آمار جدیدی از فروش Oppenheimer منتشر شد

سومین فیلم پرفروش سال ۲۰۲۳

آمار جدیدی از فروش Oppenheimer منتشر شد عرفان بدری ۰ ۲۱ شهریور ۱۴۰۲ سینمای جهان
فروش Oppenheimer

اخیرا آمار جدیدی از فروش Oppenheimer، آخرین ساخته کریستوفر نولان (Christopher Nolan) منتشر شده است. این اثر توانست تا با پشت سر گذاشتن فیلم Guardians of the Galaxy Vol. 3 جایگاه سوم پرفروش‌ترین فیلم‌های سال ۲۰۲۳ را به دست آورد.

آخرین ساخته کارگردان نامدار، کریستوفر نولان یکی از مهم‌ترین و تحسین شده‌ترین آثار سینمایی سال ۲۰۲۳ است. فیلم Oppenheimer که روی زندگی جی. رابرت اوپنهایمر (J. Robert Oppenheimer) فیزیکدان نظری و پدر بمب اتم تمرکز دارد، با درجه‌بندی سنی بزرگسال ساخته شده و همچنین حدود ۳ ساعت زمان دارد، اما با تمام این موارد، این اثر فروش فوق‌العاده‌ای را تجربه می‌کند و توانسته تا فروشی نزدیک به ۹۰۰ میلیون دلار که رقم فوق‌العاده‌ای است، به سومین فیلم پرفروش سال ۲۰۲۳ تبدیل شود.

مدتی پیش فروش Oppenheimer از فیلم Guardians of the Galaxy Vol. 3 که با فروش ۸۴۵ میلیون دلار، موفق‌ترین اثر دنیای سینمایی مارول (MCU) در سال جاری میلادی است، گذشت. اکنون این اثر کریستوفر نولان به فروش بیش از ۸۹۱ میلیون دلاری رسیده و پس از فیلم Barbie با فروش ۱ میلیارد و ۴۰۴ میلیون دلار و انیمیشن The Super Mario Bros. Movie با فروش ۱ میلیارد و ۳۶۰ میلیون دلار، سومین فیلم پرفروش سال ۲۰۲۳ است. این اثر همچنین سومین فیلم پرفروش تمام کارنامه کاری کریستوفر نولان نیز هست.

فیلم Oppenheimer با درجه‌بندی سنی بزرگسال، موفق شده تا تمام فیلم‌های ابرقهرمانی سال ۲۰۲۳ را شکست دهد. این در حالیست که تنها Guardians of the Galaxy Vol. 3 و Spider-Man: Across the Spider-Verse جزو آثار موفق ابرقهرمانی در باکس آفیس امسال بودند و دو فیلم Ant-Man and the Wasp: Quantumania و The Flash نه تنها عملکرد ناامیدکننده‌ای داشتند، بلکه باعث ضرر بزرگی به کمپانی‌های سازنده خود شده‌اند.

اثر تحسین شده کریستوفر نولان هم اکنون دومین فیلم پرفروش با درجه‌بندی سنی بزرگسال نیز هست. این فیلم مدتی پیش فروش ۷۸۶ میلیون دلاری Deadpool 2 را رد کرد و اکنون تنها فیلم Joker با فروش ۱ میلیارد و ۷۴ میلیون دلاری باقی مانده است که درجه‌بندی سنی بزرگسال دارد و فروش بیشتری در باکس آفیس داشته است.

5 1 رأی
امتیاز مطلب


اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا