برگزیده
📣 پخش زنده مسابقات زولا هر روز ساعت 17 از آپارات
مرگ شخصیت اصلی بازی های جهان باز
1%
  • 0/10

۷ مورد مرگ شخصیت اصلی بازی های جهان باز که ما را غمگین کردند

شخصیت‌های دوست داشتنی که ما بخشی از آن‌ها شدیم اما...

۷ مورد مرگ شخصیت اصلی بازی های جهان باز که ما را غمگین کردند ۰ ۳۰ فروردین ۱۴۰۳ مقالات جانبی (گیم) کپی لینک

مرگ شخصیت اصلی بازی های جهان باز یکی از روش‌های جالب و البته غم انگیز توسعه دهندگان برای نزدیک کردن بازی‌های خود به جهان حقیقی است. اما مرگ کدام شخصیت‌های اصلی ما را بیشتر آزار داده است؟

مرگ، تلخ‌ترین اتفاق در زندگی بشر بوده و این امر طبیعی به وفور به شیوه‌های متفاوت در دنیای بازی‌های ویدیویی نیز به تصویر کشیده شده است. جهان بازی‌ها، به خصوص بازی‌های جهان باز احتمالات و اتفاقات زیادی را در داستان خود به تصویر کشیده که یکی از آن‌ها می‌تواند مرگ شخصیت اصلی بازی باشد. تماشای مرگ شخصیتی که ما ساعت‌ها با او پیش رفته و عملیات مختلف را پشت سر گذاشته‌ایم بسیار دردناک بوده، اما همین موضوع می‌تواند سبب باز شدن چشم ما به واقعیات و در نتیجه آموزش دیدن از آن بازی شود.

مرگ شخصیت اصلی بازی های جهان باز زمانی دردناک‌تر شده که این شخصیت در عنوانی جهان بازی طراحی و ارائه می‌شود. ما به دست خود شخصیت را پرورش داده و احساس نزدیکی بسیار زیادی با او می‌کنیم. حال در این مطلب قصد داریم نگاهی به تجربیات تلخ خود از مرگ شخصیت اصلی بازی های جهان باز داشته باشیم.

Batman: Arkham Knight

پلتفرم‌ها: پلی استیشن ۴، ایکس باکس وان، رایانه شخصی

در پایان داستان بازی Batman: Arkham Knight، اسکرکرو (Scarecrow) پیروز شده و همه هویت حقیقی بتمن را متوجه می‌شوند. انسان‌های شرور دنیای بتمن، چون حقیقت بتمن را نمی‌دانند، از او می‌ترسند، اما زمانی که متوجه می‌شوند او صرفا شخصی ثروتمند با لباس خفاشی بوده، دیگر از او ترسی ندارند. در نتیجه این اتفاق، بروس وین (Bruce Wayne) پروتکل نایت فال را فعال کرده و عمارت خود را در حالی که خود و آلفرد در آن هستند منفجر می‌کند!

بسیاری باور دارند که مرگ او ساختگی بوده، اما در بازی Suicide Squad: Kill the Justice League ما متوجه می‌شویم که مرگ او در این جهان حقیقت داشته و حتی اگر بروس وین زنده مانده باشد، جایی برای شخصیت بتمن باقی نمانده و نباید در انتظار این ناجی باشیم!

Red Dead Redemption

پلتفرم‌ها: پلی استیشن ۳، پلی استیشن ۴، ایکس باکس ۳۶۰، نینتندو سوییچ

جان مارستون (John Marston) سفری سخت در دنیای Red Dead Redemption داشت. او با دنبال کردن و از بین بردن دوستانی که در حقیقت خانواده او بودند، ثانیه به ثانیه بیشتر اندوهگین می‌شد. اما داستان از آنجا غم انگیزتر شده که او این کارا برای رها سازی همسر و فرزند خود از دولت فاسد آمریکا انجام می‌دهد.

در نهایت کاشف به عمل آمده که جان، خود نیز بازیچه بوده و در نهایت مامور راس (Agent Ross) قصد کشتن جان و خانواده‌اش را می‌کند. جان موفق به رهاسازی خانواده خود شده، اما در نهایت درگیر آتش راس و یاران می‌شود و برای همیشه خانواده خود را ترک می‌کند.

Fallout 3

پلتفرم‌ها: پلی استیشن ۳، ایکس باکس ۳۶۰، رایانه شخصی

زمانی که در بازی Fallout 3 ساکن والت ۱۰۱ به دنبال پدر خود در جهان پسا آخرالزمانی می‌رود، با حقایقی عجیب در خارج از والت روبرو می‌شود. این بازی مملو از مخاطرات و رازها بوده و شما را با برادرهود آف استیل (Brotherhood of Steel) و حقایق پروژه پدر شخصیت اصلی بازی یعنی پروژه پیوریتی (Project Purity) که می‌تواند جهان را نجات دهد آشنا می‌کند.

در ادامه شما پیش رفته و به جایی می‌رسید که باید پروژه را آغاز کرده و آب تمام مناطق بایر و آلوده را به آب تمیز و قابل شرب تبدیل کنید. اما انجام این کار سبب فدا شدن شخصیت اصلی بازی می‌شود. داستان بازی غم انگیز و در عین حال شادی بخش است. البته فراموش نکنید که در بسته الحاقی Broken Steel شما می‌توانید از این مخمصه جان سالم به در ببرید.

Middle-Earth: Shadow of Mordor

پلتفرم‌ها: پلی استیشن ۳، پلی استیشن ۴، ایکس باکس ۳۶۰، ایکس باکس وان

تالیون (Talion)، همسر و فرزندش همه در ابتدای بازی Middle-Earth: Shadow of Mordor‌ کشته شده و همین موضوع سبب خیزش داستانی جذاب می‌شود. شما در عوض تالیون، به نحوی در قالب مرده‌ای متحرک بازی را پیش برده و به جستجوی انتقام می‌روید. در این مسیر، نه تنها برای انتقام، بلکه برای جلوگیری از نابودی سرزمین میانه نیز تلاش می‌کنید.

مرگ تالیون در ابتدای بازی تلخ و دردناک بود، اما سبب ارائه داستانی جذاب و متفاوت شد. مرگ تالیون مرگی بسیار دردناک در جهان سرزمین میانه بوده، اما مرگ او به معنی پایان مسیر نیست و همین موضوع این عنوان را تبدیل به عنوانی به شدت جذاب کرد!

Red Dead Redemption 2

پلتفرم‌ها: پلی استیشن ۴، ایکس باکس وان، رایانه شخصی

آرتور مورگان (Arthur Morgan) شخصیت اصلی بازی Red Dead Redemption 2 انسان درست کاری نیست! او در زندگی خود غارت کرده، کشته و تقریبا هر کسی که عضوی از خانواده نبوده را مورد شکنجه قرار داده است. اما زمانی که آرتور به دنبال باز پس گیری پول از توماس داونز (Thomas Downes) درگیر بیماری سل می‌شود، در مسیر رستگاری قدم بر می‌دارد.

در ادامه مسیر و پس از پخش بیماری در بدن آرتور، او به طور مداوم قصد دارد خوبی خود را به خود ثابت کرده و در حقیقت با خودش وارد جنگ می‌شود. داستان آرتور تراژدی حقیقی بوده و در حالی که او هر کاری برای رستگاری انجام می‌دهد، در نهایت از سوی یاران قدیمی خود ضربه خورده و به او خیانت می‌شود. آرتور، بر فراز کوه، خیره به غروب خورشید چشم از جهان می‌بندد.

Cyberpunk 2077

پلتفرم‌ها: پلی استیشن ۴، پلی استیشن ۵، ایکس باکس وان، ایکس باکس سری ایکس/سری اس، رایانه شخصی

پس از پرده اول بازی Cyberpunk 2077 جهان بازی به طور کامل عوض می‌شود. وی (V) نه تنها بهترین دوست خود را از دست داده و به طور همزمان تحت تعقیب است، بلکه هر لحظه به دلیل جسم درون مغز خود به مرگ نزدیک‌تر می‌شود. علاوه بر آن، او پس از مدتی متوجه شده که تمام نیروی او به دست جانی سیلورهند (Johnny Silverhand) در حال استفاده است!

وی در طول داستان بازی به دنبال راه نجات بوده و در مسیر برای رسیدن به هدف خود به اشخاص زیادی کمک و به اشخاص زیادی پشت می‌کند. در پایان بازی، بسته به روابط، تنها یک انتخاب در مسیر او دیده می‌شود. پایان این بازی گرچه باز بوده، بدون توجه به بسته الحاقی Phantom Liberty، می‌توان گفت راه نجاتی وجود نداشته و مرگ، وی را در آغوش می‌گیرد!

InFamous 2

پلتفرم‌ها: پلی استیشن ۳

سری بازی InFamous به زیبایی هر چه تمام‌تر به شما اجازه انتخاب مسیری که خودتان فکر می‌کنید درست است را می‌دهند. هر عمل در این بازی عکس العملی داشته و می‌تواند به سود یا زیان شما پایان یابد. شما در بازی InFamous 2 می‌توانید تبدیل به قهرمان یا ضدقهرمانی شوید، اما در پایان بازی که سرنوشت جهان در دستان شما بوده، روی واقعی شما مشخص می‌شود. اگر مسیر قهرمانی را انتخاب کنید، تمام افراد مبتلا به بیماری کشنده درمان می‌شوند.

در صورتی که شما مسیر مثبت را انتخاب کنید، کول (Cole) خود را فدا کرده و بشریت را نجات می‌دهد. در نهایت جسم بی جان کول به دریا سپرده شده و طی مسیر رعد و برق به کشتی او اصابت می‌کند و این می‌تواند به معنی احیای دوباره کول باشد، اما از آنجا که نسخه جدیدی از این بازی به انتشار نرسیده، ما از این موضوع اطلاعی نداریم!

مرگ شخصیت اصلی بازی های جهان باز همیشه دردناک بوده و هرگز قدیمی نمی‌شود. به عبارتی، این موضوع نشان دهنده قدرت توسعه دهندگان بوده و باید آن‌ها را برای ارائه چنین داستان‌هایی تحسین کرد! مرگ شخصیت اصلی کدام بازی شما را بیشتر آزار داد؟ در انتظار نظرات شما هستیم.مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments