تاریخ برگزاری قسمت بعدی رویداد State of Play لو رفت

تا ماه سپتامبر منتظر مراسم رونمایی از بازی‌های پلی‌استیشن بمانید!

تاریخ برگزاری رویداد جدید State of Play

چندی پیش آقای جف گراب، ژورنالیست معروف حوزه ویدیو گیم، در گفت‌وگویی به تاریخ برگزاری رویداد جدید State of Play اشاره کرد ک بر اساس آن، ظاهرا این مراسم در ماه سپتامبر سال جاری میلادی به طور دیجیتالی و آنلاین برگزار خواهد شد.

چند سالی است که شرکت سرگرمی‌های تعاملی سونی با عدم حضور در مراسم ای‌تیری، در طول بازه‌های زمانی مختلف به برگزاری رویداد اختصاصی خود تحت عنوان State of Play می‌پردازد. این کمپانی در طول مراسم از تازه‌ترین دستاوردها و بازی‌های انحصاری پلی‌استیشن رونمایی می‌کند و به طور معمول، اطلاعات جدیدی از آثار مورد انتظار ژاپنی‌ها به اشتراک گذاشته می‌شود. در همین راستا، به نظر می‌رسد که زمان چندان زیادی به برگزاری قسمت بعدی این رویداد باقی نمانده و در طول یک الی دو ماه آینده شاهد برگزاری قسمت جدید خواهیم بود.

به بیان دقیق‌تر، چندی پیش آقای جف گراب، ژورنالیست معروف صنعت بازی‌های ویدیویی، در گفت‌وگویی اعلام کرد که شرکت سونی به احتمال قوی در ماه سپتامبر سال جاری (برابر با شهریور الی مهر) رویداد جدید State of Play را برگزار می‌کند. او معتقد است که زمان آن فرا رسیده تا سونی اطلاعات جدیدی از بازی‌های جدید خود ارائه کند و به همین خاطر، ژاپنی‌ها در حال برنامه ریزی برای برگزاری قسمت بعدی استیت آو پلی هستند. در ادامه، جف گراب از انتشار جزئیات بیشتر در خصوص این مراسم خودداری کرد و آن‌طور که به نظر می‌رسد، هنوز مشخص نیست که کدام یک از آثار پلی‌استیشن در این رویداد حضور خواهند داشت.

در این میان، چند روزی است که شایعه‌ها از تاخیر در انتشار بازی پرطرفدار Horizon Forbidden West حکایت دارند. با استناد بر این گزارش‌ها، ظاهرا عرضه‌ی یکی دیگر از عناوین انحصاری سونی عقب افتاده و روند توسعه‌ی آن در استودیوی گوریلا گیمز مطابق پیش‌بینی‌ها جلو نرفته است. از این رو، جف گراب و همچنین جیسون شرایر، دو اینسایدر مشهور، بر این باور هستند که انتشار بازی به سه ماهه‌ی اول سال ۲۰۲۲ میلادی موکول شده و کمپانی سونی در جریان قسمت بعدی استیت آو پلی این خبر را با کاربران و جامعه‌ی خود به اشتراک خواهد گذاشت.

این در حالی است که در ابتدا گمان می‌رفت بازی همزمان با عرضه‌ی کنسول جدید پلی‌استیشن 5 توسط شرکت سرگرمی‌های تعاملی سونی روانه بازار می‌شود که بعدها تیم توسعه‌دهنده انتشار آن را به تاریخ نامشخصی از سال جاری میلادی موکول کردند. حال که منابع قابل اعتماد از تاخیر دوباره بازی می‌گویند، ظاهرا بازی بار دیگر تاخیر خورده و این بار باید تا سه ماهه‌ی اول سال آینده میلادی منتظر بمانیم.

طبق این گزارش‌ها، می‌توان گفت که حضور بازی هورایزن فوربیدن وست در رویداد جدید State of Play قطعی است. جف گراب مدعی است که بخش عمده‌ای از این مراسم به بازی مزبور اختصاص دارد و در کنار انتشار ویدیو و تصاویر جدید، شرکت ناشر خبر تاخیر چند ماهه‌ی آن را نیز منتشر خواهد کرد. این اینسایدر معروف با قاطعیت گفته‌های خود را تایید نمی‌کند و آن‌طور که به نظر می‌رسد، شاید برنامه سونی در طول روزها و هفته‌های آینده دستخوش تغییراتی شود.

اینکه سونی در نظر دارد تا قسمت بعدی استیت آو پلی را در ماه سپتامبر برگزار کند، چندان هم دور از انتظار نیست. اگر نگاهی به تاریخ برگزاری مراسم‌های پیشین بیاندازیم، متوجه می‌شویم که این کمپانی اغلب در فواصل دو ماهه به برگزاری مراسم اختصاصی خود می‌پردازد. از این رو، از آنجا که رویداد قبلی در ابتدای ماه جولای برگزار شد، انتظار می‌رود که سونی در طول ماه آگوست در سکوت خبری به سر ببرد و با آغاز سپتامبر، قسمت بعدی مراسم مذکور را برگزار کند. در واقع استراحت یک ماه به طور معمول جزئی از برنامه‌های همیشگی این ناشر بزرگ است.

تاریخ برگزاری رویداد جدید State of Play

علاوه بر این، امسال پاییز شلوغی در پیش داریم. با شروع فصل پاییز، تقریبا یک سالی از حضور کنسول‌های نسل نهم در صنعت بازی‌های ویدیویی می‌گذرد و شرکت‌ها برای تصاحب بازار و افزایش فروش پلتفرم‌های خود، عناوین بزرگ و کوچک متعددی را روانه بازار خواهند کرد. هرچند که تعداد زیادی از بازی‌های انحصاری نسل نهم سونی با تاخیر روبه‌رو شده‌اند و حتی به احتمال قوی عرضه‌ی هورایزن فوربیدن وست نیز به سال آینده موکول خواهد شد، اما در کل بدیهی است که ژاپنی‌ها به این راحتی قید بازار داغ تعطیلات کریسمس را نمی‌زنند.

بر این اساس، ظاهرا ماه سپتامبر زمان مناسبی برای برگزاری قسمت بعدی مراسم استیت آو پلی خواهد بود تا سونی نیز با نمایش برخی از عناوین انحصاری پلی‌استیشن و انتشار جزئیات بیشتر از پروژه‌‌های در دست توسعه خود، تا حدودی از برنامه‌ی خود برای پاییز پیش‌رو پرده بردارد. در هر حال، ذکر این نکته مهم است که تا به این لحظه هیچ کدام یک از منابع رسمی گفته‌های جف گراب در این خصوص را تایید و یا تکذیب نکرده و باید منتظر واکنش سونی بمانیم.

در پایان این خبر، دیدگاه شما در رابطه با تاریخ برگزاری رویداد جدید State of Play چیست؟ با توجه به اینکه پاییز شلوغی پیش‌رو، به نظر شما آیا قسمت بعدی مراسم استیت آو پلی در هفته‌های آینده برگزار خواهد شد؟ شما انتظار حضور کدام یک از آثار انحصاری پلی‌استیشن در این رویداد را دارید؟ فراموش نکنید که نظرات شخصی خود را با ما و دیگر کاربران رسانه سرگرمی به اشتراک بگذارید.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا