1%
  • 0/10

گوشی هوشمندی که از عکاسی مغایر با شئونات اخلاقی جلوگیری می‌کند

ساخت گوشی با هوش مصنوعی توسط ژاپنی‌ها برای تشخیص محتوای عکس

گوشی هوشمندی که از عکاسی مغایر با شئونات اخلاقی جلوگیری می‌کند ۰ ۳۰ بهمن ۱۳۹۸ موبایل کپی لینک
گوشی با هوش مصنوعی- Tone e20

یک شرکت ژاپنی گوشی هوشمندی را با استفاده از هوش مصنوعی طراحی کرده که از عکاسی مغایر با شئونات اخلاقی جلوگیری می‌کند.

Tone e20 گوشی هوشمند ساخت یک شرکت ژاپنی است که با قابلیت تشخیص محتوای عکس از عکاسی افراد زیر سن قانونی و مغایر با شئونات اخلاقی جلوگیری می‌کند.

طبق یک بررسی در سال ۲۰۱۴ مشخص شد که بیش از ۵۰ درصد از بزرگسالان آمریکایی از خود عکس یا فیلم برهنه گرفته و برای دیگران ارسال کرده‌اند. در یک نظرسنجی دیگر که توسط Cosmo انجام شده نشان داده که ۸۹ درصد از کل عکس‌های برهنه، از زنان گرفته شده است. حالا یکی از شرکت‌های تولیدکننده گوشی در ژاپن اعتقاد دارد که چنین چیزی اتفاق جالبی به‌حساب نمی‌آید.

گوشی e20 مبتنی بر اندروید بود و توسط شرکت ژاپنی Tone تولید شده است. این گوشی که ۱۸۰ دلار قیمت دارد، از نمایشگر ۶.۲۶ اینچی و یک دوربین سه گانه بهره می‌برد. بارزترین ویژگی این دستگاه، محافظت از شئونات اخلاقی کاربر عنوان شده است. این دستگاه به نرم افزار AI در برنامه دوربین مجهز شده که کاربران را از گرفتن عکس‌های سلفی برهنه منع می‌کند. به این ترتیب اگر کاربر عکسی بگیرد که الگوریتم پردازش تصویر مظنون باشد، از ذخیره آن در گالری جلوگیری می‌کند.

این ویژگی با هدف محافظت از جوانان ژاپنی در استفاده از گوشی و عکاسی از مواردی طراحی شده که ممکن است روزی باعث پشیمانی دارنده‌ی گوشی شوند.

e20 همچنین می‌تواند از تلفن والدین به گوشی فرزندان متصل شود تا اگر فرزندشان در تلاش برای گرفتن عکس نامناسب هستند، به والدین یا سرپرست آنها هشدار دهد.

هوش مصنوعی برنامه‌ی AI با داشتن توانایی تشخیص محتوای یک عکس، توسط شرکت‌هایی مانند فیس بوک و گوگل برای متوقف کردن انتشار محتوای غیر اخلاقی طراحی شده است. البته از این تصاویر معمولا برای مقاصد نامتناسب استفاده می‌شود که این موضوع مشکلات بسیاری را برای صاحب عکس به وجود می‌آورد. بر این اساس تولیدکنندگان این گوشی تلاش می‌کنند که حداقل از عکاسی افراد زیر سن قانونی جلوگیری کنند.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments