1%
  • 0/10

انتشار انحصاری Helldivers 2 به ضرر سونی است

فیل اسپنسر توضیح می‌دهد

انتشار انحصاری Helldivers 2 به ضرر سونی است ۰ ۲۸ بهمن ۱۴۰۲ اخبار بازی کپی لینک
انحصاری Helldivers 2

رئیس کل بخش گیمینگ شرکت مایکروسافت انتشار انحصاری بازی Helldivers 2 را به ضرر تیم سازنده و پلی استیشن می‌داند.

با وجود یک سری ایرادهای فنی، جدیدترین ساخته استودیو اروهد گیم به نام هل‌دایورز ۲ حسابی مورد استقبال بازیکن‌ها قرار گرفته و جامعه آن روز به روز گسترش می‌یابد؛ به طوری که این عنوان با ثبت بیش از ۲۷۶ هزار گیمر همزمان در استیم، به عنوان محبوب‌ترین بازی تاریخ سونی در پلتفرم رایانه شخصی لقب گرفته است.

همان‌طور که احتمالا اطلاع دارید، هل‌دایورز ۲ به صورت انحصاری برای پلی استیشن 5 و کامپیوتر منتشر شده و کاربرهای ایکس باکس از تجربه بازی محروم هستند. در همین راستا، ساعاتی پیش آقای فیل اسپنسر، رئیس کل بخش گیمینگ مایکروسافت در گفت‌وگویی به این موضوع واکنش نشان داده و این رویکرد را به ضرر استودیو سازنده، شرکت سونی و حتی صنعت بازی‌ها می‌داند.

آقای فیل اسپنسر در این زمینه توضیح می‌دهد:

من واقعا نمی‌دانم که چرا آن‌ها تصمیم گرفتند تا بازی را به طور انحصاری برای پلی استیشن منتشر کنند. به نظر من، این اتفاق به نفع هیچ شخصی نیست. این به نفع صنعت بازی‌ها نیست. به نفع استودیوی سازنده نیست. حتی به نفع افرادی که کنسول‌های ایکس باکس دارند هم نیست.

رئیس کل بخش گیمینگ شرکت مایکروسافت کماکان به انتشار بازی‌ها به صورت چندپلتفرمی تاکید می‌کند و معتقد است رویکرد انحصارطلبی در مجموع به ضرر بازیکن‌ها خواهد بود؛ چرا که دسترسی به بازی‌های متنوع برای این افراد محدود‌تر خواهد شد. با این حال، نکته جالب این است که مایکروسافت نیز چنین سیاستی مشابهی را در پیش گرفته است.

با توجه به موفقیت غیرمنتظره هل‌دایورز ۲، استودیوی اروهد گیم در حال استخدام توسعه‌دهندگان جدیدی است تا تیم پشتیبانی بازی را گسترش دهد. ناگفته نماند که در حال حاضر حدود صد نفر در این استودیو مشغول به کار هستند که بدیهی است چنین تیمی برای پشتیبانی از یک بازی سرویس محور کافی نیست.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments