#مهسا_امینی

تماشا کنید: اولین تریلر Old اثر جدید کارگردان The Sixth Sense از راه رسید

یونیورسال وظیفه‌ی نشر را بر عهده دارد

همان‌طور که انتظار می‌رفت، استودیوی یونیورسال پیکچرز اولین تریلر Old را در جریان رویداد ورزشی سوپر بول منتشر کرد.

طی دهه‌های گذشته تعداد قابل‌توجهی از فیلمسازانی که اصالتا هندی هستند، موفق شدند جایگاهی برای خود در هالیوود به دست بیاورند. با این حال، هیچ کدامشان نتوانستند موفقیت‌های ام. نایت شیامالان (M. Night Shyamalan) را تکرار کنند. او اوایل دهه‌ی ۹۰ میلادی و با ساخت Praying with Anger به حوزه‌ی فیلمسازی ورود پیدا کرد و پس از آن هم Wide Awake را جلوی دوربین برد. شیامالان سپس The Sixth Sense را ساخت که نه تنها تحسین منتقدان را برانگیخت، بلکه فروشی ۶۷۲ میلیون دلاری را به ثبت رساند. او همچنین Signs را در پرونده‌ی حرفه‌ای خود دارد که در میان مخاطبان ایرانی با نام «نشانه‌ها» شناخته می‌شود. این فیلمساز هندی هم اکنون روی چهاردهمین اثر خود کار می‌کند.

یونیورسال پیکچرز که وظیفه‌ی نشر را بر عهده دارد، اولین تریلر Old را در جریان رویداد ورزشی سوپر بول به نمایش گذاشت. جدیدترین اثر ام. نایت شیامالان درباره‌ی یک خانواده است که برای گذراندن تعطیلات به جزیره‌ای خلوت و صد البته زیبا می‌رود. با گذشت مدت کوتاهی، اعضای خانواده متوجه می‌شوند سنشان به سرعت در حال افزایش است. آن‌ها که قادر به فرار نیستند، باید به جستجو در جزیره پرداخته، عامل این اتفاق را بیابند و جلوی فرایند پیر شدن را بگیرند. تریلری که منتشر شده، با نمایش یک خانواده‌ی پنج نفره آغاز می‌شود که داخل ون بوده و به سمت جزیره حرکت می‌کنند. با در نظر گرفتن نژاد والدین، می‌توان گفت پسر خانواده فرزند واقعی‌شان نبوده و سرپرستی او را پذیرفته‌اند.

با گذشت مدتی از ورود به جزیره، بچه‌های خانواده تصمیم می‌گیرند قایم موشک بازی کنند که این اتفاق به گم شدن پسر خانواده منجر می‌شود. مادر که به شدت نگران است، از خانواده‌ی دیگری که در جزیره حضور دارد درباره‌ی فرزندش می‌پرسد اما آن‌ها چیزی نمی‌دانند. در حالی که نگرانی تمام وجود مادر را فرا گرفته، ناگهان پسر خانواده از پشت تخت سنگی بزرگ خارج شده و خود را نشان می‌دهد. البته او دیگر شش ساله نبوده و حالا به پسری جوان تبدیل شده است. اولین تریلر Old همچنین در ثانیه‌های پایانی خود نشان می‌دهد که افزایش سن انسان‌ها در جزیره، به تجزیه‌ی بدن و تبدیل شدن آن به خاکستر منجر خواهد شد. در ضمن، تازه‌ترین اثر ام. نایت شیامالان بر اساس یک رمان گرافیکی فرانسوی به نام Sandcastle ساخته شده است.

از بازیگران حاضر در Old می‌توان به الکس ولف (Alex Wolff)، تومانسین مک‌کنزی (Thomasin McKenzie) و الیزا اسکان‌لن (Eliza Scanlen) اشاره کرد. ولف به واسطه‌ی فیلم‌های جومانجی در میان مخاطبان سینما شناخته می‌شود. مک‌کنری و اسکان‌لن هم Jojo Rabbit و Little Women را در پرونده‌ی کاری خود دارند. در انتها، لازم به ذکر است اثر مشترک یونیورسال پیکچرز و ام. نایت شیامالان از تاریخ یک مرداد سال ۱۴۰۰ (مصادف با ۲۳ جولای) به سینماهای ایالات متحده‌ی آمریکا خواهد آمد.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا