1%
  • 0/10

اوپنهایمر رکورد تاریخی دیگری را به نام خود ثبت کرد

موفقیت‌ها ادامه دارد

اوپنهایمر رکورد تاریخی دیگری را به نام خود ثبت کرد ۰ ۲۶ شهریور ۱۴۰۲ سینمای جهان کپی لینک
پرفروشترین فیلم بیوگرافی تاریخ

پیش بینی‌ها رنگ حقیقت به خود گرفته و اوپنهایمر (Oppenheimer) سرانجام موفق شده پرفروشترین فیلم بیوگرافی تاریخ لقب بگیرد.

پس از اینکه مشخص شد باربی (Barbie) و اوپنهایمر دقیقاً در یک روز به سالن‌های سینما می‌آیند، بسیاری از کارشناسان پیش بینی کردند اثر جدید کریستوفر نولان (Christopher Nolan) از لحاظ مالی چندان موفق نخواهد شد. با این حال، پدیده‌ای بنام باربنهایمر (Barbenheimer) در شبکه‌های اجتماعی شکل گرفت و باعث شد هر دو اثر شدیداً مورد توجه مردم در سراسر جهان قرار بگیرند؛ پدیده‌ای که تاثیر بسزایی روی افزایش فروش باربی و اوپنهایمر داشته است.

طبق گزارش اخیر رسانه Collider، اوپنهایمر حالا پرفروشترین فیلم بیوگرافی تاریخ لقب دارد. محصول یونیورسال پیکچرز به لطف فروشی که در آخرهفته اخیر بدست آورده، توانست مجموع فروش خود را از ۹۱۰ میلیون و ۸۰۰ هزار دلار بالاتر ببرد؛ فروشی که باعث می‌شود Bohemian Rhapsody را کنار زده و رکوردی تاریخی و جدید به نام خود ثبت کند. رتبه سوم و چهارم پرفروش‌ترین فیلم‌های بیوگرافی هم بترتیب در اختیار American Sniper و The Greatest Showman قرار دارد که میزان فروششان ۵۴۷ و ۴۳۵ میلیون دلار بود.

Oppenheimer پس از Barbie و The Super Mario Bros. Movie سومین فیلم پرفروش سال ۲۰۲۳ میلادی به شمار می‌رود. از آنجایی که طی هفته‌های آینده شاهد اکران آثار مورد انتظاری مانند Saw X و The Expendables 4 خواهیم بود، بعید بنظر می‌رسد اوپنهایمر بتواند به باشگاه یک میلیارد دلاری‌ها بپیوندد. از همین رو، پشت سر گذاشتن The Super Mario Bros. Movie یا شکستن رکورد Joker هم اتفاقی کاملاً دور از ذهن به شمار می‌رود.

اگرچه نمی‌تواند جوکر را کنار زده و به پرفروشترین فیلم با درجه سنی R (نامناسب برای افراد زیر ۱۷ سال) تبدیل شود، این اثر بیوگرافی هم اکنون پرفروشترین فیلم با محوریت جنگ جهانی دوم است. در ضمن، یونیورسال پیکچرز تا به این لحظه هیچ گونه بیانیه رسمی‌ای پیرامون تاریخ انتشار نسخه بلوری اوپنهایمر در فضای مجازی به اشتراک نگذاشته و بعید نظر می‌رسد تا قبل از پایان اکران، چنین اتفاقی را شاهد باشیم.

اوپنهایمر بازیگران مشهوری مانند کیلیت مورفی (Cillian Murphy)، رابرت داونی جونیور (Robert Downey Jr)، فلورنس پیو (Florence Pugh)، مت دیمون (Matt Damon) و امیلی بلانت (Emily Blunt) را در خود دارد.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments