نگاهی به ترسناک ترین موجودات در انیمه ها
1%
  • 0/10

نگاهی به ترسناک ترین موجودات در انیمه ها

موجوداتی که خلاقیت بی حد و حصر طراح را نشان میدهند.

نگاهی به ترسناک ترین موجودات در انیمه ها ۰ ۰۵ مهر ۱۴۰۲ مقالات جانبی انیمه کپی لینک

از تایتان‌های (Titan) انیمه حمله به تایتان / تایتان مهاجم (Attack on Titan) گرفته تا بدون چهره (No Face) انیمه شهر اشباح (Spirited Away)، دنیای انیمه خانه هیولاهای ترسناک تخیلی است. بر همین اساس، ما نیز در این مطلب به معرفی و بررسی تعدادی از ترسناک ترین موجودات در انیمه ها می‌پردازیم.

ترسناک ترین موجودات در انیمه‌ها، هیولاهایی در اشکال و اندازه‌های مختلف هستند. در این دنیای شگفت انگیز تخیلی، انواع مختلفی از هیولاها، از جانوران غول‌پیکر گرفته تا موجودات اهریمنی وجود دارند. طراحی ظاهر این موجودات ترسناک، در بیشتر مواقع از افسانه‌ها و داستان‌های قدیمی ژاپنی الهام گرفته شده است. هیولاهای انیمه‌ای، گواهی بر ظرفیت بی حد و حصر تخیل و قدرت داستان سرایی هستند. قدرت نویسندگان به گونه‌ای است که با خلق موجودات ماوراطبیعی که به عنوان مثال، انسان‌ها را شکار می‌کنند و یا موجودات هیولایی دیگر که ممکن است حتی به انسان‌ها کمک کنند، فراتر از محدوده درک ما پیش رفته‌اند. تعدادی از این هیولاهایی که تا به حال طراحی شده‌اند، قدرت صحبت کردن و به طور کلی هوش ندارند، اما در عین حال، هیولاهای هوشمندی نیز وجود دارند که برای هرکاری که می‌کنند، همانند انسان‌ها انگیزه و دلیل دارند. برخی از این موجودات تا حدی عجیب و غریب و وحشتناک هستند که حتی نگاه کردن به تصویرشان نیز می‌تواند ما را بترساند. بدون شک، می‌توان گفت که بسیاری از انیمه‌ها، با وجود این موجودات ترسناک و تشنه به خون، به یکی از نمادین‌ترین و محبوبترین انیمه‌ها در سراسر جهان تبدیل شده‌اند. بر همین اساس، ما نیز در ادامه این مطلب به معرفی و بررسی ده مورد از ترسناک ترین موجودات در انیمه ها می‌پردازیم.

Blood-C: The Bunny

کارکتر Bunny در انیمه Blood-C یکی از هیولای آزار دهنده و هراس آور است. اما جالب اینجاست که طراحی این موجود ترسناک، در میان افرادی که به ژانر ترسناک در انیمه‌ها علاقه دارند، به یکی از طراحی‌های مورد علاقه‌شان تبدیل شده است. در انیمه Blood-C این موجود ماوراطبیعی شکل یک خرگوش غول پیکر را دارد. این خرگوش، دندان و چنگال‌های تیغ مانند و تیزی دارد. The Bunny بیشتر به خاطر رفتارهای تهاجمی، خشونت آمیز و سادیسمی خود شناخته شده است. طراحی این کارکتر از نظر بسیاری از بینندگان این انیمه، دلهره آور و وحشت برانگیز معرفی شده است. چشمان این کارکتر به صورت یک خط زرد رنگ عجیب است. اما در عین حال می‌توان گفت که تا حدودی هم در طراحی او سعی کرده‌اند مشخصه‌هایی از انسان‌ها را نیز قرار دهند؛ به همین خاطر نیز اندام او به صورت کلی شباهت‌های کوچکی هم با انسان دارد. The Bunny نمونه بارز این است که چگونه یک انیمه می‌تواند مرزهای وحشت را با خلق موجودات ماوراطبیعی و تخیلی را به گونه‌ای جابه‌جا کند که تاثیری ماندگار و فراموش نشدنی بر بینندگان خود بگذارند.

Princess Mononoke: Boar Demon

شیطان گراز (Boar Demon) در انیمه پرنسس مونونوکه (Princess Mononoke) یک هیولای قدرتمند و ترسناک است. در انیمه پرنسس مونونوکه، این کارکتر به عنوان یکی از شخصیت‌های اصلی منفی شناخته شده است. طراحی شیطان گراز، به شکل یک موجود عجیب و غریب است که میتوان گفت، چهره‌ای شبیه به انسان دارد. بدن این هیولا با خزی ضخیم پوشیده شده است. این خز باعث شده است که او بتواند در برابر هر حمله‌ای مقاومت کند و آسیب ناپذیر باشد. شیطان گراز، به عنوان یک موجود انتقام جو و خشمگین به تصویر کشیده شده است. او حاضر است که برای محافظت از جنگل و ساکنان آن دست به هر کاری بزند. حتی اگر کاری که انجام میدهد به قیمت جان انسان‌ها تمام شود. وحشی گری و همچنین قدرتی که او در دست دارد، او را به یک حریف سرسخت تبدیل کرده است و به همین خاطر نیز، به یکی از نمادین‌ترین و ترسناک ترین موجودات در انیمه ها تبدیل شده است. لازم به ذکر است که در طراحی این کارکتر هم از افسانه و داستان‌های قدیمی ژاپنی الهام گرفته شده است.

Berserk: The God Hand

The God Hand در انیمه Berserk گروهی از موجودات قدرتمند و شیطانی‌اند. این موجودات ترسناک نقش اصلیترین شخصیت‌های منفی را در داستان ایفا میکنند. طراحی این موجودات، بی تناسب، عجیب و غریب و سورئال است. هرکدام از اعضای آن ظاهری منحصر به فرد و پیچیده دارند که به خاطر آن به یکی از نمادین‌ترین موجودات ترسناک در کل تاریخ انیمه‌ تبدیل شده‌اند. در کنار ظاهر عجیب و غریبشان، آنها از قدرت‌های منحصر به فردی هم برخوردارند. توانایی‌های این موجودات فراطبیعی، به آنها این اجازه را می‌دهد تا بتوانند واقعیت را دستکاری کنند و اساس هستی را نیز به طور کلی عوض و یا آن را از بین ببرند. در واقع، هدف نهایی آنها، ایجاد دنیایی جدید است که در آن محدودیت‌های موجودات فانی دیگر وجود ندارد. این انیمه خود یکی از نمادین‌ترین انیمه‌های تمام دوران‌ها به حساب می‌آید زیرا که سعی میکند مفاهیم پیچیده فلسفی را از طریق هیولاهای ترسناک و ماورایی به تصویر بکشد تا بتواند به زبانی ساده‌تر این مضامین را به بیننده منتقل کند.

Claymore: Yoma

یوما (Yoma) در انیمه Claymore نیز یک هیولای بی تناسب، عجیب و غریب و به شدت ترسناک است. این موجود از انسان‌ها تغذیه می‌کند و با خوردن گوشت ‌آنها می‌تواند زنده بماند. ترسناکتر از همه آن است که این موجود می‌تواند به راحتی به شکل یک انسان تغییر شکل دهد که به همین خاطر نیز شناسایی و شکار آنها کاری بسیار دشوار است. در رابطه با شکل واقعی‌شان، یوماها چنگال‌ها و دندان‌های بسیار تیزی دارند. اغلب مواقع هم بوی بسیار بدی از بدنشان متصاعد می‌شود. آنها قدرت‌های منحصر به فرد زیادی در دست دارند و سرعت و تواناییشان نیز در احیا شدن، پس از اینکه آسیبی میبینند، بسیار بی نظیر است. به خاطر همین دلایل هم، حتی اگر نمیتوانستند ظاهر خود را به شکل انسان تغییر دهند، بازهم حریفی بسیار سخت به شمار میروند که از بین بردنشان به هیچ عنوان کار راحتی نیست. یوما منبع دائمی خطر و تنش در طول کل داستان این انیمه است. این موجود ترسناک، حتی اگر کاری هم نکند، حضورش به تنهایی می‌تواند دلهره آور و هراسناک باشد. بنابراین بدون شک، یوما نیز به خاطر این ویژگی‌ها در لیست ترسناک ترین موجودات در انیمه ها قرار می‌گیرد.

Death Note: Shinigami

خدایان مرگ (Shinigami) انیمه محبوب و پرطرفدار دفترچه مرگ (Death Note) موجوداتی ماوراطبیعی هستند. این موجودات، با نوشتن نام انسان‌ها در دفترچه منحصر به فردی که با عنوان دفترچه مرگ شناخته شده است، می‌توانند جان انسان‌ها را بگیرند. آنها حتی توانایی این را دارند که روش کشته شدن یک انسان را نیز با نوشتن آن در کنار اسمش، انتخاب کنند. آنها ظاهری اسکلت مانند دارند اما در عین حال ویژگی‌های اغراق آمیزی نیز در طراحی کارکترهایشان به کار گرفته شده است که آنها را شبیه به انسان نیز می‌کنند. به عنوان مثال، دندان‌های تیز و اندام‌های کشیده. شینیگامی‌ها به عنوان موجوداتی بی‌تفاوت نسبت به رنج و غمهای انسان به تصویر کشیده شده‌اند. تعامل آنها با شخصیت‌های اصلی این مجموعه هم، همانند کارکتر لایت یاگامی (Light Yagami) کمی عجیب و غریب و در عین حال گمراه کننده است. طراحی ظاهر کارکتر خدایان مرگ بسیار ترسناک و دلهره آور است، اما با این حال، آنها از شخصیتی دوست داشتنی برخوردارند که توانستند به خاطر رفتارها و تصمیماتی که در طول داستان انیمه می‌گیرند، طرفداران زیادی را به خود جذب کنند. می‌توان گفت که این شینیگامی‌ها یکی از دلایل پرطرفدار بودن انیمه دفترچه مرگ هستند.

Blood+: Chiropteran

Chiropteran در انیمه Blood+ گونه‌ای از موجودات به شدت غیرطبیعی و هیولایی هستند. در واقع این موجودات از خون ملکه دیوا (Queen Diva) به وجود آمده‌اند. Chiropteran موجوداتی هستند که ظاهری شبیه به خفاش دارند. آنها علاوه بر اینکه از بال و دندان‌های نیش بسیار تیزی برخوردار هستند، حواسشان نیز بسیار بیشتر از حالت نرمال یک انسان عادی است. آنها قدرتمند، سریع و چابک هستند که به خاطر همین ویژگیها هم مبارزه و تلاش برای از بین بردنشان برای دیگر کارکترها به نظر عملی ناممکن می‌آید. این موجودات ترسناک، با توجه به اینکه از خون انسان‌ها تغذیه میکنند همیشه به خاطر رفع تشنگیشان در جستجوی انسان‌ها هستند و در اولین فرصت به آنها حمله میکنند. نکته مهمتر این است که، این موجودات حتی می‌توانند تکامل پیدا کنند و شکل خود را نیز تغییر دهند که اینگونه به دشمنان توانمندتری نیز تبدیل می‌شوند. با در نظر گرفتن همه ویژگی‌هایی که دارند، این هیولاها هم به طور قطع به یکی از ترسناک ترین موجودات در انیمه‌ ها تبدیل می‌شوند.

Overload: Neuronist Painkill

Neuronist Painkill در انیمه Overload یک هیولای بسیار دلهره آور و وحشت برانگیز است. این موجود با وجود ظاهر ترسناکی که دارد، آنقدر خلاقانه به تصویر کشیده شده است که تماشای آن را جالب و دیدنی میکند. ظاهر هیولای Neuronist Painkill به گونه‌ای است که نیمی از بدنش همانند عنکبوت است اما در عین حال نیم دیگر آن به شکل اندام‌های یک انسان است. این موجود عجیب و غریب میتواند درد را کنترل و دستکاری کند و به همین خاطر نیز در این انیمه به شدت بی‌رحمانه و خشن، Neuronist Painkill نام گرفته است. ظاهر هیولای نورونیست پینکیل بسیار آزاردهنده و نامتناسب است. او از شکنجه و عذاب قربانیانش به طرز وحشتناکی لذت می‌برد. طراحی این موجود به گونه‌ای است که میتواند به خوبی نشان دهد یک انیمه چگونه مرزهای وحشت را جابجا  می‌کند و در طراحی موجوداتش به قدری خلاقیت به خرج دهد که دیدنش هم برای بیننده آزاردهنده باشد و هم در عین حال بتواند مخاطب را مجذوب خود کند. طراحی این کارکتر، گواهی بر ذهن خلاق طراح آن است که بسیار قابل تحسین است. بر همین اساس نیز هیولای نورونیست پینکیل باید در لیست ترسناک ترین موجودات در انیمه های ساخته شده تمام دوران‌ها قرار بگیرد.

Spirited Away: No Face

بدون چهره (No Face) در انیمه شهر اشباح (Spirited Away) این اثر شاهکار از استودیو جیبلی، با دیگر موجودات انیمه‌ای ترسناکی که در این لیست معرفی و بررسی شده‌اند فرق دارد. این موجود نه تنها ظاهری عجیب و غریب بلکه رفتارهایی مرموز نیز از خود نشان می‌دهد که به هیچ عنوان فابل پیش بینی نیستند. تشخیص خوب یا بد بودن این هیولا می‌تواند تا حدودی برای بیننده این انیمه دشوار باشد که البته با توجه به رفتارهای ضد و نقیضی که از خود نشان میدهد، منطقی است. این موجود، بدنی شبح مانند و بلند دارد که بر بالای اندامش یک ماسک قرار داده است. اما در زیر این ماسک هیچ صورتی وجود ندارد و به همین خاطر هم با عنوان بدون چهره شناخته شده است. او میتواند با خوردن اشیاء مختلف و حتی انسان‌ها نیز آنها را در بدن خود قرار دهد. انگیزه‌ها و منشا این موجود تا به امروز هم از نظر بسیاری از بینندگان این انیمه پرطرفدار گراه کننده است. ماهیت معمایی این موجود عجیب، باعث اضافه شدن لایه‌ای از رمز و راز به داستان شده است که تنها آن را جذابتر و دیدنی‌تر هم کرده است. او با وجود ترسناک بودنش، به عنوان یکی از محبوبترین کارکترهای انیمه‌ای شناخته شده است.

Knights of Sidonia: Gauna

موجوداتی که با نام Guana در انیمه شوالیه‌های سیدونیا (Knights of Sidonia) شناخته شده‌اند، هیولاهایی‌اند که آخرین نشانه‌های بشریت را نیز تهدید میکنند. این موجودات بر روی سفینه فضایی عظیمی به نام سیدونیا (Sidonia) زندگی میکنند. گاوناها ظاهری عجیب و غریب با شاخک و دندان‌های تیز دارند. آنها موجوداتی هوشمند هستند که در حملات خود بر طبق استراتژی‌هایی که چیده‌اند پیش می‌روند. آنها همواره، ترس، تنش و خطر را در طول داستان این انیمه برای دیگر کارکترها به وجود می‌آورند. در این داستان، انسان‌ها برای زنده ماندن ناچارند تا در برابر این موجودات مهیب قرار بگیرند و با آنها مبارزه کنند. با وجود اینکه منشا این موجودات در داستان معلوم نیست اما این را میدانیم که آنها هدف نابود کردن همه انسان‌ها را دارند و هرکاری که انجام می‌دهند، برای رسیدن به این هدف است.

Attack on Titan: Titans

تایتان‌های (Titan) در انیمه حمله به تایتان (Attack on Titan) گونه‌ای از هیولاهای انسان‌ نما هستند که به یکی از نمادین‌ترین و ترسناک‌تربن هیولاهای انیمه‌ای در سال‌های اخیر تبدیل شده‌اند. ظاهر کلی آنها همانند انسانها است با این تفاوت که اندازه‌شان بسیار بزرگتر از یک انسان معمولی است و جنسیت نیز ندارند. آنها دشمنانی بی‌رحم و سرسخت هستند که می‌توانند هر انسانی را که بر سر راهشان قرار میگیرد، بخورند. این موجودات از خود فکری ندارند و برای زنده ماندن نیز به گوشت و خون انسان‌ها نیازی ندارند، اما با این حال به خاطر غریزه‌شان از خوردن انسان‌ها لذت می‌برند. برخی از آنها، با وجود جثه بزرگی هم که دارند می‌توانند با سرعت بسیار زیادی بدوند. ظاهر و رفتار این تایتان‌ها باعث شده است که دیگر کارکترهای این داستان همواره احساس ترس و خطر داشته باشند.مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments