#مهسا_امینی

تماشا کنید: نخستین ویدیو از نسخه‌ی ریمیک Pepsiman منتشر شد

این محصول، رسمی نیست

کانال یوتیوب Banana Pictures ساعاتی قبل نخستین ویدیو از نسخه‌ی ریمیک Pepsiman را در دسترس علاقه‌مندان قرار داد.

شعبه‌ی ژاپن پپسی در دهه‌ی ۹۰ میلادی برای تبلیغ محصولات خود از یک شخصیت تخیلی به نام پپسی‌من استفاده می‌کرد. او یک دانشمند بود که طی اتفاقاتی به «پپسی مقدس» دست یافته و با نوشیدن آن، به ابرقهرمان تبدیل شده است. پس از حضور در ویدیوهای تبلیغاتی و به دست آوردن محبوبیت در میان مردم، مدیران پپسی ژاپن تصمیم گرفتند این شخصیت به دنیای ویدیو گیم هم ورود کند. نتیجه‌ی اتخاذ چنین تصمیمی، قرار گرفتن پپسی‌من در لیست شخصیت‌های قابل‌کنترل Fighting Vipers بود که سال ۱۹۹۵ برای پلتفرم هدف عرضه شد. از آن‌جایی که بازخوردهای خریداران نسبت به پپسی‌من مثبت بود، مدیران تصمیم گرفتند یک بازی مستقل با محوریت او بسازند.

شعبه‌ی ژاپن پپسی با کی‌آی‌دی (KID) وارد مذاکره شد و شد نهایتا وظیفه‌ی توسعه یک بازی ویدیویی با محوریت پپسی‌من را بر دوش آن قرار داد. استودیوی ژاپنی بودجه‌ی زیادی نداشت اما نه تنها بازی را تکمیل کرد، بلکه صحنه‌های سینماتیک هم در آن قرار داد. محصول مورد نظر نهایتا در مارس ۱۹۹۹ میلادی تحت عنوان Pepsiman برای کنسول پلی‌استیشن عرضه شد و بازخوردهای چندان خوبی را دریافت نکرد. بسیاری از منتقدان بازی مزبور را با Metro-Cross و Paperboy مقایسه کرده و آن را نسخه‌ی ساده‌شده‌ی Crash Bandicoot می‌دانستند. علاوه بر این، حجم بالای تبلیغ هم انتقادهای زیادی را برای سازندگان به همراه داشت. هر چند، قیمت پایین بازی باعث شده بود انتخاب ارزشمندی باشد.

حال و با گذشت دو دهه، نسخه‌ی ریمیک Pepsiman در دست ساخت بوده و کانال یوتیوب Banana Pictures نخستین ویدیو را از آن به اشتراک گذاشته است. در بخش‌های ابتدایی ویدیو، منو و گیم‌پلی نسخه‌ی اصلی نشان داده می‌شود که بدون شک نمی‌توانند برای کاربران امروزی متقاعدکننده باشند. در ادامه هم منو و گیم‌پلی نسخه‌‌ی ریمیک را شاهد هستیم که پیشرفت بسیار قابل‌توجهی داشته‌اند. هر چند، برخی از جزئیات حذف شده‌اند. اگر نسخه‌ی اصلی را به یاد بیاورید، در گوشه و کنار خیابان شاهد حضور مردم عادی بودیم که تلاش‌های پپسی‌من برای عبور از موانع را تماشا می‌کردند. موارد این چنینی به طور کامل حذف شده‌اند. البته فرایند ساخت به اتمام نرسیده و سازنده قصد دارد جزئیات بیشتری را اضافه کند.

امتیاز شخصیت پپسی‌من در اختیار شرکت پپسی قرار داشته و Banana Pictures اجازه ندارد از او در یک محصول استفاده کند. از همین رو، نمی‌تواند نسخه‌ی ریمیک Pepsiman را پس از اتمام فرایند ساخت به صورت عمومی منتشر کند؛ زیرا در صورت انجام ممکن است با مشکلات حقوقی روبرو شود. در ضمن، بد نیست بدانید Pepsiman به صورت اختصاصی برای کاربران ژاپنی توسعه یافت و در یک برهه قرار بود در دسترس کاربران غربی هم قرار بگیرد که توافق حاصل نشد. با این حال، از محبوبیت بالایی در میان گیمرهای قدیمی، به خصوص کاربرانی ایرانی برخوردار است.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا