ترسناک ترین لحظات Silent Hill: The Short Message
1%
  • 0/10

ترسناک ترین لحظات Silent Hill: The Short Message که ما را شوکه کردند!

کونامی در مسیری درست (ترسناک) قرار گرفته است!

ترسناک ترین لحظات Silent Hill: The Short Message که ما را شوکه کردند! ۲ ۲۰ بهمن ۱۴۰۲ ترین‌ها (بازی) کپی لینک

انحصاری جدید پلی استیشن پیامی کوتاه و ترسناک برای ما داشت. ترسناک ترین لحظات Silent Hill: The Short Message نوید‌ آینده‌ای دلهره آور برای طرفداران این سری بازی جذاب می‌دهد.

بازی انحصاری و رایگان پلی استیشن ۵ یعنی Silent Hill: The Short Message با وجود اینکه گیم پلی کوتاه و داستانی نه چندان دلنشین داشت، توانست با صحنه‌های به شدت ترسناک، طرفداران را راضی نگه دارد. کلیت این بازی آنچنان ترسناک نبود، با این حال لحظات ترسناک کوتاه، اما به جا، توانست ما را جذب کرده و برای آینده این فرنچایز دوست داشتنی آماده کند.

در این مطلب تلاش شده نگاهی به ترسناک ترین لحظات Silent Hill: The Short Message شود که توانستند نظر مثبت کاربران را جلب کنند.

لحظه گریه نوزاد

یکی از بهترین روش‌ها برای ترساندن کاربران در بازی‌های سبک ترس و بقا، قرار دادن کودکی گریان و رها شده در مکانی متروکه است. این اتفاق در همان لحظات ابتدایی بازی Silent Hill: The Short Message رخ داده و آنیتا (Anita) با عروسک نوزادی روبرو می‌شود. در نگاه اول، این عروسک بی خطر به نظر می‌رسد.

اما با کمی پیش روی و رسیدن به اتاق مشابه در فصل اول بازی، آنیتا با همان عروسک، اما این بار در حالی که عروسک گریه می‌کند روبرو می‌شود. این مرتبه سر عروسک از تنش جدا شده و در استخری از خون رها شده است. تماشای این صحنه هر کسی را به واکنش وادار می‌کند!

صحنه‌ای آشنا در دستشویی!

بازی لغو شده P.T. سایه‌ای عظیم بر تمام صنعت بازی سازی بر جای گذاشته و بیش از هر سری دیگری می‌توانیم آثار این سایه را در بازی Silent Hill: The Short Message ببینیم. در زمان رونمایی از این بازی در مراسم State of Play، بسیاری متوجه شباهت‌های ظاهری این بازی با P.T. شدند.

یکی از بخش‌هایی که شباهت P.T. و بازی The Short Message را به ما اثبات کرد، بخشی بود که در فصل اول آنیتا وارد دستشویی می‌شود. از حمام خون و انبوه سوسک‌ها، تا آینه بخار گرفته و کاشی‌های کثیف، همه و همه نشان از حضور روح بازی P.T. در این بازی دارند!

ماسک‌های کاغذی ترسناک

با پیشروی بیشتر در داستان آنیتا، او درگیر گذشته مملو از دردسر خود و بار سنگین اجتماع بر دوش خود می‌شود. در کنار آن، یکی از موضوعاتی که در این بازی به وضوح به آن اشاره شده، نیاز به توجه از سوی افراد حاضر در شبکه‌های اجتماعی بوده که افراد هم سن آنیتا شدیدا درگیر آن هستند. اشاره به این موضوع در بازی Silent Hill: The Short Message با مضمونی شدیدا ترسناک، اما واقع گرایانه و هنرمندانه صورت گرفته و باید توسعه دهندگان را برای ارائه چنین بخشی در این بازی تحسین کرد.

پس از تماشای اثر هنری دوست نزدیک آنیتا یعنی مایا (Maya)، شما به محض برگشتن با دانش آموزان مقوایی روبرو می‌شوید که لباس‌های کثیف بر تن داشته و سر خود را با کیف‌های کاغذی ترسناک پوشانده و به شما زل زده‌اند. این اتفاق به شدت ناگهانی رخ داده و بار روانی بسیار سنگینی را به شما وارد می‌کند. این صحنه در بازی Silent Hill: The Short Message بیش از آنکه ترسناک باشد، شوکه کننده است!

مسیر چرخشی

سری بازی Silent Hill همیشه تمرکز زیادی بر ارائه فضایی درگیر کننده داشته با استفاده از عناصر روزمره زندگی ما داشته است. این سری بازی معمولا از فضاهایی آشنا مانند خانه‌ها و مدارس برای ترساندن کاربران استفاده کرده که این بازی را از دیگر بازی‌های ترسناک که با استفاده از فضاهای سورئال کاربران را می‌ترسانند، متمایز کرده است. در فصل دوم بازی Silent Hill: The Short Message، آنیتا پس از پرده برداشتن از برخی رازها درباره دوستان قدیمی خود یعنی مایا و آملی (Amelie) به دبیرستانی که در آن درس خوانده باز می‌گردد!

این فضا که در حقیقت باید برای آنیتا آشنا باشد، پس از مدتی تبدیل به فضایی مارپیچ و سورئال، آکنده به رنگ قرمز خونین شده که تجربه‌ای بی نظیر و ترسناک را ارائه می‌دهد. این صحنه شما را به یاد بازی‌های استودیوی جذاب رمدی (Remedy) یعنی Alan Wake و Max Payne می‌اندازد!

درخت ساکورای زنده

به ترسناک‌ترین صحنه بازی Silent Hill: The Short Message یعنی صحنه رویارویی با هیولای پر سرعتی می‌رسیم که بخش زیادی از بدن او با شکوفه‌های گیلاس یا همان ساکورا پوشانده شده است. شما به طور کلی سه مرتبه با این هیولا روبرو می‌شوید و به باور عموم سومین رویارویی با او، سخت‌ترین بخش برای پشت سر گذاشتن است. اولین رویارویی آنیتا با این هیولا در فصل اول، زمانی که تلفن همراه او شروع به گلیچ زدن می‌کند، رخ می‌دهد.

آنیتا بار دیگر پس از خروج از در و قرار گرفتن در راهرویی طویل با این هیولا روبرو شده و پس از تماشای او، آنیتا در دم وارد فاز فرار یا قرار می‌شود که البته فرار از دست این هیولا کار آسانی نبوده و فرار از او به خودی خود مبارزه‌ای فرسایشی محسوب می‌شود. هدف اصلی این هیولا بدون شک کشتن آنیتا بوده و واقعیت این است که رویارویی با این هیولا به شدت ترسناک بوده و حتی تفکر درگیری با او سبب رعب و وحشت می‌شود. پس از مدتی کوتاه، مبارزه با هیولای ساکورایی تبدیل به تعقیب و گریز موش و گربه‌ای با تم ترسناک می‌شود.

به باور برخی منتقدین بازی Silent Hill: The Short Message می‌توانست عنوانی قوی‌تر باشد، با این حال برخی دیگر بر این باور هستند که این عنوان را باید دمویی برای پروژه‌های بعدی در نظر گرفت و نباید به این بازی سخت گرفت. نظر شما چیست؟ شما ترسناک ترین لحظات Silent Hill: The Short Message را کدام لحظات می‌دانید؟ نظرات و تجربیات خود را با ما در میان بگذارید.مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

2 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments