نسخه بعدی سری Gears of War با تکنولوژی جدید و موتور Unreal Engine 5 توسعه می‌یابد

خداحافظی Gears of War با تکنولوژی قدیمی

نسخه بعدی سری Gears of War با تکنولوژی جدید و موتور Unreal Engine 5 توسعه می‌یابد نیما خدارحمی ۰ ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ اخبار بازی
نسخه بعدی Gears of War و استفاده از UE5

روزهای خوب خروج از نسل پیشین و ورود به نسل جدید کم کم فرا رسیده و طی یک یا دو سال آینده باید شاهد تغییراتی عظیم در جلوه‌های بصری بازی‌ها باشیم. نسخه بعدی سری Gears of War از پیشتازان استفاده از نسل جدید تکنولوژی خواهد بود.

نسخه بعدی سری بازی پرطرفدار Gears of War از موتور گرافیکی Unreal Engine 5 بهره خواهد برد و در نتیجه استفاده از این موتور گرافیکی، تیم The Coalition فعلا از پروژه جدید خود رونمایی نخواهد کرد و نباید منتظر رونمایی از هیچ پروژه‌ای در آینده‌ی نزدیک باشیم. دلیل این تاخیر در رونمایی از پروژه و بازی بعدی خود، مهاجرت از تکنولوژی نسل پیشین به‌سمت تکنولوژی نسل جدید بوده و این تاخیر کاملا منطقی تلقی می‌شود.

شرکت اپیک گیمز مسئولیت توسعه سه نسخه ابتدایی بازی Gears of War را برعهده داشت که خود یکی از دست اندکاران موتورهای گرافیکی Unreal Engine محسوب می‌شود. با ظهور نسخه چهارم سری بازی Gears of War، استودیو The Coalition وارد روند توسعه شده و اولین نسخه بازی Gears of War با استفاده از موتور گرافیکی Unreal Engine 4 را توسعه داده و به انتشار رساند. لازم به‌ذکر است که سه نسخه ابتدایی این بازی با استفاده موتور گرافیکی Unreal Engine 3 توسعه یافته بودند. بازی‌های Gears 5 و Gears Tactics نیز مانند نسخه چهارم سری از موتور گرافیکی Unreal Engine 4 بهره بردند. استودیو The Coalition درباره تصمیم خود برای مهاجرت به موتور گرافیکی Unreal Engine 5 گفت:

نگاه به بازی‌های آینده، ما را بسیار برای مهاجرت به موتور گرافیکی جدید هیجان‌زده می‌کند. سری بازی Gears of War همیشه در خط مقدم استفاده از موتورهای گرافیکی Unreal Engine بوده و از جمله آن‌ها می‌توان به انتشار بازی با کیفیت ۷۲۰ روی ایکس‌باکس ۳۶۰ و به‌روزرسانی بازی آنلاین چندنفره سال گذشته روی کنسول‌های نسل نهمی ایکس‌باکس با نرخ فریم ۱۲۰ اشاره داشت و ما برای ادامه دادن سنت خود و پروژه‌های جدید با استفاده از موتور گرافیکی Unreal Engine 5 در سال‌های آتی بسیار هیجان‌زده هستیم.

بازی‌های کمی به‌صورت علنی به استفاده خود از Unreal Engine 5 اشاره داشته‌اند. از جمله این بازی‌ها می‌توان به بازی Fortnite اشاره داشت که به گفته آن‌ها در زمانی نامشخص از این موتور گرافیکی استفاده می‌کنند. مایکروسافت نیز توسعه بازی Senua’s Saga: Hellblade 2 با استفاده از Unreal Engine 5 را تایید کرده است. طبق اخبار اخیر، موتور گرافیکی Unreal Engine 5 در ادامه سال جاری میلادی عرضه خواهد شد.

درحال حاضر ما شاهد عرضه به‌روزرسانی برای بازی Gears 5 هستیم که در Operation 7 و Operation 8 باید شاهد افزودن نقشه‌ها و شخصیت‌های جدید به بخش آنلاین چندنفره بازی باشیم. عرضه محتوای جدید برای این بازی تا پایان سال ۲۰۲۱ ادامه خواهد داشت و پس از آن با توقف توسعه این بازی روبه‌رو می‌شویم و باید انتظار نسخه بعدی این بازی را بکشیم.

همانطور که می‌دانید سری بازی Gears of War در انحصار مایکروسافت بوده و متاسفانه به‌همین دلیل و فروش کمتر کنسول‌های مایکروسافت نسبت به سونی، میزان توجه به این بازی کم شده است. حال باید دید نسخه بعدی این بازی و استفاده از Unreal Engine 5 می‌تواند محبوبیت این بازی را بیش از پیش کند یا Gears باید به همین روند ادامه دهد. شما چه فکری می‌کنید؟ به‌نظر شما نسخه بعدی سری Gears of War در چه سالی منتشر خواهد شد و باید چه انتظاراتی از این بازی داشته باشیم؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا