اطلاعاتی از تاریخ انتشار، کاراکترها و گیم‌پلی Assassin’s Creed جدید فاش شد

هر آنچه که لازم است از AC: Ragnarok بدانید

Assassin's Creed جدید Ragnarok

براساس بسیاری از گزارش‌ها حالا می‌توان یقین پیدا کرد که عنوان Ragnarok، متعلق به Assassin’s Creed جدید است که ماجرای اساسین‌ها را در اقلیم اسکاندیناوی روایت می‌کند.

ابتدا سایت آمازون بود که بازی Assassin’s Creed: Ragnarok را در فروشگاه خود برای پیش‌فروش قرار داد. بعد هم نوبت به شعبه‌ی ایتالیای فروشگاه معتبر گیم‌استاپ رسید تا نسخه‌ی Mjolnir این بازی را برای پیش‌فروش ارائه کند. البته هر دو فروشگاه بعد از چند ساعت صفحه‌ی مربوط به این اثر را از سایت‌های خود حذف کردند اما هیچ چیزی از چشم کاربران فضای مجازی دور نمی‌ماند!

با این اوصاف، حالا می‌توان تا حد قابل توجهی مطمئن شد که Assassin’s Creed جدید، Ragnarok نام خواهد داشت. عبارت راگناروک صرفا به پایان جهان در دنیای اساطیر اسکاندیناوی اشاره می‌کند و معنای لغوی خاصی ندارد؛ از همین رو از همان ابتدا انتظار می‌رفت که وقایع این بازی در منطقه‌ی اسکاندیناوی رخ دهد. علاوه بر این حدس و گمان‌ها، روز گذشته یکی از هکرها در فضای مجازی اطلاعاتی از تاریخ انتشار، شخصیت‌ها و گیم‌پلی بازی Assassin’s Creed: Ragnarok را فاش کرده است که براساس آن، وقایع بازی در دوران وایکینگ‌ها در منطقه‌ی اسکاندیناوی رخ می‌دهد. اطلاعات فاش شده از اساسینز کرید جدید، به شرح زیر است:

عنوان Assassin’s Creed بعدی، Ragnarok خواهد بود که با اسم رمز Kingdom در حال توسعه است.

این بازی برای پلتفرم‌های پلی‌استیشن 5، پلی‌استیشن 4، ایکس‌باکس وان و ایکس‌باکس سری‌ایکس منتشر خواهد شد.

Assassin’s Creed جدید به صورت رسمی در رویداد پلی‌استیشن در ماه فوریه (بهمن / اسفند) معرفی خواهد شد. تاریخ انتشار رسمی Assassin’s Creed Ragnarok هم مصادف با ۲۶ سپتامبر ۲۰۲۰ میلادی (۸ مهر ۱۳۹۹) خواهد بود.

تا ۴ نفر می‌توانند در حالت Co-op این بازی را انجام دهند؛ چیزی مشابه به Ghost Recon Wildlands.

علاوه براین، بازیکن می‌تواند بخش تک‌نفره را با شخصیتی به نام Jora (یورا) دنبال کند و به اتمام برساند؛ بازیکنان می‌توانند جنسیت شخصیت اصلی بازی را هم تعیین کنند.

مکانیک‌های نقش‌آفرینی به راه خود در Assassin’s Creed جدید ادامه می‌دهند. کلاس‌های مختلفی به این مکانیزم اضافه خواهد شد که روی درخت مهارت‌ها هم تاثیر می‌گذارد؛ درخت مهارت هر شخصیت هم منحصربفرد خواهد بود.

سیستم مبارزات به لطف سلاح‌ها و مهارت‌های بیشتر، ارتقا چشمگیری پیدا می‌کند. علاوه بر این، هر سلاح با استفاده از برخی موارد درون بازی قابل ارتقا خواهند بود.

دوام و آسیب‌پذیری اسلحه حالا به یکی از مهم‌ترین مکانیک‌های درون بازی تبدیل می‌شود. چنین چیزی بازیکنان را مجبور خواهد کرد تا از سلاح‌های متخلفی در طول بازی استفاده کنند. از طرفی دیگر بهتر است بازیکنان همواره به فکر ارتقای سطح اینونتوری خود باشند.

دریانوردی یکبار دیگر بازخواهد گشت؛ با این تفاوت که این بار تمرکز کمتری روی نبردهای دریایی وجود دارد و استفاده از کشتی‌ها و قایق‌ها بیشتر برای جابجایی در محیط بازی و اکتشافات حتی در رودخانه‌ها و تالاب‌ها است.

پارکور با استفاده از انیمیشن‌های جدید دچار تغییراتی شده است؛ همچنین بازیکن می‌تواند با استفاده از درخت مهارت‌ها این توانایی را در شخصیت اصلی بازی ارتقا دهد.

هیدن بلید (Hidden Blade) بازگشته است و دارای قابلیت‌ شخصی‌سازی به لحاظ ظاهری خواهد بود. با ارتقای این اسلحه، دشمنان با یک ضربه کشته خواهند شد.

مخفی‌کاری با داشتن قابلیت‌های جذابی مانند پنهان شدن در بین گل‌ها، بوته‌های بزرگ، برف، تپه‌های یونجه و غیره، به‌روز شده است. همچنین، بازیکنان می‌توانند در میان مردم عادی پنهان شوند؛ با این حال اگر زره شخصیت اصلی نامناسب باشد، ممکن است توجه سربازان دشمن را جلب کند!

تسخیر مناطق متعلق به تمپلارها در Assassin’s Creed جدید میسر خواهد بود. بازیکان می‌توانند این مناطق را از روش‌های مختلفی تسخیر کنند.

مناطق مسکونی زیادی در سراسر محیط بازی وجود دارد که بازیکنان می‌توانند برای تجارت و سودآوری کنترل آن‌ها را به دست بگیرند.

بازیکنان می‌توانند نبردهایی که بین پادشاهی‌های مختلف به صورت پویا در جریان است را پیدا کنند.

این امکان وجود دارد تا بازیکنان در اطراف اردوگاه‌های وایکینگ‌ها، سازماندهی‌هایی را ایجاد کنند تا در صورت حمله وایکینگ‌ها، آن‌ها را به دردسر بیاندازد؛ همچنین بازیکنان هم می‌توانند به این کمپ‌ها هجوم ببرند.

در بازی Assassin’s Creed: Ragnarok، اساسین‌ها بر این باور هستند که با اودین (خدای خدایان اساطیر اسکاندیناوی) ارتباط دارند و بینایی خاص آن‌ها، متعلق به اودین است.

امکان انتخاب درجه‌های سختی مختلف وجود دارد اما این بار تفاوت‌ها، بیشتر روی میزان نوار سلامتی تمرکز خواهد داشت.

به مانند بازی Skyrim، ارتقا مهارت‌ها صرفا وابسته به کسب تجربه خواهد بود.

برخی از مهارت‌ها با رسیدن به سطوح بالاتر باز می‌شوند؛ بعضی‌ توانمندی‌ها هم باید با بهره‌گیری از Skill Point درون بازی خریداری شود و برخی‌ها هم با پیشروی در بخش داستانی بازی در دسترس قرار می‌گیرند.

نقشه‌ی بازی کاملا گسترده خواهد بود. تصور کنید که تمام مناطق شمالی اروپا در دسترس بازیکن قرار دارد. منبع درز این اطلاعات، به شهرهای یورک، لندن، پاریس و کیف اشاره داشت! او همچنین گفت که هر پادشاهی و قلمرو، کاملا منحصربفرد خواهد بود.

همان‌طور که مطالعه کردید، نکات جالب توجهی در دل اطلاعات فاش شده از Assassin’s Creed جدید که احتمالا Ragnarok نام خواهد داشت، وجود دارد. برای مثال می‌توان به نبود رایانه‌های شخصی در میان پلتفرم‌های مقصد این بازی اشاره کرد. این احتمال وجود دارد که این اثر هم به مانند نسخه‌های نسل هفتم این مجموعه بازی، با چند هفته یا چند ماه تاخیر برای PC عرضه شود. همچنین، سونی و مایکروسافت رسما تایید کرده‌اند که کنسول‌های نسل بعد آن‌ها در تعطیلات کریسمس، یعنی روزهای پایانی سال ۲۰۲۰ میلادی به بازارهای جهانی عرضه خواهد شد. از همین رو، اگر قرار باشد که مهرماه ۱۳۹۹ بازی Assassin’s Creed: Ragnarok منتشر شود، قطعا نسخه‌های نسل بعد آن با چند ماه تاخیر عرضه خواهد شد.

به جز وسعت غیرعادی نقشه‌ی بازی، بقیه‌ی اظهارات این منبع که اطلاعات بالا را در فروم ردیت منتشر کرده، قابل باور است. با تمام این اوصاف، هیچ یک از محتویات این مطلب رسمی نبوده و باید منتظر باشیم تا شرکت یوبی‌سافت، اطلاعات رسمی از Assassin’s Creed جدید منتشر کند.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا