اسنپدراگون ۸ نسل ۳ تهدیدی جدی برای A17 پرو خواهد بود

افزایش چشمگیر قدرت پردازشی و گرافیکی

اسنپدراگون ۸ نسل ۳

به تازگی اطلاعاتی از پردازنده‌ی اسنپدراگون ۸ نسل ۳ منتشر شده که نشان می‌دهد این تراشه از لحاظ قدرت گرافیکی و پردازشی کم‌نظیر خواهد بود.

کوالکام قصد دارد اواخر این ماه از اسنپدراگون ۸ نسل ۳ به عنوان پرچم‌دار تراشه‌های موبایل اندروید رونمایی کند. این تراشه به احتمال زیاد مبتنی بر همان فناوری ساخت ۴ نانومتری TSMC خواهد بود اما شاید اندکی بهینه‌تر شده باشد. در نتیجه بسیاری از کاربران شاید انتظار نداشتند که پیشرفت چشمگیری را از آن شاهد باشند. اما آماری که به تازگی از آن منتشر شده کاملا گویای چیز دیگری است.

طبق گفته‌های افشاگر معروف حوزه‌ی فناوری یعنی Digital Chat Station، ظاهرا اسنپدراگون ۸ نسل ۳ توانسته در بخش پردازنده، امتیاز ۸۴۰ هزار و در بخش پردازنده امتیاز ۴۴۰ هزار را کسب کند که البته از لحاظ پردازشی این ارتقا خیلی چشمگیر محسوب نمی‌شود.

این اعداد و ارقام یعنی تراشه‌ی یادشده در مقایسه با قبل پیشرفت چشمگیری خواهد داشت ک البته باید هم اینطور می‌شد چون اپل با A17 رو نشان داده که تمایلی به عقب کشیدن ندارد و می‌خواهد همچنان در ذهن کاربران به عنوان بهترین تولیدکننده‌ی تراشه باقی بماند.

برای مقایسه باید بگوییم اسنپدراگون ۸ نسل ۲ در گوشی شیائومی ۱۳ موفق شد در بخش پردازنده و گرافیک به ترتیب امتیاز ۳۹۰ هزار و ۶۰۳ هزار را کسب کند. با این اوصاف باید انتظار داشت اسنپدراگون جدید در بخش پردازشی حدودا ۱۵٪ و در بخش گرافیکی هم تقریبا ۳۹٪ بهتر ظاهر شود.

اگر کوالکام بتواند کاری کند اسنپدراگون ۸ نسل ۳ بیش از حد داغ نشود، قطعا می‌تواند A17 پرو را هم به راحتی پشت سر بگذارد اما اگر این تراشه هم داغ کند، حتی اگر اسنپدراگون جدید در آغاز فرایند عملکرد بهتری داشته باشد، کمی زیر فشار سنگین توانایی خود را از دست خواهد داد. فعلا باید تا ۲۴ اکتبر (۲ آبان) منتظر بمانیم و ببینیم چه اتفاقی رخ می‌دهد.

0 0 آراء
امتیاز مطلب


اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا