خبری از انتشار بازی World of Warcraft: Shadowlands برای ایکس‌باکس سری ایکس نیست!

بلیزارد برنامه‌ای برای این کار ندارد

بازی World of Warcraft: Shadowlands ایکس‌باکس سری ایکس

برخلاف گمانه‌زنی‌ها و ادعای نادرست موسسه‌ی درجه‌بندی سنی بازی‌ها در برزیل، شرکت بلیزارد اینترتینمنت (Blizzard Entertainment) چندی پیش در پیامی رسما اعلام کرد که هیچ برنامه‌ای برای انتشار بازی World of Warcraft: Shadowlands روی ایکس‌باکس سری ایکس ندارد و این عنوان به صورت انحصاری برای پلتفرم رایانه‌های شخصی عرضه خواهد شد.

پشتیبانی عالی و همه‌جانبه‌ی شرکت بلیزارد اینترتینمنت از مجموعه‌ی پرطرفدار وارکرفت بر هیچکس پوشیده نیست. توسعه‌دهندگانی که با به کارگیری تمام تلاش خود، چند سالی است که با عرضه‌ی به‌روزرسانی‌های مختلف و ساخت محتوای متنوع، همواره گیم‌پلی جدیدی را برای بازیکنان به ارمغان می‌آورند. Shadowlands از جمله بسته‌های الحاقی دنیای وارکرفت به شمار می‌رود که در آن بازیکنان باید به یک منطقه‌ی مردگان حمله کرده و حاکمیت قلمرو را از آن خود کنند.

در حالی که هنوز چند ماهی به انتشار این عنوان باقی مانده، دیروز بود که وزارت دادگستری کشور برزیل در اقدامی غیرمنتظره، درجه‌ی سنی اثر World of Warcraft: Shadowlands برای کنسول ایکس‌باکس سری ایکس را مشخص کرد. از آنجا که این عنوان هنوز برای پلتفرم جدید مایکروسافت معرفی نشده، انتشار این خبر با حواشی و گمانه‌زنی‌های بسیار زیادی روبه‌رو شد و چه بسا بسیاری از هواداران از ورود دنیای وارکرفت به کنسول ایکس‌باکس هیجان زده شدند. با این وجود، چندان از این ماجرا خوشحال نباشید، چرا که شرکت بلیزارد اینترتینمنت دقایقی پیش در واکنش به این شایعه‌ها، اعلام کرد که برنامه‌ای برای انتشار این بسته و یا بازی ورلد آف وارکرفت روی Xbox Series X ندارد و کاربران هرگز منتظر انتشار و تجربه‌ی بازی روی پلتفرم مذکور نباشند.

این کمپانی سرشناس مدعی است که تعیین درجه‌ی سنی بازی از سوی وزارت دادگستری کشور برزیل برای کنسول ایکس‌باکس سری ایکس یک اشتباه و خطای انسانی بوده و این عنوان مورد انتظار فقط و فقط در دسترس کاربران پلتفرم رایانه‌های شخصی قرار خواهد گرفت. بلیزارد اینترتینمنت در این خصوص توضیح می‌دهد:

در حال حاضر، ما هیچ برنامه‌ای برای انتشار بازی World of Warcraft یا بسته‌ی الحاقی Shadowlands برای کنسول جدید ایکس‌باکس سری ایکس نداریم. درجه‌بندی ثبت شده تنها یک اشتباه از سوی وزارت دادگستری کشور برزیل بوده است. این محتوا به صورت انحصاری برای پلتفرم رایانه‌های شخصی عرضه خواهد شد.

در پایان این خبر، لازم به ذکر است که بازی World of Warcraft: Shadowlands در تاریخ نامشخصی از پاییز سال جاری میلادی به صورت انحصاری برای پلتفرم رایانه‌های شخصی منتشر خواهد شد. همچنین، بد نیست اشاره کنم که کنسول جدید ردموندی‌ها یعنی ایکس‌باکس سری ایکس و همچنین پلی‌استیشن 5 نیز در تعطیلات آخر سال ۲۰۲۰ روانه بازار می‌شوند.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا