#مهسا_امینی

تریلر چینی Monster Hunter هیولاهای حاضر در فیلم را نشان می‌دهد

این ویدیو بیش از ۹۰ ثانیه زمان دارد

استودیوی سونی پیکچرز رلیسینگ ساعاتی قبل تریلر چینی Monster Hunter را منتشر کرد که هیولاهای حاضر در فیلم را نشان می‌دهد.

اکثر فیلم‌هایی که با اقتباس از بازی‌های ویدیویی ساخته شده بودند نتوانستند نظر منتقدان و مخاطبان را به خود جلب کرده و فروش بالایی را در باکس آفیس جهانی تجربه کنند اما اکران Pokemon: Detective Pikachu و Sonic the Hedgehog طی سال‌های اخیر روزنه‌های امیدی را به وجود آورده است. از همین رو، طرفداران آنچارتد، مورتال کامبت و همچنین سونیک منتظر جدیدترین اقتباس سینمایی از فرنچایز مورد علاقه‌یشان هستند. البته فیلم Monster Hunter هم در لیست اکران دیده می‌شود اما به خاطر تیمی که روی آن کار کرده‌اند، امید چندانی برای موفقیت آن و همچنین ارائه‌ی تجربه‌ای وفادار به بازی‌ها وجود ندارد.

یکی از اولین مواردی که باعث ناامیدی طرفداران شد، خلاصه‌ی داستان بوده که هیچ شباهتی به بازی‌ها ندارد. فیلم Monster Hunter درباره‌ی گروهی از سرباز است که ماموریت می‌یابند به محل مورد نظر رفته و ناپدید شدن یک گروه دیگر از نظامیان را در صحرا مورد بررسی قرار دهند. آن‌‌ها مشغول بررسی سرنخ‌ها هستند که ناگهان متوجه‌ی یک طوفان شن عظیم می‌شوند. آن‌ها تلاش خود را به کار می‌گیرند از طوفان فرار کنند اما نهایتا گرفتار می‌شوند. با تمام شدن طوفان، گروه نظامی خود را در دنیایی ناشناخته می‌بیند که هیولاهای عظیم‌الجثه در آن سکونت دارند. شخصیت‌های اصلی در ادامه با انسان‌هایی مواجه می‌شوند که شغلشان شکار هیولاها است.

سونی پیکچرز رلیسینگ اخیرا تریلر چینی Monster Hunter را به اشتراک گذاشته که هیولاهای حاضر در فیلم را نشان می‌دهد. برخلاف فیلمنامه که خلاصه‌ی داستانش ارتباط چندانی با بازی‌ها ندارد، طراحی هیولاها مستقیما از محصولات اصلی الهام گرفته شده‌اند؛ برای مثال، می‌توان به پالیکو که اشاره کرد که در ثانیه‌ی پایانی ویدیو حاضر شده و مانند آنچه در بازی‌های ویدیویی دیده بودیم، بدنی شبیه به گربه‌ها دارد اما نحوه‌ی راه رفتنش به انسان‌ها شبیه است. راتالوس که در نخستین تریلر رسمی و همچنین پوستر بین‌المللی فیلم حاضر بود، اینجا هم خودنمایی می‌کند. علاوه بر این دو، دیابلوس، نرس‌کیلا و اپروس هم در تریلر چینی دیده می‌شوند.

تریلر چینی Monster Hunter به غیر از نمایش هیولاها، دو نکته‌ی قابل‌توجه دیگر هم در خود جای داده است: نکته‌ی اول اینکه تمامی صحنه‌های اکشن مورد استفاده در تریلر چینی، شامل کاپیتان ناتالی آرتمیس و هانتر شده و دیگر شخصیت‌ها، به خصوص همرزمان شخصیت اصلی داستان نقش چندانی در مبارزات نداشته‌اند. با در نظر گرفتن نخستین تریلر، به نظر می‌رسد شرایط در جریان فیلم هم به همین منوال باشد؛ نکته‌ی دوم، وجود المان‌های طنز است. البته نباید امید چندانی به آن‌ها داشت؛ زیرا فیلمنامه‌نویس از ایده‌های پیش‌پا‌افتاده‌ای برای خلق لحظات طنز بهره برده است.

در انتها، لازم به ذکر است اولین اقتباس سینمایی مانستر هانتر از تاریخ یک اردیبهشت سال ۱۴۰۰ (مصادف با ۲۱ آوریل سال ۲۰۲۱ میلادی) روی پرده‌ی نقره‌ای خواهد رفت.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا