا سامسونگ نمی‌خواهد همکاری‌اش با AMD فقط به رده‌ی پرچم‌دار محدود شود. گفته شده این شرکت در نظر دارد برای ساخت پردازنده‌های اگزینوس میان‌رده هم با AMD وارد همکاری شود تا بتواند قدرت گرافیکی آن‌ها را افزایش دهد. در حال حاضر اگزینوس ۲۲۰۰ از گرافیک RDNA2 شرکت AMD بهره می‌برد که به لطف آن، قابلیت‌های جذابی نظیر رهگیری پرتو نور هم به پرچم‌داران سامسونگ اضافه شده است. اما ظاهرا اگزینوس ۱۴۳۰ و ۱۴۸۰ که جانشین اگزینوس ۱۳۳۰ و ۱۳۸۰ می‌شوند قرار است از نسخه‌ی mRDNA گرافیک AMD بهره ببرند.

البته سامسونگ تراشه‌های اگزینوس را با تمرکز بر دوربین راهی بازار می‌کند و گفته می‌شود اگزینوس ۱۴۳۰ و ۱۴۸۰ هم از این قاعده مستثنی نخواهند بود. حال باید دید با استفاده از گرافیک ساخت AMD، چه تغییرات مثبتی در بخش گرافیک در این تراشه‌ها اضافه خواهد شد.

به نظر می‌رسد سامسونگ می‌خواهد با اگزینوس‌های جدید خود، دو بخش را بیشتر از سایر بخش‌ها تقویت کند؛ یکی سیستم پردازش تصویر و دیگری یادگیری ماشین. این یعنی گیمینگ همچنان از توجه این شرکت کره‌ای خارج است. در نتیجه شاید باز هم عملکرد پایداری را از این تراشه‌های جدید شاهد نباشیم.

0 0 آراء
امتیاز مطلب


اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا