شمشیر نیچیرین در انیمه Demon Slayer

رنگ‌های شمشیر نیچیرین در انیمه Demon Slayer

قدرت و رنگ شمشیر!

شمشیر نیچیرین در انیمه Demon Slayer ازمهم‌ترین سلاح‌های یک شیطان کش است؛ و رنگ‌های مختلفی دارد که هرکدام معنی خاص خود را دارند. اگر سری زیبای Demon Slayer را دیده باشید؛ حتما با شمشیر نیچیرین آشنایی دارید. شمشیر نیچیرین نوع خاصی از کاتانا بوده که از شن‌هایی سرخ به نام‌های Scarlet Ore و Scarlet Crimson Iron Sand ساخته شده‌اند. 

این مواد به شمشیر اجازه می‌دهد که نور خورشید را جذب کند؛ علاوه بر این توانایی تغییر رنگ هم دارند. گفته می‌شود که وقتی صاحب واقعی شمشیر نیچیرین برای اولین بار آن را در دست می‌گیرد، تیغه آن به رنگ خاصی تغییر می‌کند که با شخص و توانایی آن شخص هم‌خوانی دارد. برای مثال شمشیر تانجیرو اولین بار به رنگی مشکی تبدیل شد که خود شمشیرسازهم معنی آن را نمی‌دانست. 

البته گفته می‌شد که رنگ مشکی برای نیچیرین رنگی بدیمن است؛ ولی این مسئله یک خرافه بود که از کمیاب بودن این رنگ ناشی می‌شد. رنگ شمشیر نیچیرین تا حد زیادی با سبک تنفسی که شیطان کش در آن مهارت بیشتری داشته، ارتباط دارد. برای مثال، تیغه‌های مرتبط با سبک تنفس آب معمولاً به رنگ آبی تغییر می‌کنند، در حالی که رنگ افرادی که از سبک تنفس شعله استفاده می‌کنند قرمز می‌شوند. 

بقیه عناصر هم همینطور، سبک تنفس رعد شمشیر را به رنگ زرد نزدیک می‌کند، سبک تنفس سنگ به رنگ خاکستری و سبک تنفس باد رنگ سبز. این پنج مورد اکثریت رنگ‌های شمشیرهای نیچیرین را تشکیل می‌دهند، زیرا این سبک‌های تنفسی رایج‌ترین سبک‌ها در بین شیطان کش‌ها هستند. 

با این حال، برخی از شخصیت‌ها هستند که رنگ‌هایی بسیار متفاوت‌تر دارند مانند شینوبو کوچو (Shinobu Kocho)، هاشیرای حشره که سبک شخصی‌اش از نظر فنی زیرمجموعه‌ای از سبک تنفس آب است. به این ترتیب، شمشیر او به رنگ بنفش روشن یا اسطوخودوس است؛ هنوز هم به آبی آب نزدیک بوده اما متمایزتر، درست مانند سبک او. تیغه نیچیرین سیاه رنگ تانجیرو هم با سبک تنفس خورشید او مرتبط است، سبکی که تمام سبک‌های تنفس از آن مشتق شده است.

 

شمشیرهای نیچیرین همچنین لازم نیست حتما رنگ ثابتی داشته باشند. چندین کاراکتر دارای تیغه‌هایی هستند که الگوها یا نشانه‌های منحصربه‌فردی را در خود دارند و به نظر می‌رسد این مسئله بخشی از ویژگی تغییر رنگ نیز در نظر گرفته می‌شوند. به عنوان مثال، شمشیر زنیتسو با اینکه از سبک رعد و برق استفاده می‌کند زرد نمی‌شود، در عوض یک علامت رعد و برق روی خود دارد که رنگ زرد را به خود می‌گیرد.

دلیل دقیق این امر اصلا مشخص نشده، اما از آنجایی که رنگ‌ها هنوز هم تراز هستند، مشکل عمده ای نیست. چندین شخصیت نیز سلاح هایی در اختیار دارند که در اصل کاتانا نیستند، به ویژه در میان هاشیراهای قدرتمند شیطان کش. به عنوان مثال، میتسوری کانروجی (Mitsuri Kanroji) هاشیرای عشق؛ تیغه ای صورتی و شلاق مانند دارد، در حالی که تیغه شینوبو بیشتر شبیه به یک خنجر است، تا با مبارزه‌های مبتنی بر سم بهتر سازگاری داشته باشد. 

تیغه‌های مارمانند، قمه‌های عظیم جفتی و تبر روی یک زنجیر هم از سلاح‌هایی هستند که توسط شیطان کش‌های دیگر استفاده می‌شوند. گنیا شینازوگاوا (Genya Shinazugawa) حتی از یک تفنگ ساچمه‌ای استفاده می کند که “گلوله های نیچیرین” را شلیک می‌کند، گلوله‌هایی که از موادی مشابه خود شمشیرها ساخته شده اند.

4.1 33 آراء
امتیاز مطلب


نظرات

اشتراک
به من اطلاع بده
guest

4 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا