برگزیده
📣 پخش زنده مسابقات زولا هر روز ساعت 17 از آپارات
1%
  • 0/10

ضرر 130 میلیون دلاری آخرین قسمت فیلم Indiana Jones برای دیزنی

شکست مالی کامل

ضرر 130 میلیون دلاری آخرین قسمت فیلم Indiana Jones برای دیزنی ۰ ۲۳ فروردین ۱۴۰۳ سینمای جهان کپی لینک
آخرین قسمت فیلم Indiana Jones

آخرین قسمت فیلم Indiana Jones به عنوان یکی از مورد انتظارترین دنباله‌ مجموعه‌های محبوب دیزنی نتوانست انتظارات مالی را برآورده کند.

به دنبال شکست آخرین قسمت از مجموعه فیلم‌های ایندیانا جونز، بودجه دیزنی برای عناوین بلاک باستری با تغییر قابل توجهی همراه شد. اثری که نتوانست هزینه ساخت خود را بازگردانده و در باکس آفیس نیز عملکرد موفقی داشته باشد و همین موضوع سبب شده تا بنا بر گزارشات منتشر شده، این فیلم ضرر 130 میلیون دلاری را بر دوش‌های دیزنی بیندازد.

سال گذشته شاهد انتشار فیلم Indiana Jones and the Dial of Destiny به عنوان پنجمین نسخه از این فرنچایز محبوب بودیم. انتظارات از آن پس از گذشت سال‌ها به میزان بالایی رسیده و بسیاری امیدوار بودند تا با یک اثر موفق دیگر مواجه شوند. با این حال فیلم از استانداردهای تعیین شده در سطح بسیار کمتری قرار داشت و همین موضوع موجب شد تا این فیلم یک ضرر مالی تمام و کمال برای دیزنی باشد.

براساس اطلاعات منتشر شده از سوی نشریه فوربز، آمار منتشر شده از سوی گزارش مالی شرکت دیزنی از ضرر 134.2 میلیون دلاری آخرین قسمت فیلم Indiana Jones برای بودجه این کمپانی خبر می‌دهد. هزینه تولید فیلم برابر 387.2 میلیون دلار اعلام شده. علیرغم انتشار فیلم در ماه ژوئن سال 2023، فیلم نتوانست انتظارات مالی به وجود آمده را برآورده کند و تنها موفق به درآمدزایی تقریبی 192 میلیون دلار شد.

ضرر مالی دیزنی به دلیل هزینه‌های اضافی تولید حتی از آمار و ارقام مربوط به باکس آفیس نیز فراتر رفت. شرکت دیزنی بخشی از مراحل فیلمبرداری Indiana Jones and the Dial of Destiny را در کشور بریتانیا انجام داد و در نتیجه آن 58.3 میلیون دلار از این کشور دریافت کرد. اما تا آپریل 2022 و زمانی که فیلمبرداری فیلم به اتمام برسد، مبلغ 308.2 میلیون دلار خرج نمود. با توجه به اینکه هریسون فورد (Harrison Ford) بازیگر شخصیت اصلی یعنی ایندیانا جونز در طی مراحل فیلمبرداری این فیلم به سن 78 سالگی خود پا گذاشت، نیاز بود تا با استفاده از تکنولوژی‌های دیجیتال و افکت‌های بصری نسبت به کاهش سن این بازیگر اقدام شود که همین موضوع هزینه 79 میلیون دلاری دیگر را روی دستان دیزینی گذاشت.

گزارش مالی منتشر شده از سوی دیزنی در آپریل 2023 یعنی سه ماه پیش از اکران فیلم بیان می‌دارد، شرکت‌های زیرمجموعه دیزنی نیز 2.7 میلیون دلار دریافت می‌کردند و در نتیجه هزینه خالص تا میزان 326.2 میلیون دلار کاهش یافته است. اگر این مبلغ را از درآمدزایی 192 میلیون دلاری فیلم در باکس آفیس کسر کنیم، به ضرر 134.2 میلیون دلاری اعلام شده می‌رسیم. این تمامی ماجرا نبوده و دیزنی حتی در هنگام پخش دیجیتالی فیلم و استریم آن روی شبکه دیزنی پلاس (Disney Plus) به دلیل کاهش درآمدزایی از فروش دی‌وی‌دی‌ها و بلوری‌های آن با مشکلات و چالش‌هایی مواجه شده بود تا آخرین قسمت Indiana Jones به صورت تمام و کمال یک ضرر مالی باشد.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments