1%
  • 0/10

قدرتمندترین دزدهای دریایی وان پیس در ادوار مختلف

رقیبان شکست ناپذیر

قدرتمندترین دزدهای دریایی وان پیس در ادوار مختلف ۱ ۲۷ خرداد ۱۴۰۳ مقالات جانبی انیمه کپی لینک

تا به امروز، دزدان دریایی بسیاری در داستان وان پیس وجود داشته‌اند که از قدرت‌های منحصر به فرد زیادی برخوردار بوده‌اند و در دوره‌های مشخصی، به عنوان بزرگترین دزد دریایی کل این مجموعه شناخته شده‌اند؛ بر همین اساس، ما در ادامه این مطلب، به معرفی و بررسی قدرتمندترین دزدهای دریایی وان پیس در ادوار مختلف می‌پردازیم.

در انیمه وان پیس، پاداش‌هایی برای دستگیر کردن دزدان دریایی مختلف وجود دارد که اعداد آن‌ها بر اساس میزان قدرت، توانایی و استقامت بدنی این افراد تعیین شده است. این پاداش‌ها، نماد قدرت یک دزد دریایی و میزان تهدید او برای دولت جهانی به حساب می‌آید. به طور کلی، اعداد این پاداش‌ها، به معیاری برای سنجش قدرت و اعتبار دزدان دریایی تبدیل شده است که می‌تواند در نهایت، به احترام دزدان دریایی دیگر نسبت به آن فرد، و یا دشمنی‌ و مبارزات خطرناک، ختم شود. کسانی که برترین پاداش‌ها به نامشان ثبت شده است، از قدرت و مهارت‌ و همچنین استقامت بدنی بسیار بالایی برخوردار هستند و به همین خاطر نیز، هر کارکتر دیگری توانایی مقابله کردن با آن‌ها را ندارد زیرا که شکست دادن این کارکترها، کمی دور از باور به نظر می‌رسد. از این رو، حتی دولت جهانی هم از قرار گرفتن در مقابل آن‌ها امتناع می‌ورزد. در داستان انیمه زیبا و بسیار هیجان انگیز وان پیس، کارکترهای بسیار قدرتمندی وجود دارند که در نبردهای نفس گیر این داستان، قدرت خود را به نمایش گذاشته‌اند؛ کارکترهای این انیمه جذاب و دیدنی از قدرت‌های پیچیده و عجیب و غریبی برخوردار هستند که ما می‌توانیم به وضوح، در طراحی کارکترهای این انیمه شگفت انگیز، توانایی‌های خارق العاده و قدرت‌های منحصر به فرد هرکدام از آنها را مشاهده کنیم. ما نیز در ادامه این مطلب، به معرفی و بررسی قدرتمندترین دزدهای دریایی وان پیس در دوره‌های مختلف می‌پردازیم.

داستان انیمه زیبا وان پیس در رابطه با کارکتری به نام مانکی دی لوفی (Monkey D. Luffy) و اعضای تیمش است که با عنوان دزدان دریایی کلاه حصیری (The Straw Hat Pirates) شناخته شده‌اند. دزدان دریایی کلاه حصیری در اقیانوس‌های خطرناک، به کاوش می‌پردازند و در طول ماجراجویی‌های خطرناکی که در پیش می‌گیرند، از جزایر جدید دیدن می‌کنند و در برابر دشمنان توانمندی قرار می‌گیرند و با آن‌ها مبارزه می‌کنند تا بتوانند به گنج افسانه‌ای دست پیدا کنند که در داستان با نام One Piece شناخته شده است. اگرچه خط داستانی این مجموعه جذاب و هیجان انگیز، بیشتر به دلیل دنیای پیچیده، روابط دوستی، دیالوگ‌ها و اتفاقات خنده‌دار خود به شهرت رسیده است، اما با این حال، به طور قطع، حضور کارکترهای تاریک و همچنین، اتفاقات بسیار عجیب و تاریکی نیز که همواره در طی آن رخ می‌دهد، جذابیت داستان را دو چندان کرده‌اند.

Kaido

کارکتر کایدو (Kaido) که به عنوان قدرتمندترین موجود جهان شناخته شده است، رهبر دزدان دریایی هیولاها (Beasts) و در گذشته، یکی از امپراطورهای انیمه وان پیس به شمار می‌رفت. قدرت او به گونه‌ای است که کارکترهای معدودی، توانایی مقابله کردن با او را دارد. میوه شیطانی که کایدو مصرف کرده است، در داستان با نام Zoan Devil Fruit Fish Fish Fruit شناخته شده است. این میوه افسانه‌ای به او این اجازه را می‌دهد تا به یک اژدهای عظیم الجثه تبدیل شود که توانایی‌های رزمی‌اش، قابلیت کشتن هر فردی را دارد. این هیولا می‌تواند به اندازه یک شهر بزرگ شود و تنها با یک حمله خود، قادر به نابود کردن چند شهر با یکدیگر است. کایدو همچنین، می‌تواند از هر سه نوع هاکی نیز استفاده کند و بر همه آن‌ها، تسلط کامل دارد.

 در نهایت ، چندین کارکتر بسیار قدرتمند، تنها با همکاری یکدیگر توانستند کایدوی عظیم الجثه را شکست دهند. مسئله‌ای که در رابطه با کارکتر کایدو وجود دارد این است که او سعی در آسیب رساندن به افراد معمولی و ضعیف ندارد. او تنها به کسانی که بر جهان حکومت می‌کنند، نگرشی بدبینانه دارد. این کارکتر در گذشته یکی از اعضای دزدان دریایی راکز (Rocks Pirates) بود که یکی از قدرتمندترین گروه‌های قبل از شروع دوران بزرگ دزدان دریایی به شمار می‌رود. هرچند، ناگفته نماند که این کارکتر در آن زمان، یکی از اعضای ضعیف این خدمه به شمار می‌رفت. اما با وجود این، کایدو با پیش رفتن داستان، به یکی از حاکمان آب‌های جهان وان پیس تبدیل شد و توانست این عنوان را تا قسمت‌های اخیر داستان حفظ کند.

Monkey D. Luffy

کاپیتان دزدان دریایی کلاه حصیری (The Straw Hat Pirates) که در داستان با نام مانکی دی لوفی (Monkey D. Luufy) شناخته شده است، کسی است که خدمه دزدان دریایی کلاه حصیری را تشکیل داد و آن را به مسیری هدایت کرد که اکنون در آن قرار گرفته‌اند. این کارکتر، به دلیل میوه شیطانی که در کودکی، به صورت اتفاقی، مصرف کرده است، از قدرت‌های بسیار خارق العاده‌ای برخوردار است و به همین خاطر نیز، حتی اگر در برابر توانمندترین دشمنان خود نیز قرار بگیرد، می‌تواند آنها را شکست دهد و به این ترتیب، او نیز به یکی از شخصیت‌های پیروز و شکست ناپذیر داستان این انیمه تبدیل شده است که اگر در مقابل قدرتمندترین دزدان دریایی کل این مجموعه نیز قرار بگیرد، احتمال بسیار زیادی وجود دارد که بتواند آن‌ها را شکست دهد و در نهایت، خود پیروز میدان بشود.

در انیمه وان پیس، تنها چند کارکتر وجود دارند که می‌توان آن‌ها را به عنوان پادشاه دزدان دریایی در نظر گرفت که مانکی دی لوفی، به طور قطع، یکی از این کارکترها به شمار می‌آید. کارکتر لوفی پس از آنکه موفق به شکست دادن کارکترهای کایدو (Kaido) و بیگ مام (Big Mom) شد، عنوان یکی از امپراطورهای انیمه وان پیس را به دست آورد. لوفی یکی از معدود کارکترهای این انیمه است که می‌تواند از هر سه نوع هاکی استفاده کند. این کارکتر با استفاده از قدرت افسانه‌ای میوه شیطانی Zoan Human Human Fruit، مدل نیکا (Nika) و توانایی خود در استفاده از هاکی، موفق به شکست دادن کایدو شد.

Whitebeard

نبرد مارینفورد، جایی بود که کارکتر ریش سفید (Whitebeard) در مقابل نیروی تفنگداران دریایی قرار گرفت تا پورتاگس دی. ایس (Portgas D. Ace) را نجات دهد، که در نهایت این واقعه، منجر به مرگ غم انگیز او شد. با این حال، مرگ ریش سفید، تنها مرگ یک دزد دریایی قدرتمند و با نفوذ نبود. کشته شدن این کارکتر، پایان یک دوره را رقم زد و خلا قابل توجهی را در دنیای دزدهای دریایی وان پیس به جا گذاشت؛ این کارکتر، به دلیل قدرت بی حد و حصری که داشت، در شرف تبدیل شدن به پادشاه دزدهای دریایی وان پیس بود. این دزد دریایی پیر، از آخرین نفس‌های خود استفاده کرد تا به جهان این اطمینان را بدهد که گنج افسانه‎ای شناخته شده با نام وان پیس، وجود دارد که البته همین باعث به وجود آمدن موج جدیدی از دزدان دریایی در سراسر جهان شد.

دزدان دریایی ریش سفید نیز خود یکی از قوی ترین دزدهای دریایی وان پیس در تمام دوران‌ها به شمار می‌رفتند. کاپیتان آن‌ها، ادوارد نیو گیت (Edward New Gate) که در داستان بیشتر با نام ریش سفید شناخته شده است کسی بود که در زمان زندگی‌اش می‌توانست در مقابل گل دی راجر (Gol D. Roger)، پادشاه دزدان دریایی، قرار بگیرد و از نظر قدرت با او برابری کند. خدمه ریش سفید به چند اصل پایبند بودند و هر کسی که آن‌ها را زیر پا می‌گذاشت به شدت مجازات می‌شد. همین مسئله منجر به هماهنگی بین اعضای خدمه‌ شده بود. اعضای خدمه ریش سفید به گونه‌ای بودند که در هر زمان و مکانی حاضر بودند برای محافظت از کاپیتان خود جانشان را فدا کنند.

Gold D. Roger

کارکتر گول دی راجر (Gol D.Roger)، که در داستان، بیشتر با عنوان پادشاه دزدان دریایی شناخته شده است، یک شخصیت افسانه‌ای بود که موفق به فتح گرند لاین (Grand Line) شد و موقعیت مکانی گنج وان پیس را کشف کرد. موفقیت‌ها و آوازه‌ او، باعث شده بودند که این کارکتر، به نمادی از آزادی و ماجراجویی تبدیل شود. تسلیم شدن راجر به نیروی تفنگداران دریایی و اینکه اعلام کرد گنج وان پیس وجود دارد، جهان را در بهت فرو برد. پیام خداحافظی او به گونه‌ای بود که دیگران را تشویق به جستجوی گنج وان پیس می‌کرد و این همان چیزی بود که جرقه به وجود آمدن دوران بزرگ دزدان دریایی (the Great Pirate Era) را در داستان انیمه وان پیس، رقم زد.

گل دی راجر با وجود آنکه خود از قدرت هیچ میوه شیطانی بهره نبرده بود اما با این حال به کمک اعضای خدمه خود و قدرت‌های منحصر به فرد و خارق العاد‌ای که ‌آن‌ها در اختیار داشتند موفق شد تا عنوان پادشاه دزدان دریایی جهان را به خود اختصاص دهد. تعداد کثیری از اعضای خدمه این شخصیت افسانه‌ای مبارزان بسیار با استعداد و توانمندی بودند که به تنهایی به دنبال خلق میراثی برای خود بودند. قبل از شروع دوران بزرگ دزدان دریایی، گول دی راجر، بدون شک، خود بزرگ‌ترین و قدرتمندترین دزد دریایی شناخته شده بود. در این دوره، راجر در دوران اوج خود به سر می‌برد. تنها دزد دریایی که می‌توانست قادر به شکست دادن راجر باشد، ریش سفید بود؛ اما جالب است بدانید که با وجود آنکه راجر بیمار بود، اما زمانی که در مقابل ریش سفید قرار گرفت، در نهایت باز هم موفق به شکست دادن این کارکتر شد!

Rocks D. Xebec

دزدان دریایی راکز (Rocks Pirates)، به طور قطع، بدنام ترین گروه دزدان دریایی کل داستان انیمه وان پیس هستند که تا به امروز در داستان حضور پیدا کرده‌اند. این گروه به رهبری کارکتر Rocks D. Xebec هدایت می‌شدند که به عنوان خطرناک ترین شخصیت داستان انیمه وان پیس شناخته شده است. این کارکتر قصد داشت قدرت خود را به مرحله‌ای برساند که بتواند بر کل جهان حکومت داشته باشد و برای رسیدن به این هدف، از انجام هیچ کاری دریغ نمی‌کرد. به این ترتیب، او تنها قوی ترین جنگنده‌های داستان را به عنوان اعضای خدمه خود قبول می‌کرد تا بتوانند به او در رسیدن به این هدف بزرگ کمک کنند.

به راحتی می‌توان گفت که همه اعضای خدمه دزدان دریایی راکز توانستند به تنهایی نامی بزرگ در داستان وان پیس برای خود به دست آورند که همین می‌تواند گواهی خوب بر میزان توانمندی و سطح قدرت هر یک از آن‌ها باشد. دزدان دریایی راکز می توانستند به راحتی و بدون داشتن هیچ مشکلی در برابر هر دزد دریایی دیگری قرار بگیرند و او را شکست دهند و به همین خاطر نیز به جرات می‌توان گفت اگر اعضای خدمه راکز در مقابل قدرتمندترین دزدهای دریایی وان پیس نیز قرار می‌گرفتند، در کمترین زمان ممکن موفق به شکست دادن آن ها می‌شدند زیرا که سطح قدرت آن‌ها با اختلاف بسیاری از دیگر گروه‌های این داستان فاصله دارد. جالب است بدانید که چندین دهه قبل از مرگ راجر، راکس کسی بود که به عنوان بزرگترین دزد دریایی جهان وان پیس شناخته شده بود.

Joyboy

جوی بوی (Joy Boy) کسی است که تا به امروز نیز به صورت رسمی تایید نشده است که او یک دزد دریایی بوده است؛ اما با این وجود، احتمال بسیار زیادی وجود دارد که او نیز در این زمینه فعالیت داشته است. جالب است بدانید که این احتمال نیز وجود دارد که در بین سال‌های ۸۰۰ تا ۹۰۰ جهان این داستان، کارکتر جوی بوی نیز یکی از قدرتمندترین دزدهای دریایی وان پیس به شمار می‌رفته است. این کارکتر یک شخصیت افسانه‌ای بود که گفته شده است از همان قدرت‌های مانکی دی لوفی برخوردار بوده است. بسیاری از طرفداران بر این باورند که اگر لوفی به دوران اوج خود برسد، قدرت‌های او به همان سطح جوی بوی ارتقا خواهد یافت. کارکتر جوی بوی در دوران پادشاهی باستان، یک چهره شناخته شده و برجسته بود و این احتمال نیز وجود دارد که او کسی بود که رهبری نبرد علیه نیروهای ترکیبی بیست پادشاه را برعهده گرفته است.

در نبرد علیه نیروهای ترکیبی پادشاهان، جوی بوی شکست خورد، اما با این حال، همچنان نیز به عنوان یک شحصیت افسانه‌ای از او یاد می شود. به گونه‌ای که داستان‌های روایت شده از او تا به امروز نیز منتقل می‌شود. با این حال، متاسفانه اطلاعات جزئی بسیاری در رابطه با این کارکتر وجود ندارد، اما انتظار می رود که در قسمت‌های آینده این انیمه، با جزئیات بیشتری به زندگی این کارکتر و هویت او واقعی او در داستان پرداخته شود زیرا که سوال‌های بسیار زیادی در رابطه با او وجود دارد که تا به امروز نیز، بی پاسخ مانده‌اند.مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

1 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments