نگرانی‌هایی درمورد حفظ حریم شخصی به‌خاطر میکروفون داخلی DualSense وجود دارد

درحالی که مایکروسافت ادعا می‌کند کنسول ایکس‌باکس سری ایکس بهتر است

نگرانی‌هایی درمورد حفظ حریم شخصی به‌خاطر میکروفون داخلی DualSense وجود دارد مهسا سپاهی ۰ ۲۵ فروردین ۱۳۹۹ کنسول‌های بازی
DualSense

هفته‌ی گذشته سونی کنترلر پلی‌استیشن 5 را که DualSense نام دارد، معرفی کرد و طبق گفته‌ی این شرکت، از DualShock کاربردی‌تر خواهد بود.

سازندگان پلی‌استیشن 5 جزئیات تازه‌ای را از DualSense منتشر کرده‌اند که از ویژگی‌های جالب آن خبر می‌دهد؛ یکی از این ویژگی‌ها میکروفون داخلی است. همان‌طور که می‌دانید، کاربران پلی‌استیشن 4 برای برقراری ارتباط با دوستان و بقیه‌ی بازیکنان نیازمند هدست همراه با میکروفون بودند، اما کنترلر جدید سونی دارای میکروفون داخلی است. البته، باید بدانید که بسیاری افراد نسبت به این ویژگی چندان خوش‌بین نیستند.

لحظه‌ای که سونی این قابلیت DualSense را تایید کرد، بسیاری از حفظ حریم شخصی کاربران این کنسول ابراز نگرانی کردند. در واقع هیچکس از میکروفون همیشه روشن خوشش نمی‌آید و با این‌که احتمال زیاد امکان خاموش کردن آن وجود دارد، باز هم برخی افراد نسبت به آن حساسیت نشان داده‌اند.

میکروفون داخلی کنترلر پلی‌استیشن 5 به یک نگرانی بزرگ تبدیل شده و گفته می‌شود مسئولیت خاموش بودن پیش‌فرض آن در بازی، برعهده‌ی توسعه‌دهندگان استودیوهای بازیسازی خواهد بود. از طرفی، اعلام شده این میکروفون دارای فناوری پیشرفته‌ی فیلترینگ است که قابلیت تشخیص صدا دارد و می‌تواند صدای کاربر را از بقیه‌ی صداهای اطرافش تفکیک کند. این مسئله باعث می‌شود تا تنها صدای خود فرد شنیده شود و صداهای پس‌زمینه‌ی آن حذف شوند.

هنوز شرکت سونی نسبت به نگرانی‌های گفته شده واکنشی نشان نداده و نمی‌دانیم چه برنامه‌ای در این زمینه خواهد داشت.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا