میزان فروش Persona 5 از مرز سه میلیون نسخه عبور کرد

فروش ۱۱ میلیون و صد هزار نسخه‌ای فرنچایز پرسونا

میزان فروش Persona 5

با توجه به اطلاعات رسمی‌ای که از سوی دو شرکت اتلس و سگا منتشر شده، میزان فروش Persona 5 در سرتاسر جهان به مرز ۳ و ۲۰۰ هزار نسخه رسید. این بازی نقشی‌آفرینی سه سال پیش عرضه شده بود.

بازی Persona 5 در سال ۲۰۱۶ میلادی برای دو کنسول‌ پلی‌استیشن ۳ و پلی‌استیشن ۴ منتشر شد و به‌واسطه‌ی سبک گرافیکی، دوبله‌، گیم‌پلی و همچنین موسیقی‌اش مورد توجه‌‌ی کاربران و منتقدین قرار گرفت. بازخوردها به حدی مثبت بود که بسیاری این عنوان را یکی از بهترین‌ بازی‌های نقش‌آفرینی منتشر شده در تاریخ صنعت بازی‌های ویدیویی می‌دانند.

در حالی که بیش از سه سال از عرضه‌ی پنجمین نسخه‌ی فرنچایز پرسونا می‌گذرد، کاربران همچنان برای خرید آن متمایل هستند. این موضوع را می‌توان به توجه آمار فروش این بازی متوجه شد. دو شرکت اتلس و سگا با انتشار یک پست از طریق حساب کاربری پرسونا در توییتر اعلام کردند میزان فروش Persona 5 در سرتاسر جهان به میزان ۳ میلیون و ۲۰۰ هزار نسخه رسیده است. باید به این نکته توجه داشت که رقم اعلام شده به تعداد نسخه‌هایی مربوط می‌شود که به خرده‌فروشی‌های سرتاسر جهان ارسال شده‌اند و ارتباطی با تعداد کاربرانی که این بازی را تجربه‌ کرده‌اند، ندارد.

همزمان با انتشار این پست، یک مطلب در وبسایت Persona Channel قرار گرفت که اطلاعات بیشتری را در این زمینه به اشتراک گذاشت. طبق این پست، نسخه‌ی اکستندد Persona 5 که با نام Persona 5 Royal شناخته می‌شود، تاکنون ۴۰۰ هزار نسخه در ژاپن فروش داشته است. این بازی اواخر اکتبر سال جاری میلادی برای کاربران ژاپنی در دسترس قرار گرفت. در حال حاضر، اطلاعات رسمی از تاریخ انتشار نسخه‌ی غربی موجود نیست اما طبق شایعه‌ای که به‌تازگی منتشر شده کاربران غربی می‌توانند طی ماه‌های آینده به تجربه‌ی این بازی بپردازند.

در بخش دیگر مطلب وبسایت Persona Channel اعلام شد فروش کلی فرنچایز پرسونا به مرز ۱۱ میلیون و صد هزار نسخه رسیده است. اولین نسخه‌ی این فرنچایز تحت عنوان Megami Ibunroku Persona در سال ۱۹۹۶ برای کنسول پلی‌استیشن یک عرضه شد. به مناسبت دستیابی به این میزان فروش و البته برای قدردانی از طرفداران، یک طرح گرافیکی جدید منتشر شده است. این طراح گرافیکی را شیگنوری سوئجیما (Shigenori Soejima)، طراح کاراکتر فرنچایز پرسونا آماده کرده و شخصیت اصلی بازی Persona 5 را در کنار گربه‌اش نشان می‌دهد.

دنباله‌ی Persona 5 با نام Persona 5 Scramble: The Phantom Strikers در آوریل سال جاری میلادی معرفی شد. این بازی در واقع کراس‌اور دو فرنچایز پرسونا و خاندان قهرمانان (Dynasty Warriors) بوده و شامل المان‌هایی از گیم‌پلی هر دو می‌شود. نسخه‌ی ژاپنی این بازی در تاریخ یک اسفند سال جاری (مصادف با ۲۰ فوریه‌ی سال ۲۰۲۰) برای دو پلتفرم‌ پلی‌استیشن ۴ و نینتندو سوییچ عرضه خواهد شد. نسخه‌ی غربی Persona 5 Scramble هنوز معرفی نشده است.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا