برگزیده
📣 پخش زنده مسابقات زولا هر روز ساعت 17 از آپارات
1%
  • 0/10

سومین تاخیر No Time To Die | آیا جیمز باند جدید باز هم تاخیر می‌خورد؟

حامیان مالی پروژه نسبت به وضعیت جهان در زمان اکران نگران هستند

سومین تاخیر No Time To Die | آیا جیمز باند جدید باز هم تاخیر می‌خورد؟ ۰ ۱۳ آذر ۱۳۹۹ سینمای جهان کپی لینک
سومین تاخیر No Time To Die

اگر گزارشی که روی خروجی وب سایت Variety قرار گرفته صحت داشته باشد، علاقه‌مندان به فیلم‌های جاسوسی باید خود را برای سومین تاخیر No Time To Die آماده کنند.

مدتی پس از اکران Spectre در اکتبر سال ۲۰۱۵ میلادی، مترو گلدوین میر و ایان پروداکشنز روند ساخت قسمت بعدی مامور ۰۰۷ را آغاز کردند که امروزه تحت عنوان No Time To Die شناخته می‌شود. این اثر قرار بود آوریل سال جاری میلادی روی پرده‌ی نقره‌ای برود اما حامیان مالی پروژه و همچنین ناشر فیلم تصمیم گرفتند برنامه‌ریزی‌ها را تغییر داده و اکران را به تعویق بیاندازند؛ زیرا ویروس کرونا به یک بحران جهانی تبدیل شده و سینماها را به تعطیلی کشانده بود. شرایط مطابق انتظار پیش نرفت و یونیورسال پیکچرز مجبور شد پخش بیست و پنجمین جیمز باند تاریخ را برای دومین بار عقب بیاندازد.

عقب انداختن اکران یک فیلم سینمایی ضررهای مالی قابل‌توجهی را برای سازندگانش به همراه دارد. از همین رو، استودیوها تصمیم گرفتند آثارشان را از طریق سرویس‌های آنلاین در اختیار مخاطبان قرار دهند. این روند با انتشار زودهنگام نسخه‌ی دیجیتالی فیلم‌های مختلف مانند The Invisible Man آغاز شد و در ادامه به آثار نه چندان پرخرجی مثل Trolls World Tour رسید که هرگز طعم اکران روی پرده‌ی نقره‌ای را نچشیده بودند. وقتی استودیوهای بزرگ متوجه شدند همه‌گیری ویروس کرونا در آینده‌ای نزدیک تمام نشده و انتشار دیجیتالی هم روش مناسبی به نظر می‌رسد، تصمیم گرفتند گزینه‌ی اکران را کنار گذاشته و فیلم‌های مورد انتظارشان را از طریق سرویس‌های دیجیتالی منتشر کنند. برخلاف ترندی که راه افتاده، بیست و پنجمین جیمز باند مصر است تا مسیر سنتی را طی کند.

طبق گزارشی که اخیرا در وب سایت Variety منتشر شده، سومین تاخیر No Time To Die بیشتر از همیشه به واقعیت نزدیک شده است. اینطور که به نظر می‌رسد، بررسی‌ای در میان گروهی از مخاطبان انجام شده که نشان می‌دهد مردم برای رفتن به سینما در دوران همه‌گیری ویروس کرونا چندان تمایل ندارند. جدا از این موضوع، جدیدترین ساخته‌ی کری فوکوناگا (Cary Fukunaga) یکی از اولین بلاک‌باسترهایی است که در سال ۲۰۲۱ میلادی اکران خواهد شد؛ مسئله‌ای که نگرانی‌های زیادی را در میان حامیان مالی پروژه به وجود آورده است. بدون شک، اگر این فیلم دومین یا سومین اثر مهمی بود که اکران می‌شد، مدیران می‌توانستند عملکرد تجاری دو فیلم پیشین را بررسی کرده و سپس درباره‌ی تاخیر سه باره در پخش تصمیم بگیرند.

انتظار شش ساله برای تماشای جیمز باند اتفاق جدیدی نیست و مشابه‌اش چند دهه‌ی قبل رخ داده بود. اگر به یاد داشته باشید، Licence to Kill در سال ۱۹۸۹ میلادی اکران شد و قسمت بعدی، یعنی GoldenEye در سال ۱۹۹۵ به سینماها آمد. آن زمان مشکلات حقوقی‌ای که بین مترو گلدوین میر و آلبرت آر. براکلی (Albert R. Broccoli) به وجود آمده بود باعث شد پروژه برای مدت نسبتا طولانی‌ای تعطیل شود، در حالی که فیلمنامه نوشته شده و همه چیز برای شروع فیلمبرداری آماده بود. اختلافات بعد از سه سال حل شد و ساخت هفدهمین جیمز باند بار دیگر در دستور قرار گرفت اما اینبار تغییر بازیگر نقش اصلی فیلمبرداری را برای مدتی عقب انداخت.

در انتها، لازم به ذکر است جدیدترین فیلم مامور ۰۰۷ از تاریخ ۱۳ فروردین سال ۱۴۰۰ (مصادف با ۲ آوریل سال ۲۰۲۱) به سینماها خواهد آمد.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments