بازی‌های جدید ایکس باکس گیم پس معرفی شدند

از تجربه‌ی MLB The Show 21 لذت ببرید!

بازی‌های جدید ایکس باکس گیم پس معرفی شدند حمید توحیدلو ۰ ۰۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ اخبار بازی
بازی‌های جدید ایکس باکس گیم پس در ماه آوریل

شرکت سرشناس مایکروسافت چندی پیش فهرست اسامی بازی‌های جدید ایکس باکس گیم پس در نیمه‌ی دوم ماه آوریل سال جاری میلادی را به اشتراک گذاشت که شامل عناوین جدید و پرطرفداری همچون MLB The Show 21 و Fable 3 می‌شود.

در ماه مارس سال جاری میلادی عناوین محبوب و برجسته‌ای از جمله NBA 2K21 و Star Wars: Squadrons راهی ایکس باکس گیم پس شدند و سپس در اوایل ماه آوریل نیز این سرویس اشتراکی برای باری دیگر میزبان بازی پرطرفدار GTA V بود. حال که دو هفته‌ای به اتمام این ماه باقی مانده، شرکت مایکروسافت همچنان به انتشار بازی‌های جدید ادامه می‌دهد و در تازه‌ترین اقدام‌ها، چندی پیش از اضافه شدن شش بازی دیگر به این سرویس خبر داد. بر این اساس، MLB The Show 21 اولین بازی جدید ایکس‌باکس گیم پس در نیمه‌ی دوم ماه آوریل است که بعد از حواشی‌های مختلف، از امروز از طریق کنسول‌های ایکس‌باکس و سرویس ابری ایکس‌کلاد در دسترس کاربران قرار گرفته است.

نکته مهم است که این عنوان همزمان با عرضه جهانی راهی ایکس‌باکس گیم پس شده و در حالی که کاربران کنسول‌های جدید ایکس‌باکس به رایگان قادر به تجربه‌ی بازی هستند، اما دارندگان کنسول‌ پلی‌استیشن 5 برای تجربه‌ی بازی باید مبلغ ۷۰ دلار بپردازند. این اولین باری نیست که مایکروسافت برخی از عناوین ترد پارتی (Third Party) را در روز نخست عرضه به رایگان در اختیار مشترکین سرویس ایکس‌باکس گیم پس قرار می‌دهد. اگر خاطرتان باشد، اوایل فروردین ماه نیز بازی اوت‌رایدرز، جدیدترین ساخته‌ی استودیوی پیپل کن فلای و شرکت اسکوئر انیکس، همزمان با عرضه‌ی جهانی به سرویس مذکور اضافه شد.

به گفته‌ی مایکروسافت، بازی Phogs در روز دوم اردیبهشت ماه (مصادف با بیست و دوم آوریل) به ایکس‌باکس گیم پس اضافه می‌شود که البته این عنوان تنها از طریق پلتفرم رایانه‌ی شخصی قابل اجرا خواهد بود. از روز هشتم و نهم اردیبهشت ماه (برابر با ۲۸ و ۲۹ آوریل سال جاری میلادی) بازیکنان می‌توانند به ترتیب بازی‌های Second Extinction و Destroy All Humans را روی هر سه پلتفرم ایکس‌باکس، ایکس‌کلاد و رایانه‌ی شخصی به رایگان تجربه کنند.

در آخر، نوبت به گل سرسبد لیست یعنی دو بازی Fable 3 و Fable Anniversary می‌رسد که طبق اعلام رسمی ردموندی‌ها، از روز دهم اردیبهشت ماه (مصادف با ۳۰ آوریل) تقدیم کاربران سرویس ایکس‌باکس گیم پس می‌شود. در نظر داشته باشید که این دو عنوان صرفا از طریق پلتفرم ابری ایکس‌کلاد عرضه می‌شود و متاسفانه کاربران پلتفرم پی‌سی و کنسول‌های ایکس‌باکس قادر به دریافت و تجربه‌ی این دو نخواهند بود.

در ادامه می‌توانید زمان‌بندی و فهرست اسامی بازی‌های جدید سرویس ایکس باکس گیم پس در نیمه‌ی دوم ماه آوریل سال جاری میلادی را مشاهده کنید:

۳۱ فروردین ماه – ۲۰ آوریل

 • MLB The Show 21 — کنسول و ایکس‌کلاد

۲ اردیبهشت ماه – ۲۲ آوریل

 • Phogs — رایانه‌ی شخصی

۸ اردیبهشت ماه – ۲۸ آوریل

 • Second Extinction — کنسول، رایانه‌ی شخصی و ایکس‌کلاد

۹ اردیبهشت ماه – ۲۹ آوریل

 • Destroy All Humans — کنسول، رایانه‌ی شخصی و ایکس‌کلاد

۱۰ اردیبهشت ماه – ۳۰ آوریل

 • Fable III — ایکس‌کلاد
 • Fable Anniversary — ایکس‌کلاد
بازی‌های جدید ایکس باکس گیم پس در ماه آوریل

طبق روال همیشه، در کنار عرضه‌ی بازی‌های جدید در ایکس‌باکس گیم پس، این سرویس با برخی از عناوین خداحافظی می‌کند. بر اساس اظهارات اخیر مایکروسافت، شش بازی در روز دهم اردیبهشت ماه (مصادف با ۳۰ آوریل) برای همیشه این سرویس را ترک می‌کنند که اسامی آن‌ها به شرح زیر است:

 • Endless Legend — رایانه‌ی شخصی
 • For the King — کنسول، رایانه‌ی شخصی و ایکس‌کلاد
 • Fractured Minds — کنسول و ایکس‌کلاد
 • Levelhead — کنسول، رایانه‌ی شخصی و ایکس‌کلاد
 • Moving Out — کنسول، رایانه‌ی شخصی و ایکس‌کلاد
 • Thumper — رایانه‌ی شخصی

در دیگر خبرهای مرتبط با این سرویس اشتراکی ردموندی‌ها، چندی پیش شایعه‌هایی از ادغام دو سرویس اشتراکی یوپلی پلاس و ایکس‌باکس گیم پس در فضای مجازی به گوش می‌رسید که گویا در آینده‌ی نه چندان دور اغلب بازی‌های شرکت یوبی‌سافت از جمله سری اساسین کرید و مجموعه واچ داگز از طریق سرویس اشتراکی گیم پس اضافه در دسترس قرار خواهند گرفت. از طرفی، به تازگی شایعه شده که بازی مورد انتظار FIFA 22 نیز در روز نخست عرضه، به ایکس‌باکس گیم پس راه می‌یابد. در مجموع، به لطف پشتیبانی عالی مایکروسافت، به نظر می‌رسد که ایکس‌باکس گیم پس آینده بسیار موفقی را در پیش دارد.

گفتنی است که ایکس باکس گیم پس یکی از سرویس‌های پولی و اشتراکی شبکه‌ی پرمخاطب ایکس باکس لایو برشمرده می‌شود که کاربران دو پلتفرم ایکس‌باکس وان و رایانه‌های شخصی صرفا با پرداخت مبلغ ۱۰ دلار می‌توانند ماهانه از تجربه‌ی رایگان بیش از چهارصد بازی ویدیویی مختلف لذت ببرند که بی‌شک عضویت در آن در بسیاری از هزینه‌ها صرفه‌جویی می‌کند. همچنین، اشتراک آلتیمیت یک پیشنهاد عالی دیگر از سوی ردموندی‌ها است که شامل عضویت ایکس باکس گیم پس و ایکس باکس لایو گلد می‌شود. به عبارتی، با این اشتراک می‌توانید علاوه بر بخش تک‌نفره و داستانی، به تجربه‌ی حالت چندنفره‌ی آنلاین بازی‌ها نیز بپردازید. عضویت یک ماهه‌ی این سرویس در حالت عادی به قیمت ۱۵ دلار قابل خریداری است.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا