1%
  • 0/10

انویدیا فناوری انسان های دیجیتال مبتنی بر هوش مصنوعی خود را به نمایش گذاشت

انسان‌های دیجیتالی به واقعی‌ترین شکل ممکن!

انویدیا فناوری انسان های دیجیتال مبتنی بر هوش مصنوعی خود را به نمایش گذاشت ۰ ۰۳ فروردین ۱۴۰۳ اخبار بازی کپی لینک

انویدیا (Nvidia) دمویی از فناوری انسان های دیجیتال و هوش مصنوعی مولد خود را به نمایش گذاشت که قادر به خلق شخصیت‌های غیرقابل بازی (NPC) واقع‌گرایانه هستند که بر اساس تصمیمات بازیکن واکنش‌های منحصر به فردی از خود نشان می‌دهند.

به تازگی، انویدیا از فناوری انسان های دیجیتال مبتنی بر هوش مصنوعی مولد خود رونمایی کرد که قادر به خلق شخصیت‌های پویا و واقع‌گرایانه برای استفاده در بازی‌ها و سایر برنامه‌ها است. انویدیا با همکاری استودیوهای مشارکت‌کننده، دموهایی را به نمایش گذاشت که از این فناوری‌های هوش مصنوعی برای ایجاد تعاملات فراگیر با آواتارهای تولیدشده توسط کامپیوتر استفاده می‌کرد.

فناوری‌های انسان های دیجیتال یک اصطلاح کلی است که شامل موتور ابری آواتار (ACE)، NeMo و فناوری RTX انویدیا می‌شود. در میان این موارد، ACE وظایف مربوط به تشخیص گفتار و انیمیشن را تسهیل می‌کند، NeMo بر پردازش زبان طبیعی تمرکز دارد و فناوری RTX به توسعه‌دهندگان امکان رندر مدل‌های با دقت بالا را می‌دهد. طی چند سال گذشته، انویدیا به کار روی این فناوری‌ها ادامه داده و گاهاً آن‌ها را در رویدادها به نمایش گذاشته است.

در رویداد GDC 2024، یک دمو مبتنی بر آنریل انجین 5 از استودیو Inworld AI و Nvidia به نام Covert Protocol، شخصیت‌های غیرقابل‌بازی (NPC) ماژولار را به نمایش گذاشت که می‌توانند خودشان را با توجه به اعمال بازیکن وفق دهند و بدین ترتیب، اطمینان حاصل کنند که هر بازیکن تجربه‌ای منحصر به فرد داشته باشد. این دمو از میکروسرویس‌های انویدیا برای تشخیص صدای بازیکن و جان‌بخشیدن به دیالوگ‌های NPC استفاده می‌کند. علاوه بر این، رفتار پویای این NPCها تحت تاثیر شخصیت، وضعیت احساسی و زمینه تعامل با بازیکن است.

علاوه بر دموی بازی‌ها، کاربردهای بالقوه دیگر فناوری‌های انسان‌های دیجیتال انویدیا در دنیای واقعی به نمایش درآمد. اولین مورد، نمایشی از یک دستیار مراقبت سلامت دیجیتال توسط شرکت هوش مصنوعی Hippocratic  بود. این دستیار برای مدیریت کارهای خاصی مانند هماهنگی مراقبت و مدیریت پس از ترخیص بیمار طراحی شده است. این دستیار برای عملکرد خود از فناوری‌های مختلف انویدیا از جمله  ACE، Audio2Face، سرویس گیرنده Omniverse Streamer و موارد دیگر استفاده می‌کند. در کنار این، همکاری شرکت UneeQ روی آواتار دیجیتال برای نیازهای خدمات مشتری نیز با دمویی به نمایش درآمد. این آواتار از فناوری‌های انویدیا و همچنین Synanim ML استفاده می‌کند.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments