#مهسا_امینی

نقش اصلی Metal Gear Solid به اسکار آیزک سپرده شده است

ماه گذشته مون نایت، حالا هم سالید اسنیک!

اسکار آیزک

طبق گزارشی که روی خروجی وب سایت Deadline قرار گرفته، اسکار آیزک به عنوان بازیگر اصلی Metal Gear Solid انتخاب شده و قرار است به عنوان سالید اسنیک جلوی دوربین برود.

کونامی در سال ۱۹۸۷ میلادی Metal Gear را برای رایانه‌های MSX2 عرضه کرد که داستانش درباره‌ی یک مامور مخفی به نام سالید اسنیک است. او وظیفه دارد به تاسیسات مورد نظر نفوذ کرده و یک تانک عظیم به نام متال گیر را نابود کند. این ابزار جنگی قادر به شلیک موشک‌های هسته‌ای از هر نقطه‌ی زمین است. محصول جدید هیدئو کوجیما (Hideo Kojima) ضمن دریافت بازخوردهای مثبت، فروش بسیار خوبی روی پلتفرم‌های هدف داشت تا زمینه‌ساز شکل گیری یک فرنچایز جدید شود؛ فرنچایزی که طی سال‌های گذشته به مدیوم‌های مختلف ورود پیدا کرده است.

اگرچه متال گیر یکی از پیشگامان سبک مخفی‌کاری بوده و باعث افزایش محبوبیت آن در میان گیمران سراسر جهان شده اما عوامل دیگری هم در شهرت آن نقش داشته‌اند که برای مثال می‌توان به خط‌های داستانی پیچیده، استفاده از کات‌سین‌های سینماتیک برای روایت اتفاقات و پرداختن به مفاهیم مختلف از جمله سیاست و فلسفه اشاره کرد. علاوه بر این، مجموع فروش نسخه‌های مختلف آن از مرز ۵۶ میلیون نسخه عبور کرده است. با در نظر گرفتن این موارد، قابل‌پیش‌بینی بود که ساخت اقتباس سینمایی آن دستور کار قرار بگیرد؛ پروژه‌ای که در سال ۲۰۰۶ میلادی توسط هیدئو کوجیما کلید خورد و پس از فراز و نشیب‌های فراوان، در حال حاضر در فاز پیش‌تولید به سر می‌برد.

با توجه به گزارش اخیر وب سایت Deadline، اسکار آیزک (Oscar Isaac) به عنوان بازیگر سالید اسنیک انتخاب شده و قرار است نقش اصلی فیلم Metal Gear Solid را ایفا کند. دیوید یکی از شخصیت‌های اصلی فرنچایز بوده و آی‌کیوی بالایی دارد. او بخش عمده‌ی زندگی خود را در میدان‌های نبرد گذرانده و به گفته‌ی خودش، هنگام جنگیدن بیشترین احساس سرزندگی را دارد. سالید اسنیک علاقه‌ای به دستور گرفتن از دیگران نداشته و ترجیح می‌دهد ماموریت‌هایش را به تنهایی انجام دهد. از دیگر ویژگی‌های او می‌توان به عدم احساس تعلق به کشور یا ارتشی خاص و دیدگاه منفی‌اش نسبت به خشونت اشاره کرد. البته دشمنان و همچنین یکی از متحدانش مدعی است او برخلاف چیزی که نشان می‌دهد، از کشتن لذت می‌برد.

جی باسو (Jay Basu) و درک کانلی (Derek Connolly) به عنوان فیلمنامه‌نویس روی Metal Gear Solid کار کرده‌اند. باسو، سابقه‌ی کار روی The Girl in the Spider’s Web و کانلی هم سابقه‌ی کار روی Jurassic World در کارنامه‌ی هنری‌اش دیده می‌شود. آن دو در فرآیند نوشتن فیلمنامه تنها نبوده و هیدئو کوجیما کمکشان کرده است. وظیفه‌ی کارگردانی هم به جردن ووگت-رابرتز (Jordan Vogt-Roberts) سپرده شده که Kong: Skull Island را در سال ۲۰۱۷ میلادی به سینماها برد. این اثر نه تنها نمرات خوبی را دریافت کرد، بلکه فروش بالایی را به ثبت رساند. در ضمن، کوجیما در یکی از مصاحبه‌های قدیمی خود رابرتز را گزینه‌ای بی‌نقص برای کارگردانی اقتباس سینمایی متال گیر توصیف کرده بود.

اگر اخبار را دنبال کرده باشید، باید بدانید اسکار آیزک حدودا یک ماه پیش به عنوان بازیگر مون نایت در دنیای سینمایی مارول انتخاب شد. با در نظر گرفتن این موضوع و صد البته همه‌گیری کرونا، احتمالا فاصله‌ی زمانی زیادی تا آغاز فیلمبرداری Metal Gear Solid مانده است.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا