آماری از فروش فیلم Oppenheimer منتشر شد

تازه‌ترین ساخته کریستوفر نولان تا اینجا چه عملکردی داشته است؟

آماری از فروش فیلم Oppenheimer منتشر شد عرفان بدری ۰ ۲۶ مرداد ۱۴۰۲ سینمای جهان
فروش فیلم Oppenheimer

به تازگی آماری از فروش فیلم Oppenheimer منتشر شده که نشان می‌دهد این اثر در حال تبدیل شدن به یکی از پرفروش‌ترین ساخته‌های کریستوفر نولان (Christopher Nolan) است. این فیلم تا به الان فروش بیشتر آثار این کارگردان را پشت سر گذاشته است.

فیلم Oppenheimer در کنار فیلم Barbie دو تا از مهم‌ترین آثار سینمایی سال ۲۰۲۳ بوده‌اند که توانسته‌اند چه از لحاظ تجاری و چه از لحاظ کیفی به موفقیت زیادی برسند و نظر بسیاری از مخاطبان و منتقدان را جلب کنند. بلاک‌باستر پرستاره کریستوفر نولان تنها با بودجه ۱۰۰ میلیون دلاری ساخته است و این یعنی از همان ابتدا مشخص بود که این اثر در باکس آفیس به سودآوری خواهد رسید.

این اثر فروش خود را با ارقامی حتی بهتر از پیش‌بینی‌ها آغاز کرد و فعلا تمام سینماهای IMAX را در اختیار خود دارد و این سالن‌ها، چیزی غیر از Oppenheimer را نمایش می‌دهند. حالا به تازگی آماری از فروش فیلم Oppenheimer منتشر شده است که از عملکرد عالی این اثر خبر می‌دهد.

طبق اطلاعاتی که در دسترس است، فیلم Oppenheimer تا به الان حدود ۶۶۳.۹ میلیون دلار در سالن‌های سینمای سراسر دنیا فروش داشته است. این یعنی که جدیدترین ساخته کریستوفر نولان چهارمین فیلم پرفروش کارنامه هنری درخشان این کارگردان بوده است. الان فقط فیلم‌های The Dark Knight Rises، The Dark Knight و Inception هستند که در میان آثار کریستوفر نولان از فیلم Oppenheimer فروش بیشتری داشته‌اند. شما در زیر می‌توانید آمار فروش تمام فیلم‌های این کارگردان را از پرفروش‌ترین تا کم‌فروش‌ترین در زیر مشاهده کنید:

 1. فیلم The Dark Knight Rises با فروش ۱.۰۸ میلیارد دلار
 2. فیلم The Dark Knight با فروش ۱ میلیارد دلار
 3. فیلم Inception با فروش ۷۲۷.۵ میلیون دلار
 4. فیلم Oppenheimer با فروش ۶۶۳.۹ میلیون دلار
 5. فیلم Interstellar با فروش ۶۴۷.۸ میلیون دلار
 6. فیلم Dunkirk با فروش ۵۱۲.۴ میلیون دلار
 7. فیلم Tenet با فروش ۳۶۰.۲ میلیون دلار
 8. فیلم Batman Begins با فروش ۳۵۶.۸ میلیون دلار
 9. فیلم Insomnia با فروش ۱۱۳.۶ میلیون دلار
 10. فیلم The Prestige با فروش ۱۰۴.۴ میلیون دلار
 11. فیلم Memento با فروش ۳۹.۷ میلیون دلار
 12. فیلم Following با فروش ۲۴۰ هزار و ۴۹۵ دلار

طبق پیش‌بینی‌ها و تحلیل‌ها انتظار می‌رود فیلم Oppenheimer با فروش بین ۹۰۰ میلیون دلار تا ۱ میلیارد دلار به کار خود پایان دهد که این یعنی می‌تواند با گذر از فیلم Inception به سومین ساخته پرفروش کریستوفر نولان تبدیل شود، با این حال احتمال کمی وجود دارد که این اثر بتواند رکورد The Dark Knight و The Dark Knight Rises را بشکند.

5 2 آراء
امتیاز مطلب


اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا