جایزه ویژه مراسم DICE Awards به فیل اسپنسر می‌رسد

جایزه یک عمر دستاورد

جایزه ویژه مراسم DICE فیل اسپنسر

شواهد امر گویای این موضوع است که آقای فیل اسپنسر، مدیر ارشد بخش گیمینگ مایکروسافت، جایزه ویژه یک عمر دستاورد مراسم DICE Awards را دریافت می‌کند.

طبق روال همیشه، در اواخر و همچنین شروع هر سال میلادی شاهد برگزاری رویدادهای مختلف با محوریت انتخاب بهترین بازی‌های سال و اعطای جوایز به سازندگان هستیم که پس از برگزاری گیم اواردز و سایر رویدادهای مهم، حال این بار نوبت به یکی دیگر از مهم‌ترین مراسم‌های صنعت بازی‌های ویدیویی یعنی DICE Awards رسیده که بیست و پنجمین دوره‌ی این مراسم طی هفته‌های آینده برگزار خواهد شد.

اگر خاطرتان باشد، چند وقت پیش بود که آکادمی هنرهای تعاملی و علوم فهرست کامل نامزدهای مراسم DICE Awards 2022 را به اشتراک گذاشت. طبق این لیست، عناوین ویدیویی مختلفی در بیست و سه گروه با یکدیگر رقابت می‌کنند که رچت اند کلنک ریفت اپارت با حضور در نه گروه، یکی از پرافتخارترین نامزدها به شمار می‌رود. در گروه بهترین بازی سال، بازی مزکور به همراه آثار پرطرفدار دیگر همچون دث‌لوپ، ریترنال، Inscryption و It Takes Two به چشم می‌خورد.

در این میان، یکی از مهم‌ترین جوایز مراسم دایس، جایزه یک عمر دستاورد است. این جایزه به طور معمول به فردی اهدا می‌شود که در طول فعالیت چندین ساله‌ی خود در صنعت بازی‌های ویدیویی، موفقیت‌های چشمگیری را در حوزه مدیریت و رهبری یک گروه یا کمپانی رقم زده است. تا به امروز افراد مختلفی این جایزه را به دست آورده‌اند که از برجسته‌ترین آن‌ها می‌توان به کن کوتاراگی از شرکت سونی در سال ۲۰۰۷ میلادی و ساتورو ایواتا از شرکت نینتندو در سال ۲۰۱۵ میلادی اشاره کرد.

در همین راستا، ساعاتی پیش انجمن آکادمی هنرهای تعاملی و علوم و همچنین تاد هاوارد، کارگردان شرکت بتزدا، در پیامی به طور رسمی اعلام کردند که جایزه یک عمر دستاورد مراسم دایس سال جاری میلادی به آقای فیل اسپنسر، مدیر کل شرکت ایکس‌باکس، اعطا خواهد شد. فیل اسپنسر برای اولین بار در سال ۱۹۸۸ میلادی به عنوان کارآموز وارد کمپانی مایکروسافت شد و به واسطه‌ی پشتکار و ایده‌های عالی خود، پله‌های ترقی را طی کرد. سال ۲۰۱۴ میلادی بود که فیل اسپنسر به عنوان مدیر برند ایکس‌باکس انتخاب شد و وظیفه‌ی رهبری کل تیم را برعهده گرفت.

موفقیت‌های او به این موارد محدود نشده و به واسطه‌ی پیشرفت‌های مایکروسافت در صنعت بازی‌های ویدیویی، سمت اسپنسر در اوایل سال جاری میلادی به مدیر بخش گیمینگ مایکروسافت ارتقا یافت. او در طول فعالیت سی و چهار ساله‌ی خود به خصوص طی سال‌های اخیر، اقدام‌های زیادی را در جهت اصلاح و بهبود ایکس‌باکس انجام داد. برای مثال، ایده‌ی راه‌اندازی سرویس اشتراکی ایکس باکس گیم پس برای اولین بار از سوی او مطرح شد؛ سرویسی که در حال حاضر بیش از ۲۵ میلیون کاربر دارد و به عنوان بزرگ‌ترین برگ برنده و برتری مایکروسافت در مقابل سونی به شمار می‌رود.

علاوه بر این، علی‌رغم شکست ایکس‌باکس وان در برابر پلی‌استیشن 4، اسپنسر تغییرات مهمی را در ساختار بخش گیمینگ مایکروسافت ایجاد کرد و برای گسترش جامعه‌ی ایکس‌باکس، تا به امروز شرکت‌ها و استودیوهای بازی‌سازی متعددی را خریداری کرده است. خرید شرکت زنیمکس، کمپانی مادر بتزدا از جمله اقدامات او طی یک سال اخیر برشمرده می‌شود. همچنین، احتمالا اطلاع دارید که مایکروسافت چند هفته‌ی پیش شرکت بزرگ اکتیویژن بلیزارد را با پرداخت مبلغ هنگفت ۶۸.۷ میلیارد دلار خریداری کرده است. این معامله اگرچه هنوز نهایی نشده، اما تمامی این موارد را باید مدیون مدیریت فیل اسپنسر بود.

جایزه ویژه مراسم DICE فیل اسپنسر

تاد هاوارد درباره جایزه یک عمر دستاورد مراسم DICE و فیل اسپنسر توضیح می‌دهد:

فیل اسپنسر در طول فعالیت خود در مایکروسافت انگیزه، پشتکار و قدرت رهبری خود را به خوبی نشان داده است. او ابتکارات تاثیرگذار و متعددی را در صنعت بازی‌های ویدیویی رقم زده است. از سمت هیئت مدیره آکادمی هنرهای تعاملی و علوم، ما بی‌صبرانه منتظر هستیم تا با اهدای جایزه یک عمر دستاورد خود به فیل اسپنسر، از تاثیر حضور و فعالیت‌های درخشان او در تاریخ ویدیو گیم تشکر و قدردانی کنیم.

لازم به ذکر است که مراسم DICE Awards 2022 در روز پنجم اسفند ماه سال جاری (مصادف با ۲۵ فوریه سال ۲۰۲۲ میلادی) به صورت حضوری در شهر لاس‌وگاس ایالات متحده آمریکا برگزار خواهد شد. البته، علاقه‌مندان در تاریخ مذکور می‌توانند مراسم را از طریق شبکه‌های مختلف از جمله یوتیوب به صورت رایگان تماشا کنند. همان‌طور که اشاره کردم، در جریان این رویداد بازی‎‌های مشهور متعددی با یکدیگر بر سر تصاحب جوایز گوناگون رقابت می‌کنند. شما می‌توانید فهرست کامل نامزدهای DICE Awards را در رسانه سرگرمی مشاهده کنید.

در پایان این خبر، دیدگاه شما در رابطه با اهدای جایزه ویژه یک عمر دستاورد مراسم DICE Awards به مدیر کل بخش گیمینگ مایکروسافت چیست؟ شما اقدامات اخیر فیل اسپنسر را چگونه ارزیابی می‌کند؟ فراموش نکنید که نظرات شخصی خود را با ما و دیگر کاربران رسانه سرگرمی به اشتراک بگذارید.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا