#مهسا_امینی

تصاویر جدید فیلم Jurassic World: Dominion ترس سازندگان از کرونا را نمایش می‌دهد!

اجرای پروتکل‌های بهداشتی هزینه‌ی قابل‌توجهی را به سازندگان تحمیل کرده است

پشت صحنه‌ی Jurassic World: Dominion

وب سایت The New York Times با انتشار یک مطلب اختصاصی، تصاویر تازه‌ای را از پشت صحنه‌ی Jurassic World: Dominion به اشتراک گذاشت.

بعد از اینکه اقدامات دولت‌ها برای کنترل ویروس کرونا موثر واقع شد و تعداد مبتلایان به میزان قابل‌توجهی کاهش یافت، به تیم‌های تولید اجازه داده شد به صحنه‌ی فیلمبرداری بازگشته و روند ساخت فیلم یا سریال خود را ادامه دهند. Jurassic World: Dominion، یکی از اولین پروژه‌هایی است که موفق شد اجازه‌های لازم را کسب کند. علی‌رغم نگرانی‌هایی که وجود داشت، پروژه‌ی جدید یونیورسال پیکچرز ثابت کرد با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و همچنین نظارت سختگیرانه بر نحوه‌ی اجرای آن‌ها می‌توان فضای سالم و امنی را برای دست‌اندرکاران به وجود آورد.

وب سایت The New York Times با انتشار یک مطلب اختصاصی به پروتکل‌های بهداشتی‌ای پرداخت که در پشت صحنه‌ی Jurassic World: Dominion رعایت می‌شوند. با توجه به این گزارش، دمای بدن تمامی دست‌اندرکاران به محض رسیدن به استودیوی محل فیلمبرداری به وسیله‌ی اسکنرها بررسی می‌شود. پس از آن، تمامی افراد حاضر در محل فیلمبرداری باید از ماسک استفاده کنند که نمونه‌ی آن را می‌توان در تصاویر منتشر شده از پشت صحنه مشاهده کرد. دکورها قبل از هر بار فیلمبرداری با استفاده از مایع‌های مخصوص ضدعفونی می‌شوند و در اطراف صندلی‌های بازیگران هم مخروط‌های نارنجی رنگی قرار داده شده تا رعایت فاصله‌ی اجتماعی به دیگر دست‌اندرکاران یادآوری شود.

در گذشته کافه تریا‌هایی که در محل فیلمبرداری برپا می‌شدند، معمولا به صورت سلف سرویس بودند اما به واسطه‌ی همه‌گیری ویروس کرونا شرایط تغییر کرده است. افراد مسئول، غذاها را به صورت بسته‌بندی شده در اختیار هر یک از دست‌اندرکاران قرار می‌دهند. آن روزهایی هم که فاصله‌ی زمانی بین برداشت‌ها مقداری زیاد است، بازیگران می‌توانند به محل‌هایی تحت عنوان سالن نشیمن رفته و در آنجا به استراحت بپردازند. این محل‌ها دارای امکانات لازم است تا بازیگران بتوانند برای مدت کوتاهی استراحت کنند. افرادی که می‌خواهند از این محل‌ها استفاده کنند باید در هنگام ورود یا خروج دست‌های خود را بشویند. تمامی اعضای تیم تولید هم هفته‌ای سه بار تست کرونا می‌دهند. در ضمن، اینطور که به نظر می‌رسد رعایت پروتکل‌های بهداشتی باعث شده تا هزینه‌ی کلی تولید به میزان ۹ میلیون دلار افزایش یابد.

دو دلیل در انتخاب Jurassic World: Dominion به عنوان یکی از اولین پروژه‌هایی که از سر گرفته می‌شود دخیل بوده است: دلیل اول، به ماهیت این پروژه مربوط می‌شود. به هر حال، Dominion یک فیلم بلاک‌باستر بوده و همین مسئله می‌تواند اهمیت آن را به شدت بالا ببرد؛ دلیل دوم و اصلی هم با تعداد پایین لوکیشن‌ها ارتباط دارد. برای ضبط صحنه‌های این اثر نیازی به حضور در لوکیشن واقعی نیست و تیم تولید به راحتی می‌تواند محل مورد نظر را در استودیو بازسازی کند. همچنین تعداد هنرورهای حاضر در صحنه‌های این فیلم نسبت به دیگر آثار کمتر است.

هیچ گونه اطلاعاتی از Jurassic World: Dominion موجود نبوده و نمی‌دانیم اتفاقات اصلی فیلمنامه حول محور چه موضوعی می‌چرخد. تنها می‌دانیم داستان آن مدت کوتاهی بعد از Jurassic World: Fallen Kingdom روایت می‌شود. دایناسورها که تعدادشان چندان زیاد نیست، از تاسیسات فرار کرده و وارد محیط زیست شده‌اند. بدین ترتیب، برخلاف نسخه‌های قبلی که داستان در یک لوکیشن رخ می‌داد، اینبار شاهد لوکیشن‌های بیشتری خواهیم بود. کالین ترورو (Colin Trevorrow) کارگردان قسمت اول بازگشته و بار دیگر وظیفه‌ی ساخت را بر عهده گرفته است. کریس پرت (Chris Pratt)، برایس دالاس هاوارد (Bryce Dallas Howard)، جیک جانسون (Jake Johnson)، دیچن لاچمن (Dichen Lachman)، لائورا درن (Laura Dern) و سم نیل (Sam Neil) هم بار دیگر نقش‌های خود را ایفا می‌کنند.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا