#مهسا_امینی

عرضه‌ی Hogwarts Legacy با تاخیر مواجه شده است

تیم توسعه به زمان بیشتری نیاز دارد

عرضه‌ی Hogwarts Legacy

آوالانچ سافتور و بخش سرگرمی‌های تعاملی وارنر با انتشار یک بیانیه‌ی مشترک در توییتر از تاخیر در عرضه‌ی Hogwarts Legacy خبر داده‌اند.

آوالانچ سافتور و بخش سرگرمی‌های تعاملی وارنر در جریان رویداد اختصاصی پلی‌استیشن 5 که در سپتامبر برگزار شد، از محصول جدیدشان تحت عنوان Hogwarts Legacy رونمایی کردند. داستان این بازی اکشن و نقش‌آفرینی در دنیای Wizarding World و اواخر قرن نوزدهم میلادی جریان دارد. شخصیت اصلی یکی از دانش آموزان مدرسه‌ی علوم و فنون جادوگری هاگوارتز است. او می‌تواند محل زندگی خود را انتخاب کرده و سپس در کلاس‌ها شرکت کند. نقشه به صورت جهان‌باز طراحی شده و شامل لوکیشن‌های متنوعی از جمله روستای هاگسمید و جنگل ممنوعه می‌شود. کاربر در طول بازی یاد می‌گیرد طلسم‌های جادویی را اجرا کند، معجون‌های مختلف بسازد، حیوانات جادویی را رام کند و مهارت‌های خود را در نبرد افزایش دهد.

آوالانچ سافتور و بخش سرگرمی‌های تعاملی وارنر با انتشار یک بیانیه‌ی مشترک در شبکه‌ی اجتماعی توییتر از تاخیر در عرضه‌ی Hogwarts Legacy خبر داده‌اند. این بازی قرار بود در تاریخ نامشخصی از سال جاری میلادی برای پلتفرم‌های هدف عرضه شود اما طبق بیانیه‌ی جدید، علاقه‌مندان باید تا سال ۲۰۲۲ منتظر بمانند. استودیوی سازنده و ناشر وارد جزئیات نشده و تنها اعلام کردند تیم توسعه به زمان بیشتری برای تکمیل و آماده‌سازی محصول نیاز دارد. هر چند، احتمال اینکه همه‌گیری ویروس کرونا روی روند پیشرفت پروژه تاثیر گذاشته باشد چندان دور از ذهن نیست. در ادامه می‌توانید بیانیه‌ی مرد نظر را مطالعه کنید:

دوست داریم از طرفدارانمان در سراسر جهان بابت بازخوردهای فوق‌العاده‌شان به معرفی Hogwarts Legacy تشکر کنیم. خلق بهترین تجربه‌ی ممکن از حضور در دنیای جادوگری مهم‌ترین هدف ما است. برای دستیابی به این هدف، به زمان بیشتری نیاز داریم. [در نتیجه،] Hogwarts Legacy در سال ۲۰۲۲ میلادی عرضه خواهد شد.

نکته‌ی جالب این جاست که آوالانچ سافتور و بخش سرگرمی‌های تعاملی وارنر در بیانیه‌ی مشترک خود هیچ اشاره‌ای به تاخیر در انتشار نداشته و تمرکز متن صرفا روی «تاریخ عرضه‌ی جدید» قرار دارد. در این بین، نباید از نقش Cyberpunk 2077 غافل شد. عرضه‌ی این بازی در حالی که هنوز آماده نشده بود نه تنها حواشی بسیاری را برای تیم توسعه و ناشر به وجود آورد، بلکه باعث شد سهام سی‌دی پراجکت رد به میزان قابل‌توجهی افت کند. بدون شک، آوالانچ و وارنر علاقه‌ای ندارند به سرنوشت مشابه با سی‌دی پراجکت دچار شده و عقب انداختن انتشار را ترجیح می‌دهند.

اگر بازی‌های موبایل و عناوین مخصوص کینکت را نادیده بگیریم، آخرین محصول ساخته شده بر اساس فرنچایز Wizarding World سال ۲۰۱۱ میلادی به بازار آمده بود؛ محصولی که Lego Harry Potter: Years 5–7 نام داشته و دنباله‌ای برای Lego Harry Potter: Years 1–4 بود. با در نظر گرفتن فاصله‌ای که بین انتشار Lego Harry Potter و Hogwarts Legacy وجود دارد، می‌توان گفت طرفداران دنیای جادوگری به شدت برای تجربه‌ی محصول جدید آوالانچ سافتور لحظه‌شماری می‌کنند. در ضمن، این عنوان برای کنسول‌های نسل هشتم، نهم و رایانه‌های شخصی توسعه می‌یابد.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا