#مهسا_امینی

نوید محمدزاده یکی از گزینه‌های اصلی برای نقش شهید امینی است

این اثر فاتحان اروند نام دارد

نقش شهید امینی

سید ابراهیم عامریان تهیه‌کننده ایرانی در مصاحبه اخیر خود با خبرگزاری مهر فاش کرد نوید محمدزاده یکی از گزینه‌های اصلی برای نقش شهید امینی است.

سید ابراهیم عامریان یکی از فعالان جوان سینمای ایران است. او اصالتا شیرازی بوده و در سال ۱۳۹۴ و به واسطه فیلم «من سالوادور نیستم» فعالیت رسمی خود را آغاز کرد. او در ابتدا به عنوان مجری طرح در پروژه‌ها مشارکت داشت اما پس از مدتی تصمیم گرفت فعالیت خود را به عنوان تهیه‌کننده ادامه دهد. عامریان طی سال‌های گذشته 5 فیلم را تهیه‌کنندگی کرده که شاخص‌ترین‌هایش احتمالا تگزاس و تگزاس 2 هستند. او همچنین در در ساخت دینامیت نقش داشته که اخیرا به سینماها آمده و با وجود همه‌گیری ویروس کرونا، بیش از ۵ میلیارد تومان فروخته که یک رکورد محسوب می‌شود.

تهیه‌کننده فیلم‌های «انفرادی» و «نارگیل» اخیرا مصاحبه‌ای را با خبرگزاری مهر انجام داده است. او در بخشی از گفتگو فاش کرد برای پروژه جدیدش به سراغ جنگ هشت ساله ایران و عراق رفته و می‌خواهد اثری تحت عنوان «فاتحان اروند» را بسازد. او وارد جزئیات داستانی نشد اما گفت اتفاقات حول محور گروهی از غواصان می‌چرخد که باید عملیاتی را انجام دهند. ابراهیم عامریان در ادامه صحبت‌های خود اضافه کرد تمرکز اصلی داستان روی شهید احمد امینی قرار دارد که از سوی قاسم سلیمانی به عنوان فرماندهی گردان غواصی انتخاب شده بود.

ابراهیم عامریان در بخش دیگری از گفتگوی خود با خبرنگار مهر گفت شاید از ۲۰ فیلمی که با محوریت جنگ هشت ساله ایران و عراق ساخته می‌شود، تنها یک مورد به سوددهی می‌رسد. همین موضوع باعث شده تهیه‌کنندگان بخش خصوصی تمایلی به هزینه در این حوزه نداشته و تنها ارگان‌های دولتی مانند اوج بودجه‌های خود را به آثار این چنینی اختصاص دهند. عامریان در ادامه صحبت‌های خود تاکید کرد برای تولید فاتحان اروند هیچ گونه حمایت دولتی را نپذیرفته و تنها از سرمایه بخش خصوصی بهره خواهد برد.

با خواندن پاراگراف بالا احتمالا یک سوال مهم در ذهنتان شکل گرفته است: از آنجایی که فیلم‌های جنگ ایران و عراق بازگشت سرمایه ندارند، چرا ابراهیم عامریان به دنبال ساخت اثری با محوریت آن است؟ تهیه‌کننده ایرانی در پاسخ به سوال مشابهی گفت همیشه دوست داشته یک فیلم با محوریت جنگ ایران و عراق بسازد. به همین دلیل، فاتحان اروند را جلوی دوربین خواهد برد. او همچنین اطمینان داد فیلم مزبور اثری مخاطب پسند خواهد بود.

احمد امینی، تنها چهره واقعی حاضر در فیلم فاتحان اروند نیست و رزمندگان دیگری هم حضور دارند. ابراهیم عامریان می‌خواهد چهره‌ها تا جای ممکن به واقعیت نزدیک باشد. از همین رو، به دنبال بازیگرانی است که شبیه به اعضای گردان بوده و بتوان از طریق گریم، چهره‌ها را بیشتر نزدیک به شخصیت‌های اصلی کرد. عامریان همچنین گفت برای نقش شهید امینی دو بازیگر مشهور نوید محمدزاده و پیمان معادی را در نظر گرفته اما هنوز مذاکره‌ای شروع نشده است.

فاتحان اروند در مقایسه با دیگر فیلم‌های جنگ ایران و عراق فضای متفاوتی داشته و بیش از ۷۰ درصد آن زیر آب فیلمبرداری می‌شود. از آنجایی که تجهیزات مورد نیاز در ایران موجود نیست، ابراهیم عامریان و دیگر دست‌اندرکاران قصد دارند لوازم را از خارج از کشور وارد کنند. او همچنین تاکید داشت اگرچه بخش عمده داستان در آب روایت می‌شود، تمرکز ویژه‌ای روی زوایای شخصیتی احمد امینی وجود خواهد داشت.

ابراهیم عامریان امیدوار است فیلم فاتحان اروند پس از تاسوعا و عاشورا وارد فاز پیش‌تولید شود.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا