پیش نمایش بازی Ori and the Will of the Wisps

نسخه‌ی دوم Ori می‌تواند به بهترین انحصاری ایکس‌باکس در نسل هشتم تبدیل شود

زمانی که صحبت از بازی‌های انحصاری ایکس‌باکس در میان باشد، ناخودآگاه بازی‌هایی مثل سری Halo و Gears of War به ذهن ما خطور می‌کند و شاید کمتر کسی عنوان Ori and the Blind Forest را در لیست فوق قرار دهد. عنوانی که حالا دنباله‌ای به نام Will of the Wisps برایش ساخته می‌شود.

واقعیت این است که در نسل هشتم پرفروغ‌ترین بازی پلتفرم ایکس‌باکس که خیلی از طرفداران ایکس‌باکس ساده از کنار آن گذشته‌اند، عنوان Ori and the Blind Forest است؛ یک ایندی خوش‌ساخت که بیش از آنکه یک بازی اکشن پلتفرمر باشد، مدرسه بازی‌سازی است. اگر شما هم مثل من برای عرضه نسخه دوم این بازی لحظه‌شماری می‌کنید و یا کنجکاوید تا بیشتر در مورد نسخه دوم بهترین انحصاری ایکس‌باکس در نسل هشتم بدانید، مطالعه این پیش‌نمایش را به شما توصیه می‌کنم.

Will of the Wisps
طراحى چشم‌نواز يكى از باس‌هاى بازى

نکته قابل توجهی که با توجه به تریلر بازی در خصوص خط داستانی بازی به چشم می‌آید روایت حماسی ماجراست. تنهایی،تلاش برای یافتن یک دوست یا همراه،جهانی که در حال نابودی‌است و قهرمانانی که برای نجات همه و نه فقط خودشان به پا خواسته‌اند Ori and the Will of the Wisps همانند نسخه اول ماهیت هنری خودش را حفظ کرده و از لحاظ مکانیکی تغییر چندانی نداشته است؛ به طوری که اگر شما نسخه اول آن را تجربه کرده باشید، با قسمت دوم شدیداً احساس نزدیکی می‌کنید. اولین نکته‌ای که بعد از مشاهده این اثر برای هر بیننده‌ای به چشم می‌آید رنگ‌آمیزی هنری بازی است و برای آن‌هایی که نسخه اول آن را تجربه کرده‌اند ادامه ماجراجویی در دنیای رنگارنگ جنگل Nibel محسوب می‌شود اما این ماجراجویی نه تنها از بعد داستانی تجربه جدیدی به شمار می‌آید، بلکه از بعد اکشن بازی نیز دستخوش تغییرات زیادی شده است. به عنوان مثال شما برای تعامل با محیط و مقابله با دشمنان در طول بازی از ابزارهایی مثل قلاب، تیر و کمان و شمشیر استفاده می‌کنید. یکی از موارد مهم روند مبارزات در طول بازی است که به نسبت نسخه اول غنی‌تر شده است. دیگر خبری از قهرمان کم تجربه ما در بازی نیست و عملاً در نسخه دوم شما مثل یک نینجای همه فن حریف آماده رویارویی با دشمنان هستید و حتی در سیستم‌های حرکتی هم تغییرات جدیدی مثل شنا در ماسه‌ها اضافه شده که فضا را برای ماجراجویی و کند و کاو بیشتر درمحیط بازی مهیا می‌کند. اگرچه در طول بازی با دشمنان جدیدی هم رو به رو می‌شوید اما این عنوان به هیچ وجه از ماهیت اصلی خودش فاصله نگرفته و اگر نسخه اول را تجربه کرده باشید، به هیچ وجه با اتمسفر بازی احساس غریبی نمی‌کنید. علاوه بر موارد ذکر شده دابل‌جامپ و حرکات سرعتی به اطراف مثل نسخه اول بر پایه مهارت و دقت شما در زمان‌بندی تعریف شده است. همه این موارد باعث می‌شود تا انتظار یک بازی چالش برانگیز با حفظ گرافیک هنری نسخه اول را داشته باشیم. توانایی‌های جدید هم مثل شنا در شن به شما اجازه می‌دهد علاوه بر روش‌های قدیمی از زیر به دشمنان ضربه بزنید. حتی اضافه شدن تیر و کمان و سلاح های پرتابی، رنگ و بوی تازه‌ای به فضای مبارزه در بازی داده است. راستی تا یادم نرفته به این نکته اشاره کنم که درخت مهارت به نسبت نسخه اول بهبود چشمگیزی یافته و این توانایی‌های سرگرم کننده در کنار طراحی پر زرق و برق و پرجنب و جوش یک تجربه مترویدونیا فراموش نشدنی را برای شما رقم خواهد زد.تنها نکته منفی بازی سختی بازی است. اگر به دنبال یک بازی پلتفرمر در ابعاد Rayman هستید، این عنوان گزینه خوبی خواهد بود فقط به یاد داشته باشید Ori and the Will of the Wisps بازی ساده و راحتی نیست و قطعا به عنوان یک بازی مترودونیا، شما را به چالش خواهد کشید.

Will of the Wisps
حضور فرزند باس نسخه‌ی اول يعنى جوجه جغد در کنار قهرمان بازی

داستان بازی همانند نسخه اول از جنگل‌های Nibel شروع می‌شود ولی این بار ماجراجویی با خارج شدن از محدوده جنگل رنگ و بوی تازه‌ای به خود می‌گیرد و همین‌جاست که با دشمنان جدیدی روبرو خواهید شد. نکته جذاب ماجرا حضور فرزند باس اصلی نسخه اول یعنی جوجه جغد در محتوای داستانی است. همین مورد باعث پیوستگی هر چه بیشتر روایت بازی با نسخه اول شده و باعث می‌شود با کنجکاوی بیشتری سرنوشت قهرمانان داستان را دنبال کنیم. مورد قابل پیش‌بینی دیگر، پایه‌ریزی روایت بر مبنای روابط احساسی است، درست مثل نسخه اول بازی با این توضیح که این بار روابط قطعاً بین اوری و جوجه جغد شدت بیشتری خواهد گرفت که نوید یک داستان حماسی برای تعیین سرنوشت نهایی قهرمانان بازی ما را می‌دهد. از موارد قابل توجه دیگری که با توجه به تریلر بازی در خصوص خط داستانی بازی به چشم می‌آید روایت حماسی ماجراست؛ تنهایی،تلاش برای یافتن یک دوست یا همراه،جهانی که در حال نابودی‌ است و قهرمانانی که برای نجات همه و نه فقط خودشان به پا خواسته‌اند. باید منتظر باشیم و ببینیم سرنوشت خان دوم این بازی به کجا خواهد کشید.

در پایان باید اضافه کنم که هر چند عملکرد مایکروسافت و ایکس‌باکس در نسل هشتم آن‌چنان باب میل طرفداران این پلتفرم نبود، ولی نسخه‌ی دوم بازی Ori می‌تواند پایان خوش این ماجرا باشد و حتی این بازی مستقل انحصاری بتواند در قد و قامت یک AAA انحصاری برای رقبای پلتفرم ایکس‌باکس خط و نشان بکشد.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

نظرات

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا