1%
  • 0/10

دفاع فیل اسپنسر از اخراج اعضای شرکت اکتیویژن بلیزارد

برای کسب سود ایکس باکس

دفاع فیل اسپنسر از اخراج اعضای شرکت اکتیویژن بلیزارد ۰ ۰۸ فروردین ۱۴۰۳ اخبار بازی کپی لینک
اخراج اکتیویژن بلیزارد

مدیر کل بخش گیمینگ شرکت مایکروسافت به تازگی در گفت‌وگویی اعلام کرد که اخراج اعضای شرکت اکتیویژن بلیزارد برای کسب سود ایکس باکس ضروری بود.

اگر اخبار بازی‌ها را در رسانه سرگرمی دنبال کرده باشید، احتمالا اطلاع دارید که شرکت مایکروسافت طی دو ماه گذشته حدود ۱۹۰۰ نفر از اعضای ایکس باکس، بتزدا و اکتیویژن بلیزارد را اخراج کرد. آن‌طور که گزارش شده، بیشتر از این افراد مربوط به اعضای اکتیویژن بلیزارد و استودیوهای این کمپانی ناشر می‌شدند که هنوز علت این تعدیل‌ها در هاله‌ای از ابهام قرار دارد.

در همین حین، ساعاتی پیش آقای فیل اسپنسر، رئیس کل بخش گیمینگ شرکت مایکروسافت، در گفت‌وگویی خاطرنشان کرد که این کمپانی برای کسب سود و رشد درآمد تصمیم به اخراج شماری از کارمندهای خود از اکتیویژن بلیزارد گرفت. به گفته او، بازار کنسول در حال رشد نیست و اخراج کارمندان برای سوددهی لازم است.

رئیس کل بخش گیمینگ شرکت مایکروسافت مدعی است که طبق پیش‌بینی‌ها، صنعت بازی‌ها در طول سال‌های آینده با رشد قابل توجهی روبه‌رو نمی‌شود و چه بسا احتمالا جامعه بازیکن‌ها و فروش آن نیز کاهش خواهد یافت. به همین خاطر، ضروری است که با تعدیل نیرو، بخشی از هزینه‌ها جبران شود. در غیر این صورت، ردموندی‌ها از نظر هزینه و درآمد در بخش ایکس باکس با چالش‌های زیادی مواجه خواهند شد.

اگر خاطرتان باشد، مایکروسافت به تازگی از استراتژی جدید خود در قبال آثار انحصاری ایکس باکس پرده برداشت. این کمپانی در نظر دارد که شماری از بازی‌های انحصاری ایکس باکس را برای پلی استیشن و نینتندو عرضه کند. به نظر می‌رسد که این سیاست در راستای افزایش درآمد و گسترش فعالیت‌های مایکروسافت در حوزه گیمینگ صورت گرفته است.

در میان این گفته‌ها، بهتر است بدانید که فیل اسپنسر روزهای گذشته از علاقه خود به کنسول‌های دستی نیز سخن گفته است. به گفته او، کنسول‌های دستی حس بهتری را نسبت به کامپیوتر به بازیکن القا می‌کنند. بر این اساس، ممکن است که ردموندی‌ها در آینده نه چندان دور کنسول قابل حمل ایکس باکس را روانه بازار کنند.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments