#مهسا_امینی

تعداد مشترکان نتفلیکس در سه ماهه‌ی نخست سال افزایش قابل‌توجهی داشته است

غول استریم فراتر از پیش‌بینی‌ها ظاهر شد

تعداد مشترکان نتفلیکس

با توجه به اعداد و ارقام رسمی که منتشر شده‌اند، تعداد مشترکان نتفلیکس در سه ماهه‌ی نخست سال میلادی بیش از ۱۵ میلیون نفر افزایش یافته است.

وقتی کرونا برای نخستین بار در ووهان چین شناسایی شد، کمتر کسی انتظار داشت این ویروس بتواند خودش را به این سرعت به دیگر کشورها رسانده و تقریبا تمام کشور‌های جهان را با بحران مواجه کند. از آن‌جایی که کووید-۱۹ به راحتی می‌تواند از انسانی به انسانی دیگر منتقل شود، مقامات دولتی تصمیم گرفتند طرح فاصله‌گذاری اجتماعی و نهایتا قرنطینه‌ی خانگی را تا بهبود شرایط یا اختراع واکسن اجرا کنند. به واسطه‌ی این طرح، مردم اجازه‌ی خروج از محل زندگی خود را ندارند مگر اینکه مورد ضروری پیش آمده باشد. در چنین شرایطی، کارشناسان پیش‌بینی کردند میزان استفاده‌ی مردم از سرویس‌های اینترنتی به میزان قابل‌توجهی افزایش یابد؛ پیش‌بینی‌هایی که درست از آب درآمده‌اند.

نتفلیکس به تازگی گزارشی را از عملکرد خود طی چند وقت اخیر منتشر کرد. بر اساس این گزارش، تعداد مشترکان سرویس طی سه ماهه‌ی نخست سال ۲۰۲۰ میلادی به میزان ۱۵ میلیون و ۷۷۰ هزار نفر افزایش یافته است که یک رکورد محسوب می‌شود. کارشناسان این شرکت اوایل سال جاری میلادی و پیش از اینکه بحران جهانی به وجود بیاید، افزایش ۷ میلیون نفری مشترکان را طی سه ماه نخست پیش‌بینی کرده بودند. پس از اجرای طرح قرنطینه‌ی خانگی پیش‌بینی‌هایی توسط کارشناسان دیگر شرکت‌ها انجام شد اما هیچ کدام چنین رقمی را پیش‌بینی نکرده بودند و بالاترین رقم، ۱۰ میلیون نفر بود. در ضمن، تعداد مشترکان نتفلیکس در سراسر جهان ۱۸۲ میلیون و ۹۰۰ هزار نفر است که در مقایسه با اوایل سال گذشته ۲۲.۸ درصد افزایش داشته.

مسئولان نتفلیکس در گزارش خود اشاره کردند این میزان افزایش «موقت» بوده و انتظار دارند پس از بازگشت شرایط به حالت عادی و توقف اجرای طرح قرنطینه‌ی خانگی، نرخ رشد کاهش یابد. این شرکت همچنین گفت برخی هزینه‌ها برای مدت کوتاهی به تعویق افتاده‌اند که این موضوع باعث بهبود جریان نقدی می‌شود. به بیان دیگر، به دلیل توقف تولید آثار سینمایی و تلویزیونی، هزینه‌های آن‌ها کاهش یافته است. همان‌طور که پیش از این اعلام شد، تمامی پروژه‌های نتفلیکس به جز تعداد انگشت شماری به‌طور کامل متوقف شده‌اند تا سلامتی تیم بازیگری و تیم تولید حفظ شود. البته جای نگرانی نیست؛ زیرا مدیران نتفلیکس به‌گونه‌ای برنامه‌ریزی می‌کنند که آثار جدید مدت‌ها قبل از پخش از لحاظ فنی کاملا آماده باشند. ادامه داشتن این وضعیت برای مدت طولانی می‌تواند تاثیرات منفی روی برنامه‌های پخش بگذارد.

در بخش دیگر گزارش، به میزان درآمد در سه ماهه‌ی نخست اشاره شد که با توجه به آن، نتفلیکس در این مدت توانست ۵ میلیارد و ۷۷۰ میلیون دلار درآمد داشته باشد. از این میزان، ۷۰۹ میلیون دلار سود خالص بوده است. در ضمن، میزان بازدید برخی آثار اورجینال اعلام شده که در ادامه می‌توانید مشاهده کنید:

  • Spenser Confidential – هشتاد و پنج میلیون نفر
  • Money Heist – شصت و پنج میلیون نفر
  • Tiger King – شصت و چهار میلیون نفر
  • Love Is Blind – سی میلیون نفر

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا