استاد مرد عنکبوتی

شش ابر قهرمان که می‌توانند استاد مرد عنکبوتی در آینده باشند

اسپایدی قرار است به چه کسی تکیه کند؟

شش ابر قهرمان که می‌توانند استاد مرد عنکبوتی در آینده باشند آیدا امشاسفند ۱۲ ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۲ مارول

پیتر پارکر دنیای MCU همیشه استادی داشته که راهنمای او باشد، و یکی از ابرقهرمانان باید این جای خالی را به عنوان استاد مرد عنکبوتی پرکند. مرد عنکبوتی که بعد از داستان‌ فیلم Spider-Man: No Way Home بدون استاد باقی مانده است در ماجراجویی جدید خود با بازی تام هالند (Tom Holland) یکی از درخشان‌ترین لحظات فرنچایز را به ارمغان آورد. با بازگشت نسخه‌های توبی مگوایر (Tobey Maguire) و اندرو گارفیلد (Andrew Garfield) از پیتر پارکر، همچنین پنج نفر از قدیمی‌ترین شرورهای داستان‌ها، یکی از بهترین فیلم‌های MCU در مورد مرد عنکبوتی ساخته شد. No Way Home همچنین تغییرات قابل توجهی را در داستان پارکر ایجاد کرد، زیرا محله دوست داشتنی پیتر با تهدیدهایی از سراسر جهان روبرو شد و هویت او را به عنوان یک قهرمان اصلی MCU تثبیت کرد و همچنین منجر به فداکاری احساسی و بی سابقه او شد. 

فیلم Spider-Man: No Way Home بعد از اینکه پیتر درماندگی کامل را احساس کرد چون نمی‌توانست از کسی کمک بگیرد با طلسم ذهن-پاک کن دکتر استرنج (Doctor Strange) به اتمام رسید. در تمام فیلم‌های مرد عنکبوتی همیشه یک بزرگسال به پارکر کمک کرده تا بتواند راه درست را تشخیص دهد. مرد آهنی در Spider-Man: Homecoming این نقش را بر عهده گرفته بود، Mysterio و Nick Fury در Spider-Man: Far From Home استاد پارکر بودند، همچنین دکتر استرنج در Spider-Man: No Way Home راهنمای پیتر پارکر بود. در حالی که پیتر پارکر وارد سه گانه بعدی مرد عنکبوتی MCU می شود، کاملاً تنها است و حدس‌هایی در مورد اینکه چه کسی می تواند جای خالی استاد مرد عنکبوتی را در آینده پر کند وجود دارد. در مقاله پیش رو، به بررسی گزینه‌های موجود می‌پردازیم:

 دردویل(Daredevil)

مرد عنکبوتی در طول دوران حرفه‌ای خود در کمیک‌های مارول، چندین تیم با ابرقهرمانان مختلف دیگر داشته است، اما بعد از ملاقات با دردویل در شماره ۱۶ سال ۱۹۶۶، مرد عنکبوتی و دردویل به سرعت به همکارانی با اعتماد بالا به یکدیگر تبدیل شدند. هر دو قهرمان در گمنامی از خیابان‌های نیویورک محافظت می‌کنند، بنابراین شباهت‌های زیادی به غیر از لباس‌های قرمزشان دارند. این دوستی این دو را به ماجراجویی های زیادی با هم می‌برد، از جمله اجرای مشترک کمیک‌های Marvel از Daredevil/Spider-Man در سال ۲۰۰۱. با حضور مت مورداک (Matt Murdock) در MCU به عنوان دردویل، این امکان وجود دارد که دردویل بتواند استاد بعدی مرد عنکبوتی شود. چارلی کاکس (Charlie Cox) بازیگر نقش مت مورداک، ابتدا در سریالی از سرویس استریم Netflix این شخصیت را به تصویر کشید. 

بعد از این سری، دردویل در فیلم Spider-Man: No Way Home و سریال She-Hulk: Attorney at Law هم حضوری پررنگ داشت. همچنین به تازگی، مورداک در سریالی به نام Daredevil: Born Again هم به عنوان شخصیت محوری حضور دارد. این واقعیت که مت مورداک قبلاً به عنوان وکیل پیتر پارکر در No Way Home ظاهر شده است، ارتباط محکمی بین این دو ابرقهرمان ایجاد می کند، با وجود اینکه که مورداک دیگر به خاطر نمی‌آورد که پارکر کیست. مرد عنکبوتی 4 می تواند به راحتی پارکر را در دردسر به تصویر بکشد که به دنبال کمک وکیلی قابل اعتماد است. چه گزینه‌ایی بهتر از دردویل به خصوص که مرد عنکبوتی از توانایی های مافوق بشری مورداک خبر دارد.

کاپیتان مارول (Captain Marvel)

رابطه بین پیتر پارکر و کارول دانورز (Carol Danvers) در کمیک‌های مارول کمی پیچیده است. به صورت خیلی خلاصه این دو در یک سریال سال ۲۰۰۹ در کنار هم قرار گرفتند و اتفاقاتی بین آنها افتاد. با این حال رابطه‌ایی غیر از کاری بین این دو به دلیل اختلاف سنی بالا احتمال خیلی کمی دارد. پیتر پارکر و کاپیتان مارول در Avengers: Endgame لحظاتی را باهم گذراندند و باهم آشنا هستند. کاپیتان مارول یکی از قویترین (اگر نگوییم قدرتمندترین) شخصیت‌های MCU است و قدرت خالص خود را از Tesseract یا سنگ زمان دریافت می‌کند که به او توانایی های فوق العاده و بی بدیل می دهد. 

مقیاس عظیم قدرت او می‌تواند او را از طلسم دکتر استرنج در فیلم Spider-Man: No Way Home مصون سازد، که می‌تواند چهره‌ای دوستانه و آشنا را برای مرد عنکبوتی MCU در دنیایی تنها باشد. شاید هیچ قهرمان دیگری به اندازه کارول دانورز، مربی بهتری برای پارکر نباشد، اگرچه او دنیا و سختی‌های خاص خود را دارد که در فاز ۵ The Marvels باید با آن‌ها مبارزه کند، بنابراین احتمال حضور او بسیار کم خواهد بود.

ددپول (Deadpool)

در آغاز سال ۲۰۱۶ مارول یک مجموعه ۵۰ شماره‌ای را با عنوان مرد عنکبوتی/ددپول منتشر کرد که در آن این زوج نامتناسب برای ماموریت‌های زیادی با هم متحد شدند. در اصل ددپول برای کشتن پیتر پارکر استخدام شده بود، اما این دو در انتها احترام و دوستی متقابل پیدا کردند. این دو شخصیت احتمالاً نمی‌توانند بیشتر از این متضاد باشند، اما به همین دلیل است که بسیار درخشان با هم کار می‌کنند، بنابراین دیدن این رابطه در MCU، گام بعدی عالی برای مرد عنکبوتی بعد از داستان Spider-Man: No Way Home خواهد بود. 

بعد از اینکه Disney، شرکت 21st Century Fox را در سال ۲۰۱۹ خرید، به سرعت تایید شد که رایان رینولدز (Ryan Reynolds) در حال آماده شدن برای قسمت سوم Deadpool است. در این فیلم، ددپول و ولورین (Wolverine) با بازی هیو جکمن (Hugh Jackman)، به لطف multiverse وارد MCU می‌شوند، و در حالی که جکمن احتمالاً حضوری مداوم نخواهد داشت ولی ددپول مطمئنا در این دنیا خواهد ماند. این جریان فرصتی عالی برای کراس اوورهایی خنده دار ایجاد می کند، حتی این امکان هست که ددپول، اسپایدرمن را زیر بال و پر خود بگیرد.


رید ریچاردز (Reed Richards)

مرد عنکبوتی سابقه طولانی با Fantastic Four در کمیک‌های مارول داشته است، که منجر به تبدیل شدن پارکر به عضو رسمی تیم در طول عرضه مجدد Fantastic Four در سال ۲۰۱۱ شد. این ارتباط می تواند آینده محتملی را برای پیتر پارکر در MCU ایجاد کند، زیرا اولین خانواده مارول قرار است به عنوان بخشی از فاز ۶ Fantastic Four معرفی شود. این فیلم احتمالاً قبل از Spider-Man 4 منتشر می‌شود، بنابراین تا زمانی که مرد عنکبوتی دوباره در سینماها ظاهر شود، تیم می‌تواند دوباره تاسیس شود. 

به این معنی که پارکر می تواند یک گروه کامل از ابرقهرمانان جدید داشته باشد تا برای مشاوره به آنها مراجعه کند. در حالی که تیم Fantastic Four رسمی MCU هنوز معرفی نشده است، جان کرازینسکی (John Krasinski) به عنوان Reed Richards، با نام مستعار مستر فنتستیک، در فیلم Doctor Strange in the Multiverse of Madness ظاهر شد. رید ریچاردز مقدار زیادی دلسوزی نشان داد و فاش کرد که فرزندان او (احتمالا به نام‌های فرانکلین و والریا) قبلاً متولد شده‌اند، که شاید او را به پدری عالی برای پیتر پارکر در آینده MCU تبدیل کند. مشخص نیست که آیا کرازینسکی به بازی در نقش رید ریچاردز در MCU ادامه خواهد داد یا خیر، اما پیتر پارکر در آینده به راحتی می تواند از باهوش ترین مرد زنده مشاوره بخواهد.

ولورین (Wolverine)

استاد مرد عنکبوتی

مانند ددپول، همکاری بین ولورین و مرد عنکبوتی شاید در MCU غیرمنتظره باشد، اما سری ۲۰۱۰ مارول، مرد عنکبوتی شگفت‌انگیز و ولورین، می‌تواند بینش کاملی از همکاری بین این دو ارائه دهد. در این داستان، قهرمانان پس از نبرد با گوی در زمان به عقب برمی‌گردند و برای بازگشت به خط زمانی خانه‌شان مبارزه می‌کنند. تایید شده است که جکمن دوباره در نقش ولورین برای Deadpool 3 ایفای نقش خواهد کرد، اما این احتمال وجود دارد که یک بازیگر جدید در آینده MCU پنجه های آدامانتیوم را در دست داشته باشد. ولورین برای مربی مرد عنکبوتی انتخابی جالب و احتمالاً تفرقه‌انگیز خواهد بود، اما معلوم شده که عمیقاً به دوستان خود اهمیت می‌دهد، بنابراین ممکن است محافظ بهتری برای مرد عنکبوتی وجود نداشته باشد. مشخص نیست چه کسی نقش ولورین را برای پروژه های آینده MCU بر عهده خواهد گرفت، اما با توجه به اینکه جهش‌یافته‌ها به آرامی در فرنچایز ادغام می شوند این امکان وجود دارد که مرد عنکبوتی خیلی زود با ولورین ملاقات کند.

کاپیتان آمریکا (Captain America)

در MCU، پیتر پارکر جوان رویای مرد آهنی بودن را داشت که با حضور او در مرد آهنی 2 در نمایشگاه استارک ثابت شد، اما در کمیک ها، پارکر آرزو داشت به جای کاپیتان آمریکا باشد. تلاش طولانی‌مدت مرد عنکبوتی برای تبدیل شدن به یکی از اعضای Avengers منجر به ارتباط نزدیک مرد عنکبوتی و کاپیتان آمریکا شد، اما این امر در وقایع جنگ Captain America: Civil War متوقف شد، جایی که پارکر در کنار مرد آهنی قرار گرفت و مقابل کاپیتان آمریکا قرار گرفت. ارتباط زیادی بین راجرز و پارکر وجود نداشت، اما کاپیتان آمریکای جدید به راحتی می‌توانست نقش راهنمای مرد عنکبوتی را بازی کند.

 
با تمام این‌ حدس‌ها در فیلم No Way Home پیتر پارکر تصمیم گرفت که طلسم استرنج را دنبال کند و باعث شد همه او را فراموش کنند، از جمله نزدیکترین دوستان و خانواده اش. این امر ناشناس ماندن او را بازگرداند و از آینده دوستانش محافظت کرد، اما باعث تنهایی او شد، که نشان دهنده یک ایثار عاطفی بزرگ برای قهرمانی جوان است. در حالی که قبلاً برای ماموریت‌ها و فناوری به دیگران اعتماد می کرد، اکنون اسکنر رادیویی پلیس خود را دارد و لباس جدیدی برای خود دوخته است که ثابت می کند کاملاً خودکفا شده است. در واقع، این امکان وجود دارد که خود پارکر بتواند بعد از Spider-Man: No Way Home به استادی تبدیل شود. شاید مرد عنکبوتی دیگر به استادی برای راهنمایی نیاز ندارد. 

شما چه نظری در این مورد دارید؟ نظرات خود را با سایت سرگرمی در اشتراک بگذارید!

4.1 16 آراء
امتیاز مطلب


نظرات

guest

12 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا