#مهسا_امینی

آیا Nioh 2 آخرین بازی این مجموعه خواهد بود؟

آینده‌ی یکی از محبوب‌ترین نقش‌آفرینی چه خواهد شد؟

آیا Nioh 2 آخرین بازی این مجموعه خواهد بود؟

Fumihiko Yasuda، سرپرست توسعه دهندگان استودیوی Team Ninja، اعلام کرده که مجموعه Nioh دیگر ساخته نخواهد شد؛ یعنی عنوان Nioh 2 آخرین نسخه سری است.

سری بازی‌های نقش‌آفرینی اکشن Nioh، از زمان آغاز تولید عنوان اصلی در سال ۲۰۱۰، فقط دو نسخه داشته، اما Fumihiko Yasuda، کارگردان مجموعه، عقیده دارد که توسعه و انتشار همین دو نسخه، کفایت می‌کند.

اولین Nioh که در فوریه سال ۲۰۱۷ (بهمن ۱۳۹۵) برای کنسول پلی‌استیشن 4 منتشر شد، افسانه‌ها و داستان‌های خیالی ویلیام آدامز (William Adams)، تنها سامورایی متولد غرب را، در دوره Sengoku ژاپن (جنگ داخلی) دنبال می‌کند. نسخه بعدی بازی، Nioh 2، در ماه مارس ۲۰۲۰ (اسفند ۱۳۹۸) منتشر شد، که هم دنباله و هم پیش درآمد نسخه اول بازی است. داستان Nioh 2، قبل و بعد از رویداد‌های عنوان اصلی Nioh رخ می‌دهد و وقایع بعد از محاصره Osaka را دنبال می‌کند. هر دو عنوان به دلیل سبک مبارزه و سطح سختی گیم‌پلی، یاد‌آور سری بازی‌های Dark Souls هستند. این مجموعه نقد‌های مثبت و موفقیت خوبی کسب کرد. همچنین Nioh 2، در مراسم The Game Awards سال ۲۰۲۰، نامزد بهترین عنوان اکشن شد که در نهایت، بازی Hades توانست برنده این جایزه شود.

در مصاحبه با نشریه مشهور ژاپنی Famitsu و طبق گزارش Twinfinite، فومیهیکو یاسودا اظهار داشت که تولید مجموعه Nioh به پایان رسیده است اما دلیل واضحی برای آن ارائه نداد. یاسودا جزئیاتی در مورد برنامه‌های بعدی استودیوی Team Ninja پس از اتمام مجموعه Nioh ارائه نکرد، اما وعده داده که توسعه چندین پروژه بزرگ را در سال ۲۰۲۱ میلادی آغاز خواهد کرد.

 Kou Shibusawa، رئیس کمپانی Koei Tecmo، که استودیوی Team Ninja یکی از زیرمجموعه‌های آن است، نیز اعلام کرده که قصد دارد بازی‌های بیشتری را بر اساس تاریخ و فرهنگ ژاپن توسعه دهد. هدف Kou Shibusawa از تولید بازی‌های بیشتر با محوریت تاریخ و فرهنگ ژاپنی، احتمالا به معنای تمرکز بیشتر استودیوی تیم نینجا، روی عناوینی با سبک Nioh است.

در حالی که هر دو عنوان Nioh به دلیل نو‌آوری و استفاده از عناصر نقش آفرینی مورد استقبال قرار گرفتند، فضای زیادی برای ادامه یا گسترش داستان آن‌ها وجود نداشت. بنابراین خبر اتمام این سری، خیلی تعجب آور نبود. اگرچه این مجموعه به طور رسمی پایان یافته، اما به احتمال زیاد، جایگزینی مبتنی بر داستان‌های حماسی ژاپن خواهد داشت.

البته با شروع سال جدید میلادی قرار است محتوای جدید و نسخه‌های ویژه‌ای برای Nioh 2 منتشر شود. عنوان Nioh 2: Complete Edition، که شامل DLC‌های قبلی از جمله The First Samurai خواهد بود و نسخه ریمستر هر دو عنوان برای کنسول پلی‌استیشن 5 در فوریه ۲۰۲۱ (بهمن امسال) عرضه خواهند شد. بنابراین بازیکنانی که می‌خواهند مجموعه Nioh را برای اولین بار تجربه کنند، این فرصت را خواهند داشت تا این دو بازی را روی پلتفرم نسل جدید سونی بازی کنند. بازی Nioh 2 هم اکنون برای کنسول‌ پلی‌استیشن 4 در دسترس است.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا