انتشار Mortal Kombat با تاخیری کوتاه همراه شده است

این اثر اواخر آوریل از راه می‌رسد

انتشار Mortal Kombat با تاخیری کوتاه همراه شده است سورنا رضایی ۰ ۱۱ فروردین ۱۴۰۰ سینمای جهان
انتشار Mortal Kombat

طبق گزارشی که روی خروجی وب سایت Deadline قرار گرفته، استودیوی وارنر انتشار Mortal Kombat را به مدت یک هفته عقب انداخته است.

پس از اینکه ساخت ریبوت یا دنباله‌ی آثار قدیمی به ترندی پرطرفدار در میان استودیوهای آمریکایی تبدیل شد، گروهی از طرفداران مورتال کامبت خواستار ساخته شدن فیلمی جدید و پابیند به ریشه‌های مجموعه شدند. چنین پروژه‌ای از اواخر قرن بیستم میلادی در دست ساخت بود اما برای مدت طولانی‌ای هیچ گونه پیشرفتی نداشت. این شرایط ادامه یافت تا اینکه وارنر امتیاز مورتال کامبت را به دست آورد. شرکت آمریکایی نه تنها مجموعه بازی‌ها را ریبوت کرد، بلکه ساخت ریبوت مجموعه فیلم‌ها را هم در دستور کار خود قرار داد. این پروژه پس از پشت سر گذاشتن فراز و نشیب‌های مختلف نهایتا در نوامبر سال ۲۰۱۶ کارگردان خود را شناخت. سایمون مک‌کوئید (Simon McQuoid) که فرد بی‌تجربه‌ای در سینما است، مسئولیت کارگردانی را بر عهده گرفت.

وارنر قصد داشت Mortal Kombat را اوایل سال جاری میلادی روی پرده‌ی نقره‌ای ببرد اما در پی همه‌گیری ویروس کرونا مجبور شد برنامه‌های خود را تغییر داده و این فیلم اکشن و فانتزی را برای مدتی عقب بیاندازد. با طولانی شدن تعطیلی اکثر سینماها در سراسر جهان، استودیوی آمریکایی تصمیم گرفت تمامی فیلم‌های در سال ۲۰۲۱ را به صورت همزمان در سالن‌های پخش و HBO Max منتشر کند. با اتخاذ چنین سیاست بحث‌برانگیز و غیرمنتظره‌ای، طرفداران به اطمینان کامل رسیدند سومین فیلم مجموعه‌ی مورتال کامبت دیگر با تاخیر مواجه نمی‌شود؛ موضوعی که حالا می‌توان گفت صحیح نبود.

با توجه به گزارشی که وب سایت Deadline کار کرده، انتشار Mortal Kombat به مدت یک هفته عقب افتاده است. این فیلم قرار بود از تاریخ ۲۷ فروردین سال ۱۴۰۰ (مصادف با ۱۶ آوریل) به سینماها بیاید اما علاقه‌مندان حالا باید تا ۳ اردیبهشت سال ۱۴۰۰ (مصادف با ۲۳ آوریل) منتظر بمانند. وارنر توضیحاتی درباره‌ی علت تغییر در برنامه‎‌ریزی‌ها ارائه نداده اما می‌توان حدس‌هایی زد. این استودیو اخیرا Godzilla vs. Kong را روی پرده‌ی نقره‌ای برده که در اولین هفته‌ی اکران خود ۱۲۱ میلیون و ۸۰۰ هزار دلار فروخت و بهترین افتتاحیه‌ی دوران کرونا را به نام خود ثبت کرد. این رکورد قبلا در اختیار Tenet بود که در اولین هفته‌ی اکران خود فروشی معادل ۵۳ میلیون دلار را به ثبت رسانده بود.

اگر وارنر برنامه‌ریزی‌های خود تغییر نمی‌داد، Mortal Kombat با فاصله‌ی دو هفته از Godzilla vs. Kong به سینماها می‌آمد. این اتفاق در صورت رخ دادن می‌توانست روی کاهش فروش چهارمین فیلم دنیای مانسترورس تاثیر چشمگیری بگذارد. تاخیر یک هفته‌ای Mortal Kombat، فرصت بیشتری را برای عرض اندام به Godzilla vs. Kong می‌دهد. در ضمن، تازه‌ترین فیلم مورتال کامبت حول محور یک ورزشکار هنرهای رزمی ترکیبی می‌چرخد که تحت تعقیب ساب-زیرو قرار دارد. او حین تلاش برای یافتن پاسخ پرسش‌هایش درباره مرد مرموز به حقایقی پی می‌برد که مسیر زندگی‌اش را تغییر می‌دهند.

از بازیگران Mortal Kombat می‌توان به هیرویوکی سانادا (Hiroyuki Sanada) و جو تسلیم (Joe Taslim) اشاره کرد.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا