رتبه بندی انیمه های 2023 که نادیده گرفته شده‌اند!
1%
  • 0/10

رتبه بندی انیمه های 2023 که نادیده گرفته شده‌اند!

انیمه‌هایی که شایستگی دیده شدن را دارند.

رتبه بندی انیمه های 2023 که نادیده گرفته شده‌اند! ۰ ۱۶ دی ۱۴۰۲ مقالات جانبی انیمه کپی لینک

در سال دوهزار و بیست و سه، انیمه‌های بی شماری به طرفداران این رسانه محبوب و پرطرفدار، ارائه شدند که تعدادی از آن‌ها، با استقبال جهانی روبه‌رو شدند و به موفقیت‌های بزرگ دست پیدا کردند. اما با این حال، برخی دیگر از انیمه‌های منتشر شده در همین سال، آنگونه که شایستگی‌اش را داشتند، در میان طرفداران، شناخته نشدند؛ بر همین اساس، ما نیز در ادامه این مطلب، به رتبه بندی انیمه های 2023 می‌پردازیم که تا حد زیادی، نادیده گرفته شده‌اند.

سال دوهزار و بیست و سه، برای طرفداران دنیای انیمه، به عنوان سالی فوق العاده شگفت انگیز یاد می‌شود که در طی آن، انیمه‌های جذاب و دیدنی بی شماری منتشر شدند. برخی از این انیمه‌ها، ادامه فصل‌های گذشته داستان‌های مورد انتظاری بودند که از همان قسمت‌های اول خود، موفق به جذب طرفداران بسیار زیادی، نه تنها در ژاپن، بلکه در سراسر جهان شده بودند و به همین خاطر، در سال دوهزار و بیست و سه نیز، به موفقیت‌های بزرگ و روز افزونی دست پیدا کردند؛ همانند انیمه جوجوتسو کایسن (Jujutsu Kaisen)، حماسه وینلند (Vinland Saga) و اوشی نو کو (Oshi no Ko). از طرفی، برخی دیگر از انیمه‌های سال گذشته، داستان‌هایی جدید بودند که فصل اول آن‌ها برای اولین بار در این سال به تصویر کشیده شد. برخی از این داستان‌ها نیز، پس از مدت زمان نه چندان طولانی، موفق به جذب طرفداران زیادی شدند و از این رو، اکنون، در میان علاقه مندان به دنیای انیمه، بسیار شناخته شده هستند. با این حال، برخی دیگر از انیمه‌های منتشر شده در همین سال، با وجود آنکه از بسیاری جهات بی نقص بودند، آنگونه که شایستگی‌اش را داشتند، در میان طرفداران، شناخته نشدند. بنابراین، از آنجایی که هر لحظه از این انیمه‌ها نیز ارزش تماشا کردن دارد، ما نیز در ادامه این مطلب، به رتبه بندی انیمه های 2023 می‌پردازیم که به طور قطع، از دیدن آن‌ها لذت خواهید برد.

Why Raeliana Ended Up at the Duke’s Mansion

انیمه بسیار جذاب و دیدنی Why Raeliana Ended Up at the Duke’s Mansion که با وجود خط داستانی زیبای خود، از طرف دوستداران دنیای انیمه، بسیار نادیده و دست کم گرفته شده است، برای اولین بار در بهار سال دوهزار و بیست و سه منتشر شد. این انیمه، در اصل، بر اساس مانهوایی با همین نام ساخته شده است. داستان Why Raeliana Ended Up at the Duke’s Mansion روایت دختری به نام پارک اونها (Park Eunha) را بازگو می‌کند. داستان از جایی آغاز می‌شود که این کارکتر، به طور ناگهانی متوجه می‌شود به عنوان یک کارکتر فرعی که در داستان با نام Raeliana McMillian شناخته شده است، در یک رمان، زندگی می‌کند. کارکتر او، دوست صمیمی قهرمان و شخصیت اصلی زن داستان است که Beatrice نام دارد. با پیش رفتن داستان پی می‌بریم که سرنوشت کارکتر رایلیانا نوشیدن چای سمی است که نامزدش برای او درست کرده بود و به این ترتیب، اینگونه جان خود را از دست می‌دهد. اما با این حال، او از آنجایی که خود می‌داند آینده‌اش به چه شکل خواهد بود، تلاش می‌کند تا آن را تغییر دهد. 

Blue Orchestra

انیمه‌ای که جایگاه هفتم را در رتبه بندی انیمه های 2023 به خود اختصاص داده است، انیمه ارکستر آبی (Blue Orchestra) می‌باشد. این انیمه نیز، بر خلاف خط داستانی زیبا و شگفت انگیزی که دارد، متاسفانه، موفق به جذب طرفداران بسیار زیادی نشد و تا حد زیادی نادیده گرفته شد. اما با این حال، هر لحظه از این انیمه جذاب، ارزش تماشا کردن دارد و دیدن آن، به ویژه برای کسانی که به انیمه‌های موزیکال علاقه دارند، توصیه می‌شود. داستان این انیمه در رابطه با کارکتری به نام هاجیمه آئونو (Hajime Aono) است. این کارکتر در گذشته به عنوان نابغه ویولون شناخته شده بود که جوایز زیادی را هم در این زمینه کسب کرده بود. اما این کارکتر، پس از رسوایی پدرش، تصمیم می‌گیرد موسیقی را به طور کلی کنار بگذارد. او اکنون تنها با مادرش زندگی می‌کند. با پیش رفتن داستان، پس از اینکه قهرمان و شخصیت اصلی داستان، به دبیرستان راه می‌یابد، به سختی می‌تواند مسیر شغلی خود را در آینده انتخاب کند؛ تا اینکه با کارکتری به نام ریتسوکو آکینه (Ritsuko Akine) آشنا می‌شود. زمانی که هاجیمه، آکینه را در حال نواختن ویولون می‌بیند، انگیزه این را پیدا می‌کند که باری دیگر، ویولون را به دست بگیرد. با این حال، غلبه کردن بر آسیب‌های گذشته و زنده کردن اشتیاقی که برای موسیقی داشت، دشوارتر از آن چیزی است که تصورش می‌کرد.

Good Night World

انیمه فوق العاده شگفت انگیز Good Night World که بر اساس مانگایی با همین نام ساخته شده است، جایگاه ششم را در رتبه بندی انیمه های 2023 به خود اختصاص می‌دهد. این انیمه برای اولین بار از شبکه نتفلیکس (Netflix) منتشر شد. در این انیمه زیبا، مضامین بسیار عمیقی گنجانده شده‌اند که بر زیبایی خط داستانی آن افزوده است. انیمه Good Night World، ارزش واقعی خانواده و معنای انسانیت را مورد بررسی قرار می‌دهد. داستان آن نیز در رابطه با چهار عضو از یک خانواده است که یک بازی آنلاین، به نام «سیاره» را بازی می‌کنند؛ نکته جالب این است که این چهار عضو، هیچ ایده‌ای ندارند که دیگر اعضای خانواده‌شان نیز، این بازی را انجام می‌دهند. در این داستان، اتفاقات هیجان انگیزی همانند قرار گرفتن در مقابل هیولاهای ترسناک و مبارزه کردن با آن‌ها رخ می‌دهد که بسیار زیبا و با جزئیات طراحی شده‌اند و به همین خاطر نیز، تماشای آن را برای بینندگان خود، بسیار لذت بخش کرده است. در ادامه داستان، زمانی که داستان وارد دنیای واقعی می‌شود، همه چیز به صورت غیرمنتظره‌ای تغییر می‌کند.

The Ice Guy and His Cool female Colleague

انیمه جذاب و دیدنی The Ice Guy and His Cool female Colleague به احتمال زیاد، بهترین انیمه عاشقانه‌ای است که بین دو همکار، در محل کارشان، رخ می‌دهد و در رابطه با دانش آموزان دبیرستانی نیست. هیمورو (Himuro)، قهرمان و شخصیت اصلی این داستان، از نوادگان روح برفی است که در مواقعی که احساساتی می‌شود، قادر نیست قدرت یخ خود را به درستی کنترل کند. از آنجایی هم که به همکار آرام و کم حرف خود، فویتسوکی (Fuyutsuki)، علاقه بسیار زیادی دارد، نمی‌تواند احساسات و شخصیت واقعی خود را به خوبی پنهان کند. این انیمه زیبا، بر اساس یک مانگا ساخته شده است که اولین چپترهای آن در سال دوهزار و نوزده منتشر شده است. هر لحظه از این انیمه جذاب و دیدنی، حتی برای کسانی هم که به ژانر عاشقانه علاقه چندانی ندارند، ارزش تماشا کردن دارد. سرعت پیش رفتن داستان این انیمه بسیار آرام است اما با این حال، به هیچ عنوان بینندگان خود را خسته نمی‌کند. اتفاقات هیجان انگیز زیادی هم در طی آن رخ نمی‌دهد و به همین خاطر نیز تماشای آن،  فوق العاده آرامش بخش است.

Dark Gathering

انیمه جذاب و هیجان انگیز Dark Gathering، که رتبه چهارم را در رتبه بندی انیمه های 2023 به خود اختصاص می‌دهد، یکی دیگر از انیمه‌های جذابی است که متاسفانه، آنگونه که باید و شاید، توجه علاقه‌مندان به دنیای انیمه را به خود جذب نکرد. با این حال، انیمه Dark Gathering با وجود صحنه‌های ترسناک، و در برخی موارد، دلخراش خود، از بسیاری جهات بسیار تحسین برانگیز است و به همین خاطر نیز، ارزش تماشا کردن را دارد. داستان این انیمه در رابطه با کارکتری به نام Keitarou Gentouga است که توانایی جذب ارواح را به خود دارد. او که سعی می‌کند به عنوان یک دانشجوی سال اولی، یک زندگی معمولی را بسر برد، تصمیم می‌گیرد به عنوان معلم خصوصی پسر عموی دوست دوران کودکیش، کار کند. دانش آموز قهرمان و شخصیت اصلی داستان نیز، توانایی دیدن ارواح را دارد. او از زمانی که پدر و مادرش را بر اثر تصادف از دست داد، به دنبال روح قدرتمندی است که جان مادرش را گرفته است. در ادامه داستان، این کارکتر، به توانایی‌های معلم خود پی می‌برد و از این رو، از او می‌خواهد که او را در این مسیر همراهی کند.

Undead Girl Murder Face

انیمه جذاب و دیدنی Undead Girl Murder Face جایگاه سوم را در رتبه بندی انیمه های 2023 به خود اختصاص می‌دهد. این انیمه زیبا، که هر لحظه از آن ارزش تماشا کردن را دارد، برای اولین بار، در تابستان سال دوهزار و بیست و سه منتشر شد. داستان آن نیز به قرن نوزدهم در فرانسه بازمی‌گردد؛ زمانی که پدیده‌های فراطبیعی به همراه انسان‌ها زندگی می‌کردند. داستان از جایی آغاز می‌شود که همسر یکی از خون آشام‌های بزرگ فرانسه، به قتل می‌رسد. این قتل دردناک، در خانه خود آن‌ها صورت می‌گیرد، اما نکته عجیبی که وجود دارد این است که مقامات محلی، اعتنایی به این پرونده ندارند و حاضر نیستند به درستی آن را مورد بررسی قرار دهند. بنابراین، قهرمان و شخصیت اصلی داستان تصمیم می‌گیرد که دو کارآگاه خصوصی برای انجام این کار استخدام کند که در واقع، متخصص امور ماورا طبیعی هستند. سوگارو شینوچی (Tsugaru Shinuchi) مردی است که همواره یک قفس پرنده بسیار مرموز را با خود حمل می‌کند و همراه با آیا ریندو (Aya Rindou) به انجام تحقیقات می‌پردازد. این دو از ژاپن به فرانسه سفر کرده‌اند تا مردی را که مسئول دزدین بدن آیا و انسانیت سوگارو است را پیدا کنند.

Ron Kamonohashi: Deranged Detective

یکی دیگر از بهترین انیمه‌های سال دوهزار و بیست و سه که جایگاه دوم را در رتبه بندی انیمه های 2023 به خود اختصاص می‌دهد، انیمه جذاب و هیجان انگیز Ron Kamonohashi: Deranged Detective است. این انیمه، علیرغم خط داستانی فوق العاده شگفت انگیزی که دارد، متاسفانه، آنگونه که شایستگی‌اش را داشت، مورد استقبال جهانی قرار نگرفت و موفق به جذب طرفداران زیادی نشد. با این حال، هر لحظه از این انیمه تحسین برانگیز، ارزش تماشا کردن را دارد و دیدن آن، به همه کسانی که تا به امروز آن را تماشا نکرده‌اند، به طور قطع، پیشنهاد می‌شود. این انیمه، بر اساس مانگایی ساخته شده است که توسط آکیرا آمانو (Akira Amano) طراحی و نوشته شده است. داستان آن نیز، حول محور دو کارآگاه به نام‌های توتومارو ایشیکی (Totomaru Ishiki) و رون کامونوهاشی (Ron Kamonohashi) است. توتومارو، کارکتری است که از توانایی‌های لازم برای فعالیت در اداره پلیس متروپولیتن بهره‌ای نبرده است، اما با این حال، هیچ چیز نمی‌تواند او را از تلاش برای کمک به مردم باز دارد. از سوی دیگر، رون، کارکتری است که تا پنج سال پیش، موفق به حل همه پرونده‌هایی شده بود که به او واگذار کرده بودند؛ به همین خاطر نیز، این کارکتر، به عنوان یکی از بهترین کارآگاه‌های دوران خود به شمار می‌رفت؛ اما او، در شروع داستان، خود را بازنشسته کرده بود و در تنهایی بسر می‌برد. رون انگیزه کار کردن را از دست داده است و از این رو، تمایلی به قبول کردن هیچ پرونده‌ای ندارد. با این حال، با پیش رفتن داستان، توتومارو به انگیزه‌ای برای او تبدیل می‌شود که بخواهد فعالیت‌های خود را در این زمینه از سر بگیرد.

Ragna Crimson

آخرین انیمه نادیده گرفته شده سال دوهزار و بیست و سه که جایگاه اول را در رتبه بندی انیمه های 2023 به خود اختصاص می‌دهد، انیمه فوق العاده شگفت انگیز Ragna Crimson است. این انیمه دیدنی و مسحور کننده، برای اولین بار در پاییز سال گذشته منتشر شد و علیرغم خط داستانی جذاب و هیجان انگیز و همچنین، گرافیک و جلوه‌های بصری خیره کننده خود، طرفداران زیادی را به خود جذب نکرد و از همین رو، ما در این لیست به معرفی و بررسی آن می‌پردازیم؛ زیرا که هر لحظه از آن ارزش تماشا کردن دارد و شما نیز به طور قطع، از دیدن آن لذت خواهید برد. انیمه Ragna Crimson که یک فانتزی شونن است در رابطه با دنیایی است که اژدهایان قدرتمندی، بر فراز آسمان‌ها، دریاها و زمین زندگی می‌کنند و بر همه چیز، حکومت و فرمانروایی می‌کنند. این موجودات عظیم الجثه در حال نابودی بشریت هستند و در نتیجه آن، برخی از انسان‌ها قصد مبارزه کردن با آن‌ها را دارند تا شاید بتوانند آن‌ها را از بین ببرند و نسل بشر را نجات دهند. اما تنها کسانی می‌توانند در مقابل آن‌ها قرار بگیرند و بجنگند که قوی‌تر از انسان‌های معمولی باشند و از قدرت‌های فرا طبیعی بهره برده باشند. حال این داستان، روایت کارکتری به نام Ragna را بازگو می‌کند که به نیروهای مرموز Crimson می‌پیوندد تا با تقویت توانایی و مهارت‌های خود، شانس شکست دادن این اژدهایان را داشته باشد و آن‌ها را از بین ببرد.مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments