#مهسا_امینی

پر استفاده‌ترین پلتفرم گیمینگ در سال ۲۰۲۱ کدام است؟

جنگ کنسولی، این بار پر رونق‌تر و میان نسلی!

پر استفاده‌ترین دستگاه گیمینگ سال ۲۰۲۱

پایان سال ۲۰۲۱ فرا رسیده و بد نیست نگاهی به پر استفاده‌ترین دستگاه‌های گیمینگ سال ۲۰۲۱ داشته باشیم. در این میان، نباید ضعف تولید کنسول‌های نسل نهمی را نادیده گرفت.

زمان زیادی تا پایان سالی که برای صنعت بازی سازی و دنیای گیمینگ عالی بود باقی نمانده است. ما در پایان سال ۲۰۲۰ شاهد عرضه سه کنسول نسل نهمی ایکس باکس سری ایکس و سری اس، در کنار پلی استیشن ۵ بودیم، ولی کمبود بازی‌های انتشار یافته نسل نهمی و همینطور خود کنسول‌ها به دلیل شیوع ویروس کووید-۱۹، باعث شد بسیاری سال ۲۰۲۱، یعنی سال جاری میلادی را آغاز نسل نهم بدانند.

در همین راستا، وبسایت HowLongToBeat.com فهرستی از دستگاه‌های گیمینگی که بیشترین کاربر را طی سال ۲۰۲۱ به خود دیده‌اند جمع آوری که بدون شک شما را غافلگیر خواهد کرد و از همین فهرست می‌توان نقش فوق‌العاده مهم ویروس کووید-۱۹، کمبود کنسول و قطعات آن‌ها را در فروش این کنسول‌های نسل نهمی متوجه شد.

برنده این مسابقه بدون شک پی‌سی یا همان رایانه‌های شخصی هستند که مطمئنا باعث تعجب ما نشد. رایانه‌های شخصی سال‌های بسیاری‌ست که در خانه اکثر مردم جهان حضور داشته و افراد به طور مداوم از آن بهره می‌برند. رده دوم به کنسول فوق‌العاده پرطرفدار پلی استیشن ۴ اختصاص داشته که یکی از پر فروش‌ترین کنسول‌های تاریخ محسوب می‌شود. نینتندو سوییچ توانست رتبه سوم را به خود اختصاص دهد و به دنبال آن در رده چهارم شاهد اولین کنسول نسل نهمی هستیم.

پلی استیشن ۵ در رده چهارم این لیست جای گرفته و اولین کنسول نسل نهمی این فهرست است. اولین کنسول ایکس باکس در رده پنجم جای دارد. کنسول ایکس باکس وان توانست رده پنجم را برای خود کسب کند.

جنگ کنسولی همیشه تب و تاب زیادی داشته و نسل نهم با نزدیک‌تر شدن آمار فروش پلی استیشن ۵ و ایکس باکس سری ایکس/سری اس به یکدیگر نسبت به نسل هشتم، جنگ کنسولی بزرگ‌تری را تابدین لحظه به خود دیده است. البته این نکته ناگفته نماند که آمار ثبت شده توسط این وبسایت، برگرفته از رای ثبت شده توسط کاربران وبسایت بوده و بدون شک این آمار دقت صد در صدی ندارند. گفته شده ۳۴۵ هزار نفر در این رای گیری شرکت داشته‌اند که عددی قابل توجه است.

ما در ادامه شاهد حضور پلی استیشن ۳ در رده ششم و به دنبال آن شاهد ایکس باکس ۳۶۰ در رده هفتم هستیم. کنسول‌های نسل نهمی مایکروسافت یعنی ایکس باکس سری ایکس/سری اس در رده هشتم و در رده نهم نینتندو 3DS حضور دارد.

طبق اخبار اخیر، کمبود قطعات و خود کنسول‌های نسل نهمی در سال ۲۰۲۲ نیز ادامه خواهد داشت و یک سال دیگر شاهد حضور پر تعداد کنسول‌های نسل هشتمی در خانه گیمرها خواهیم بود، با این حال انتظار می‌رود که پایان سال ۲۰۲۲ آماری قوی‌تر از کنسول‌های نسل نهمی و به‌خصوص کنسول‌های ایکس باکس سری ایکس/سری اس را به خود ببیند. در سوی دیگر ما گمان داریم که کنسول نینتندو سوییچ طی سال ۲۰۲۲ با افول مواجه شده و جای خود را به دیگر کنسول‌ها بدهد. شما چه فکری می‌کنید؟ به نظر شما سال ۲۰۲۲ چگونه پایان خواهد یافت؟ شما از کدام کنسول برای تجربه بازی‌های نسل جدید استفاده می‌کنید؟ منتظر نظرات شما هستیم.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا