دیالوگ های Silent Hill
1%
  • 0/10

معرفی بهترین و خاطره انگیزترین دیالوگ های Silent Hill در طول تاریخ

ترسناک، خنده دار، عمیق = دیالوگ‌های سایلنت هیل!

معرفی بهترین و خاطره انگیزترین دیالوگ های Silent Hill در طول تاریخ ۰ ۲۴ بهمن ۱۴۰۲ ترین‌ها (بازی) کپی لینک

سری بازی سایلنت هیل پس از سال‌ها به صحنه بازگشته و گرچه بازی Silent Hill: The Short Message عملکرد خوبی نداشت، اما می‌توان به آینده این سری امیدوار بود. به همین بهانه قصد داریم نگاهی به خاطره انگیزترین دیالوگ های Silent Hill در طول تاریخ داشته باشیم.

در طول تاریخ، شخصیت‌های سری بازی Silent Hill به منظور‌های مختلف صحبت کرده و دیالوگ‌های به یاد ماندنی را به جای گذاشته‌اند. دیالوگ‌های به یاد ماندنی این سری بازی توسط شخصیت‌های منفی و شخصیت‌های اصلی و معمولا به منظور آزار روانی شخصیت اصلی بازی یا بهتر است بگوییم کاربر، ادا شده‌اند.

این دیالوگ‌ها معمولا ضربات روحی سنگینی به کاربران وارد کرده و به عبارتی از جمله نقاط عطف این سری بازی محسوب می‌شوند. دیالوگ‌های به یاد ماندنی این سری در کنار فضاسازی تاریک و جذاب سایلنت هیل، از جمله ویژگی‌هایی بوده که سبب تحسین چندین دهه‌ای این سری شده است. حال در این مطلب قصد داریم نگاهی به هفت مورد از خاطره انگیز دیالوگ های Silent Hill داشته باشیم.

دیالوگ نگران نباش Silent Hill 4

دیالوگ کامل: نگران نباش، این فقط رویاست، یادت میاد؟

مدتی کوتاه پس از کشف سوراخی که هنری (Henry) را به بعدی تاریک از دنیای خود می‌برد، هنری با سینتیا (Cynthia) آشنا می‌شود. سینتیا باور داشته که همه چیز رویاست. همه چیز در نظر هنری تاریک و ترسناک است، اما سینتیا با رویی خندان به سراغ او آمده و اینگونه به نظر می‌رسد که هیچ ترسی در وجود او نبوده و متوجه هیولاهای اطرافش نیست.

هنری پس از مدتی کوتاه عصبانی شده و به دنبال راهی برای بازگشت می‌گردد. در همین لحظه سینتیا تلاش می‌کند با جمله «نگران نباش، این فقط یک رویاست، یادت میاد؟» هنری را آرام کند. شما در این لحظه نمی‌دانید سینتیا را باور کرده یا باور نکنید و همین موضوع این شخصیت را عمیق‌تر از پیش می‌کند!

دیالوگ نان Silent Hill 3

دیالوگ کامل: این نان است!

قدرت کلیک کردن بر اجسام مختلف یکی از ویژگی‌های استاندارد بازی‌های ترس و بقاست. انتخاب اجسام در این بازی‌ها معمولا همراه با دیالوگ بوده و یکی از این دیالوگ‌ها به قدری بی محتوا و بی معنی است که توسط طرفداران به سخره گرفته شده و تبدیل به میم (Meme) شده است! این دیالوگ «این نان است!» توسط هدر (Heather) است!

نکته دیگری که این دیالوگ را به یاد ماندنی کرده، قدرت تکرار چندین و چند باره آن پس از کلیک کردن بر نان‌های مختلف در نانوایی است. بدون شک چنین دیالوگی در خور بازی ترسناکی چون سایلنت هیل نبوده و همین موضوع آن را تبدیل به دیالوگی به یاد ماندنی کرده است.

دیالوگ سوراخ محو شده Silent Hill 2

دیالوگ کامل: سوراخی در دیوار بود. حالا محو شده است!

دیالوگ این بخش در حقیقت دیوار نوشته‌ای در بار نلی در بخش‌های ابتدایی بازی Silent Hill 2 است. این دیوار نوشته سبب بحث‌ها و نظرات متفاوت زیادی در سطح اینترنت شد و در نهایت باید گفت طرفداران به نتیجه‌ای یکسان درباره آن نرسیدند. برخی باور دارند این نوشته به اتفاقات بازی سایلنت هیل ۴ اشاره داشته و برخی دیگر بر این باور هستند که سوراخ درون دیوار متافوری از نبود راه فرار برای جیمز (James) و نیاز به رویارویی مستقیم با گناهان خود است!

به شکل کلی این دیوار نوشته به شدت اسرار آمیز بوده و به نحوی طراحی شده که کاربر را به ترس و چالش وادار کند. برخی دیگر بر این باور هستند که سوراخ نمادی از آینده تاریک جیمز بر اثر اعتیاد او به الکل است! همانطور که اشاره شد طرفداران هرگز به نتیجه یکسانی درباره این سوراخ نرسیده و هیچ فرضیه‌ای از سوی توسعه دهندگان نیز تایید نشده است!

دیالوگ هیولاها و پیتزاها Silent Hill 2

دیالوگ کامل: این شهر پر از هیولاست، چطور میتونی بشینی و پیتزا بخوری؟

زمانی که جیمز عاجزانه در حال رویارویی با هیولاهای سایلنت هیل است، از باشگاه بولینگ شهر به عنوان مکان امن خود استفاده می‌کند. زمان ورود به این مکان او با ادی (Eddie) روبرو شده که عاری از استرس و ناراحتی در حال پیتزا خوردن است. در این لحظه او دیالوگ خود را ادا کرده و در حالی که این دیالوگ در ابتدا خنده دار و بی معنی به نظر رسیده، در ادامه متوجه می‌شوید که درباره پیتزا صحبت نمی‌کند! (این جمله را چند بار بخوانید!)

شما در ادامه متوجه می‌شوید که تجربه سایلنت برای هر شخص با شخص دیگر کامل متفاوت بوده و بستگی به گذشته و تراماهای زندگی هر فرد دارد. برای مثال، جیمز شهر را مملو از هیولا دیده و این در حالی است که ما نمی‌دانیم ادی چه چیزی در شهر می‌بیند و چه احساسی به موجودات آن دارد. علاوه بر آن، پر خوری ادی نشان از ناراضی بودن او از وضعیت جسمانی‌اش است که در ادامه بازی به شدت چشمگیر می‌شود.

دیالوگ دیوانگی Silent Hill

دیالوگ کامل: ابتدا فکر می‌کردم دارم دیوونه میشم. اما الان می‌دونم که اینطوری نیست!

دنیای سایلنت هیل عجیب است، اما واقعیت این بوده که اتفاقات درون آن امکان پذیر بوده و البته می‌توانند ساخته ذهن شخصیت اصلی بازی باشند. طی نسخه اول این سری، هری (Harry) عاجزانه به دنبال پرده برداری از حقیقت بوده و در نهایت به کمک دالیا (Dahlia) متوجه می‌شود که تمام شهر توسط جهان دیگر (Otherworld) که از کابوس السا (Alessa) شکل گرفته تسخیر شده است.

زمانی که این موضوع برای سیبیل (Cybil)، افسر پلیس، تعریف می‌شود، او ابتدا گیج شده و گفته‌های هری را باور نمی‌کند. این جمله حتی باعث شک کاربر به هری می‌شود. این دیالوگ و عکس العمل سیبیل به روشی ادا شده که هری در نظر کاربر شخصی غیر قابل اعتماد یا حتی دیوانه به نظر برسد. این جمله و به طور کلی دیالوگ هری عمق زیادی به داستان این بازی می‌بخشند.

دیالوگ جیمز درباره مری Silent Hill 2

دیالوگ کامل: آیا او زنده بوده و منتظر من مانده است؟

در ابتدای بازی، جیمز در وضعیت بغرنجی به سر برده و تلاش می‌کند از وضعیت همسر خود مری (Mary) با خبر شود. جیمز نامه‌ای از مری دریافت کرده و در نامه مری به جیمز گفته در محل خاص آن‌ها منتظر جیمز است. جیمز به افکار خود شک کرده و با خود می‌گوید که آیا مری واقعا زنده است؟

شما به راحتی می‌توانید شک و تردید جیمز درباره مری که سه سال پیش مرده را شنیده و درک کنید. جیمز در لحظه به افکار خود مشکوک شده و حتی به زنده بودن مری امیدوار می‌شود. بخش آغازین داستان جیمز به طور کلی یکی از بهترین آغازها در ویدیو گیم بوده و این جمله به خوبی از اهمیت شخصیت جیمز و داستان او خبر می‌دهد.

دیالوگ هیولاها Silent Hill 3

دیالوگ کامل: آیا آن‌ها برای تو شبیه هیولا بودند؟

طی داستان بازی Silent Hill 3، هدر با صحنه‌های دیوانه وار زیادی روبرو می‌شود. از جمله آن‌ها می‌توان به سگ دو سر، پرستار شیطانی و بسیاری چیزهای دیگر اشاره داشت. اما جمله‌ای طی این بازی بیان شده که همه چیز را برای هدر و شما تغییر می‌دهد. در کتابخانه، وینسنت (Vincent) با تعجب از هدر می‌پرسد: آیا آن‌ها برای تو شبیه هیولا بودند؟ در این لحظه وینسنت به نحوی قصد دارد به هدر بگوید شاید موجوداتی که از بین برده انسان‌هایی معمولی بوده‌اند!‍

این جمله بدون مقدمه بیان شده و ادامه‌ای نیز ندارد و همین موضوع سبب شکل گیری فرضیه‌های بسیاری شد. ابتدا باید با خود بگویید اصلا چرا چنین جمله‌ای باید بیان شود؟ از سوی دیگر، شما در این لحظه می‌دانید که سایلنت هیل برای هر کس شکلی متفاوت داشته و شاید این موجودت برای وینسنت هیولا نباشند. این جمله نیز فرضیات زیادی را میان طرفداران شکل داده و مثل همیشه طرفداران به نتیجه‌ای یکسان برای آن دست پیدا نکرده‌اند.

دیالوگ های Silent Hill کم نبوده و می‌توان فهرستی به مراتب بلندتر از آن‌ها را ارائه داد، با این حال در این مطلب تلاش شد به برخی از مهم‌ترین آن‌ها اشاره داشت. نظر شما چیست؟ فکر می‌کنید دیالوگی وجود داشته که بتواند وارد این فهرست کوتاه شود؟ در انتظار نظرات شما هستیم.مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments