قسمت پنجم فرنچایز Alien در دست ساخت قرار گرفت

ریدلی اسکات Alien5 را خواهد ساخت

قسمت پنجم فرنچایز Alien

ساخت قسمت پنجم فرنچایز Alien به نویسندگی و کارگردانی فده آلوارز و تهیه‌کنندگی ریدلی اسکات تهیه کننده و کارگردان معروف تایید شد. ریدلی اسکات کارگدان قسمت اول این فرنچایز بوده که در سال ۱۹۷۹ منتشر شد و سیگورنی ویور در آن نقش آفرینی می‌کرد. این اثر به سرعت بین طرفداران ژانر علیمی تخیلی محبوب شده و به یک فرنچایز بسیار بزرگ و شناخته شده تبدیل شد. جیمز کامرون دنباله حماسی “بیگانه ها” را در سال ۱۹۸۶ کارگردانی کرد و دیوید فینچر در سال ۱۹۹۲فیلم بیگانه ۳ را کارگردانی کرد. Alien: Resurrection چهارمین فیلم از این مجموعه بود که توسط ژان پیر ژونه کارگردانی شد و در سال ۱۹۹۷ اکران شد. پس از آن اسکات پیش درآمدی برای این مجموعه ساخت تحت عنوان پرومتئوس که در سال ۲۰۱۲ اکران شد و در نهایت، دنباله این اثر را در سال ۲۰۱۷ تحت عنوان Alien: Covenant ساخت. 

در حال حاضر، یک سریال تلویزیونی Alien از نوآ هاولی، در دست ساخت است که برای اولین بار از شبکه FX پخش خواهد شد.  داستان این سریال در تقریباً ۷۰ سال آینده روی زمین می‌گذرد و شخصیت اصلی فرنچایز ویور، در آن دیده نمی‌شود. متاسفانه تعدادی از دنباله‌های برنامه‌ریزی‌شده بر ای این فرنچایز در سال‌های اخیر به حاشیه رانده شده‌ و دچار مشکل شده‌اند، از جمله دنباله جدید بیگانگان کامرون که قرار بود توسط نیل بلومکمپ کارگردانی شود، و دنباله‌ای برای Covenant که قرار بود توسط اسکات کارگردانی شود.

با این حال اکنون اعلام شده است که کارگردان Fede Álvarez کارگردان نفس نکش، مرده شیطانی فیلم جدید Alien 5 را کارگردانی خواهد کرد، اثری که بخشی از خط داستانی اصلی نخواهد بود و شخصیت‌های جدیدی را در خود جای خواهد داد. آلوارز از طرفداران پرشمار این فرنچایز است و سال‌ها پیش، ایده‌ای را به اسکات ارائه کرد، که اکنون برای حرکت به سمت آن چراغ سبز است. استیو اسبل از استودیوی قرن بیستم در رابطه با این اثر عنوان کرد است که در قسمت پنجم فرنچایز Alien با داستان‌ها و شخصیت‌هایی روبه‌رو می‌شوید که پیش از این ندیده‌اید و با دیدن آن‌ها غافلگیر خواهید شد. این فیلم برای اولین بار در شبکه Hulu پخش خواهد شد و گفته می‌شود به فیلم‌های قبلی فرنچایز بی‌ارتباط است.

اخیرا Asbell برنامه‌های آینده استودیو قرن بیستم را تشریح کرد که شامل ساخت ۱۰ فیلم اصلی در سال برای شبکه Hulu است. Alien 5 تنها یکی از آن پروژه‌های در دست ساخت خواهد بود و به فیلم Predator به کارگردانی Dan Trachtenberg، Prey که از قبل اعلام شده بود، می‌پیوندد و اواخر امسال به سینماها خواهد آمد. هنوز هیچ صحبتی در مورد برنامه ساخت ادامه فیلم Covenent از اسکات ذکر نشده است، اما این کارگردان در حال حاضر در حال تولید فیلم زندگینامه ناپلئون با واکنین فینیکس است و گفته می‌شود که دنباله‌ای که مدت‌ها طرفداران در انتظارش بوده‌اند، شاهکار بعدی مسیر این هنرمند خواهد بود.

آلوارز یک انتخاب الهام‌بخش برای مقابله با فرنچایز Alien است، زیرا کار او در هر دو بازسازی Evil Dead و Don’t Breathe عملکرد فوق‌العاده او در ژانر تاریک را ثابت کرده است. . سبک کارگردان، سرعت و درک تنش باید هیجان زیادی را در پروژه ایجاد کند، که اولین باری است که کارگردان جدیدی (به غیر از اسکات) پس از Alien: Resurrection به فرانچایز انفرادی Alien می‌پردازد، با این حال اکنون که فده آلوارز برای این کار انتخاب شده است به نظر می‌رسد چندان جای نگرانی نیست.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا