سازنده‌ی Luigi’s Mansion 3 به جمع استودیوهای فرست پارتی نینتندو اضافه خواهد شد

این اتفاق در تاریخ یک مارس رسمی می‌شود

سازنده‌ی Luigi's Mansion 3

شرکت نینتندو با انتشار یک بیانیه‌ی رسمی، از توافق با سازنده‌ی Luigi’s Mansion 3 برای خریداری ۱۰۰ درصد سهام آن خبر داده است.

عناوین انحصاری، یکی از عوامل مهمی است که کاربران را به سمت خرید یک کنسول سوق می‌دهد. با در نظر گرفتن این موضوع، طبیعی است که خریداری استودیوهای بزرگ بخشی از سیاست‌گذاری شرکت‌های فعال در حوزه‌ی کنسول‌های بازی باشد. نمونه‌اش را می‌توان در مایکروسافت جستجو کرد که چندی پیش زنیمکس را خریدار؛ اقدامی که باعث شد فرنچایزهای بزرگ از جمله الدر اسکرولز، فال‌آوت، دووم و فرانکشتاین زیر نظر ردموندی‌ها قرار بگیرند. پیش از این هم سونی اینسامنیاک گیمز را خریده بود؛ استودیویی که اخیرا Marvel’s Spider-Man: Miles Morales را توسعه داده است.

نینتندو با انتشار یک بیانیه‌ی رسمی در وب سایت خود، از توافق با نکست لول گیمز (Next Level Games) خبر داده تا تمامی سهامش را خریداری کند؛ در صورتی که این اتفاق رخ دهد، سازنده‌ی Luigi’s Mansion 3 به جمع استودیوهای فرست پارتی نینتندو اضافه خواهد شد. طبق توضیحاتی که در بیانیه آمده، چندی پیش سهامداران نکست لول گیمز تصمیم گرفتند سهام خود را بفروشند. از همین رو، روند جستجو را آغاز کردند تا خریدار مناسب را بیابند. شرکت ژاپنی در ادامه گفت نهایی شدن قرارداد باعث می‌شود تمامی منابع نکست لول گیمز در اختیارش قرار گرفته و ارتباط بیشتر و نزدیک‌تری را میان کارمندان آن و کارمندان نینتندو شاهد باشیم.

نکست لو گیمز در سال ۲۰۰۲ میلادی در ونکوور کانادا تاسیس شد و یک سال بعد نخستین محصولش را تحت عنوان NHL Hitz Pro عرضه کرد. با گذشت مدت کوتاهی، نینتندو سفارش ساخت Super Mario Strikers را به این استودیوی کانادایی داد تا شاهد آغاز یک همکاری باشیم؛ همکاری‌ای که تاکنون ادامه داشته و به میزان آن طی ۷ سال گذشته اضافه شده است. البته نکست لول گیمر در طول این سال‌ها مشارکت‌هایی را با دیگر ناشران بزرگ از جمله اکتیویژن و سگا داشته اما اکثر محصولاتش به سفارش نینتندو ساخته شده بودند.

آخرین اثر نکست لول گیمز، Luigi’s Mansion 3 است که سال گذشته‌ی میلادی برای نینتندو سوییچ عرضه شد. این بازی دنباله‌ای برای Luigi’s Mansion: Dark Moon بوده و داستانش حول محور لوئیجی و دوستانش می‌چرخد که برای گذراندن تعطیلات به یک هتل می‌روند اما مدت کوتاهی بعد متوجه‌ می‌شوند ارواح این مکان را تسخیر کرده‌اند. لوئیجی حالا ماموریت دارد تا ماریو، پیچ و دیگر دوستانش را یافته و نجات دهد. قسمت سوم Luigi’s Mansion به واسطه‌ی قابلیت‌های جدیدی که به گیم‌پلی و حالت چندنفره اضافه شده بود تحسین کارشناسان را برانگیخت و به فروش بالایی دست یافت. این محصول همچنین موفق شد جایزه‌ی «بهترین بازی خانوادگی» را از The Game Awards 2019 دریافت کند.

در حال حاضر مشخص نیست سازنده‌ی Luigi’s Mansion 3 روی چه پروژه‌ای کار می‌کند.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا